Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

Telšiai ruošiasi pirmosioms tarptautinėms rungtynėms

2017-06-03

Telšiai ruošiasi pirmosioms tarptautinėms rungtynėms

Jau birželio 8-ąją Telšiuose įvyks pirmosios tarptautinės futbolo rungtynės rekonstruotame miesto stadione, kur Europos jaunimo (U-21) čempionato atrankos ciklo starte susitiks Lietuvos ir Farerų salų rinktinės.

Telšių sporto ir rekreacijos centro stadiono rekonstrukcija buvo baigta 2016 metais ir tų metų gegužės mėnesį atvėrė duris po LFF taurės finalo dvikovos tarp „Žalgirio“ ir „Trakų“ klubų. Dvikova į tribūnas sutraukė daugiau nei tris tūkstančius žmonių o dabar stadionas yra Pirmoje lygoje žaidžiančio „Džiugo“ klubo namais.

Visgi ambicijų miestui netrūksta ir jis su nekantrumu laukia ateinančios rinktinių kovos. Pačiame stadione šiuo metu tvarkomi paskutinieji formalumai. Didžiausias dėmesys yra skiriamas vejai, su kuria dirba profesionalūs specialistai, o ūkiniai darbai atliekami kasdien.

Telšių apskrities futbolo federacijos (TAFF) prezidentas Leonas Dunauskas neslepia, kad rengiant stadioną buvo susidurta su problemomis ir buvo aktyviai diskutuojama su Lietuvos futbolo federacija. Jo teigimu, miestas nori užsiauginti raumenis ir nesustoti ties šiomis rungtynėmis.

„Ne visiems iššūkiai yra malonūs, tačiau savo žemaitišku užsispyrimu mes bandome padaryti šį projektą idealiu. Džiaugiamės, kad dabar galime rengti varžybas bet kokiomis oro sąlygomis – praeitais metais persodinome veją, ji sutvirtėjo ir suvešėjo. Tikimės, kad aikštės sąlygos bus puikios ne tik tiek rinktinių treniruotėse ir rungtynėse, bet ir po to jame žaisiančiai „Džiugo“ komandai, – pasakojo L.Dunauskas - Rungtynėse pamatysime mūsų darbo vaisius, bet nenorime užmigti ant tų laurų, kuriuose esame pasiekę. Galbūt svečiai iš Farerų salų dabar tik dar ieško, kur yra tie Telšiai, bet norime, kad Telšiai garsiai nuskambėtų ir turėtų ryškią žymę futbolo žemėlapyje.“

Savo ruožtu Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Almantas Lukavičius teigia, kad malonu matyti, jog po septynių metų darbo tvarkant stadioną, dabar sulaukiama tarptautinio lygio varžybų. Pasak jo, buvo žmonių, kurie ankščiau nesidomėjo futbolu, bet dabar nuolat apsilanko „Džiugo“ rungtynėse ir laukia ateinančio U-21 rinktinių susitikimo.

„Mes labai nuosekliai ir kryptingai ėjome, kad pasiektume tai, ką dabar turime – nuo pat 2010 metų, kai prasidėjo šio stadiono rekonstrukcijos europinis projektas iki jo atidarymo ir tarptautinių varžybų kitą savaitę. Neabejotina - pats stadiono atnaujinimas buvo stiprus postūmis Telšių futbolo gyvenime, sutraukęs didesnį žmonių dėmesį. Esame užtikrinti, kad pasiruošėme būsimoms rungtynėms gerai ir esu įsitikinęs, kad tai gali tapti ir Lietuvos vyrų rinktinės namais. Čia dirba žmonės, kurie supranta, ką reikia padaryti, jog tai įvyktų“, – kalbėjo A. Lukavičius.

Stadiono statybos užbaigimo procese dirbęs statybos ir urbanistikos skyriaus vadovas Gintautas Lukauskas tikino, kad į rengimo darbus buvo įsitraukę praktiškai visi savivaldybės nariai, kurie dirbo tiek spaudžiant rangovus atlikti būtinus darbus, tiek derinant lėšų paskirstymą strateginiais aspektais.

„Praktiškai visi iš savivaldybės buvo įdarbinti, nes norėjome nesustoti ir nepalikti jokių neišspręstų klausimų. Kalbant apie stadioną, vienas sudėtingiausių aspektų stadiono rengime buvo natūralios žolės vejos paruošimas. Mūsų tikslas buvo užauginti ir įrengti tokią žolės dangą, kuri atitiktų Lietuvos futbolo federacijos standartus. Bendromis pastangomis tai pavyko nuveikti ir dabar stovime ant žalios, gražios žolės“, – teigė G. Lukauskas.

Bilietus į birželio 8-ąją nuo 18 valandos vyksiančias Lietuvos ir Farerų salų rinktinių rungtynes platina "Ticketmarket.lt".

 

Susijusios naujienos

 • U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  2022-09-28

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  Lietuvos vaikinų U-21 rinktinė vėlų antradienio vakarą sužaidė draugiškas rungtynes išvykoje su Vengrijos bendraamžiais. Lietuviai patyrė minimalų pralaimėjimą rezultatu 0:1. Didelį dėmesį...

 • Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  2022-09-24

  U-21 rinktinė

  Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  Rinktinių pertrauką „Kauno Žalgiris“ išnaudojo sužaisdamas kontrolines rungtynes su Lietuvos vaikinų U-21 rinktine. „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos stadione vykusiose rungtynėse žalgiriečiai...

 • U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  2022-09-21

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė rugsėjo mėnesį sužais dvejas draugiškas rungtynes. Neseniai atrankos į Europos čempionatą ciklą užbaigusi vaikinų rinktinė rugsėjį sužais dvejas draugiškas...