Lietuvos futbolo federacija

Kursai ir seminarai

Jaunimo treneriams – Europos čempiono patarimai

2017-07-10

Jaunimo treneriams – Europos čempiono patarimai

Jaunimo futbolo treneriai savaitę Kaune mokėsi su specialistais iš Danijos bei Bosnijos.

LFF ir FIFA organizuojamuose kursuose 32 treneriai iš Lietuvos sėmėsi žinių, kaip teisingai ugdyti jaunąją futbolininkų kartą nuo keturiolikos metų amžiaus.

Kursus vedė patyrę FIFA instruktoriai bosnis Milanas Pavlovičius ir danas Janas Poulsenas. Jie pristatė Belgijos ir Australijos futbolo mokyklų modelius, mokėsi ne tik futbolo teorijos bet ir gilinosi į žaidėjų fizinio parengimo svarbą, rodė specialią šiems kursams parengtą vaizdo medžiagą, diskutavo ir keitėsi informacija grupėse.

Jaunimo trenerių kursuose dalyvavę treneriai turėjo turėti ne mažesnę nei UEFA B licenciją arba šiuo metu mokytis UEFA A ar UEFA B kursuose.

1992 metais dirbdamas Danijos trenerio asistentu J. Poulsenas su savo šalimi sensacingai laimėjo Europos čempionatą. Vėliau treniravo nacionalines Armėnijos ir Tanzanijos futbolo rinktines, daug metų dirbo su įvairių šalių jaunimu, treniravo jaunimo rinktines. Dano įsitikinimu, pavyzdys Lietuvai turėtų būti Islandija.

„Pasaulyje yra daug tendencijų ir krypčių, kaip ugdyti futbolininkus. Šių dienų futbole labai svarbu yra varžovo spaudimas po visą aikštę, nes žaidimas tampa vis greitesnis. Dabar žaidėjas aikštėje turi mažiau erdvės, todėl jis privalo būti labai techniškas. Islandijos pavyzdys yra geras – šalis su 300 tūkst. gyventojų futbole pasiekė labai daug, vadinasi jie taip pat kažką daro labai teisingai“, – sakė J. Poulsenas.

Kursus išklausę treneriai teigė, jog tiek auditorijose išgirsta teorinė dalis, tiek praktiniai užsiėmimai aikštėje buvo naudingi, o čia įgytas žinias jie gales pritaikyti savo treniruočių metų.

Video reportažas iš renginio:

Susijusios naujienos

 • Skelbiama registracija į UEFA A, B ir C kategorijų trenerių diplomų mokymus

  2019-03-29

  Kursai ir seminarai

  Skelbiama registracija į UEFA A, B ir C kategorijų trenerių diplomų mokymus

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Futbolo techninio vystymo asociacija (FTVA) skelbia registraciją ir kviečia trenerius dalyvauti UEFA A, B ir naujose C kategorijos trenerių diplomų mokymuose...

 • Kviečiama į LFF C licencijos kursus

  2019-01-18

  Kursai ir seminarai

  Kviečiama į LFF C licencijos kursus

  LFF C licencijos kursų projektas toliau auga. Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) kviečia dalyvauti kursuose bei pasisemti naudingų žinių vaikų ugdymo ir...

 • Pirmieji FIFA vartininkų trenerių kursai Lietuvoje

  2018-12-08

  Kursai ir seminarai

  Pirmieji FIFA vartininkų trenerių kursai Lietuvoje

  Lietuvos vartininkų treneriai ir norintys tokiais tapti šią savaitę praleido Kaune, kur vyko pirmasis Lietuvos istorijoje FIFA vartininkų trenerių seminaras. Beveik 30 trenerių iš Lietuvos ir keli...