Lietuvos futbolo federacija

Kursai ir seminarai

Trenerių kursus įvertino puikiai

2017-07-23

Trenerių kursus įvertino puikiai

Lietuvoje rengiami UEFA trenerių PRO licencijos ir kiti kursai oficialiai sulaukė pripažinimo iš UEFA. Kursų procesą stebėję užsienio specialistai puikiai įvertino šalyje vykdomą specialistų rengimą.

Visi UEFA licencijas išduodantys kursai kas trejus metus yra inspektuojami organizacijos ekspertų. Lietuvoje specialistai tris kartus lankėsi PRO licencijos kursuose bei du kartus stebėjo A kursus. Ekspertai įvertina, kaip realybe paremtas mokymas yra vykdomas seminaruose bei įvertina jo kokybę. Neseniai LFF iš UEFA gautame rašte trenerių kursai įvertinti puikiai.

Pasak LFF techninio direktoriaus Raimondo Statkevičiaus, toks įvertinimas leidžia suprasti, jog trenerių kvalifikacijos kėlimas Lietuvoje yra vykdomas kryptingai ir pagal aukščiausius standartus.

„Žinau, kad kai kurios šalys dar tik keičia savo trenerių mokymą, o mes dar ankščiau išskyrėme trenerių rengimą, kaip prioritetą. Tai taip pat yra vienas UEFA prioritetų, - kalbėjo R.Statkevičius - Trenerių rengimas yra svarbus aspektas mūsų federacijos strategijoje. Vėliau treneris dirba su žaidėju ir gali suteikti jam labai svarbių žinių. Kuo aukštesnis trenerio išsilavinimas, žinių kokybė, tuo geriau jis tai perteiks žaidėjui, kuris taps geresniu. Toks įvertinimas mūsų rengiamiems kursams yra svarbus, nes mes žinome, jog judame tinkama linkme."

Šiuo metu Lietuvoje vyksta UEFA A ir B trenerių kursai. A kursai baigsis kitų metų pirmoje pusėje, B kursai - šių metų gale. Dabartinėje A kursų sesijoje treneriai dirba ties rungtynių analizėmis su šiuolaikinėmis technologijomis. B kursuose vykdomas stažuočių modelis – studentai stažuojasi su aukštesnės kvalifikacijos treneriais  ir įgauna svarbių praktinių žinių.

UEFA PRO kursus neseniai baigė tokie žinomi specialistai kaip Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas ir jo asistentas Rokas Garastas, Vilniaus „Žalgirio“ strategas Valdas Dambrauskas. Tarp kursus baigusių - buvę ilgamečiai Lietuvos rinktinės žaidėjai Tomas Ražanauskas bei Robertas Poškus. Pastarasis nuo vasaros pradėjo darbą Rusijoje - jis dirba Permės „Amkar“ trenerių štabe su jaunimo komanda.

Susijusios naujienos

 • LFF C licencijos kursus išbando ir pedagogai

  2020-06-29

  Kursai ir seminarai

  LFF C licencijos kursus išbando ir pedagogai

  Kitą požiūrį siūlančius LFF C licencijos kursus išbando ne tik futbolo bendruomenė - jie įdomūs ir pedagogams. Jau galima registruotis į naują kursų grupę. Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“...

 • Prasidėjo FTRA mokymų maratonas: treneriai siekia UEFA A licencijos

  2020-06-22

  Kursai ir seminarai

  Prasidėjo FTRA mokymų maratonas: treneriai siekia UEFA A licencijos

  Birželio 16–18 dienomis surengtas UEFA A licencijos futbolo trenerių mokymų pirmasis modulis, kuris įvyko LFF Kauno treniruočių centre. Šiame modulyje buvo diskutuota tema „Progresyvi kamuolio...

 • Šiauliuose vyko trenerių mokymai ir vaikų atranka

  2020-06-21

  Kursai ir seminarai

  Šiauliuose vyko trenerių mokymai ir vaikų atranka

  Birželio 18 dieną Šiauliuose vyko du futbolo renginiai – vienas skirtas perspektyviausiems Šiaulių apskrities vaikams, kitas – Šiaulių apskrities treneriams.   Ryte perspektyviausi 2008 m., 2009 m...