Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

Teisėjoms tobulintis padėjo lektorė iš Kroatijos

2017-08-02

Teisėjoms tobulintis padėjo lektorė iš Kroatijos

Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA rengiami moterų teisėjų kursai, kuriuose patarimais dalijosi patyrusi futbolo teisėja ir lektorė iš Kroatijos Lada Rojc.

2011 metų pasaulio moterų futbolo čempionate ir 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse dirbusi kroatė teigė, kad lietuvės teisėjos nori tobulėti ir apibūdino kursus, kaip tokius, kuriuose mokomasi priimti greitus sprendimus.

„Šiuose kursuose apžvelgiame visus svarbiausius teisėjavimo kriterijus: mokomės situacijų, kai yra žaidimas ranka ir nuošalė. Norime, kad teisėjų sprendimai aikštėje būtų aiškūs joms pačioms: kada reikia rodyti geltoną kortelę, kada raudoną, kada kelti nuošalės vėliavėlę. Aš manau, kad Lietuvos teisėjos yra labai gerai pasiruošusios, bet tobulėti galima kiekvieną dieną“, – sakė L. Rojc.

Per tris dienas kursų dalyvės išgirdo daug naudingos informacijos apie teisėjų fizinį parengimą, žaidimo situacijų skaitymą, paskaitų metu nagrinėjo vaizdo medžiagą su neteisingo teisėjavimo pavyzdžiais.

Kursai sulaukė didelio tiek Lietuvoje dirbančių futbolo teisėjų, tiek teisėjauti pradedančių merginų dėmesio. Kai kurios, kaip Rasa Imanalijeva, yra žaidusios ir Lietuvos moterų futbolo rinktinėje.

„Teisėjau jau septynis metus ir šiais metais gavau FIFA kategoriją. Tikriausiai, tai yra pagrindinė priežastis, kodėl čia esu. Labai patiko šie kursai – tai yra kažkas nerealaus, įgauname daug patirties“, – sakė R. Imanalijeva.

Susijusios naujienos

 • LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  2021-10-20

  Moterų futbolas

  LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  Spalio 17 dieną LFF stadione sužaistos paskutinės Vilniaus regiono grupės rungtynės, po kurių buvo pagerbtos lygoje dalyvavusios mėgėjų komandos.  Finalinę varžybų dieną sužaistos dvejos rungtynės...

 • Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  2021-10-05

  Moterų futbolas

  Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos stadione sekmadienį praūžė Pietų regiono grupės kovos. Varžybose sėkmingiausiai pasirodė Alytaus SRC-MFK ekipa, 6:4 įveikusi „Šešupė-City“ komandą ir 9:3 Lazdijų...

 • Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  2021-09-08

  Moterų futbolas

  Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  Pirmadienį Utenos Saulės gimnazijos stadione vyko Lietuvos moterų regioninės lygos Utenos grupės atidėtų rungtynių turas.   Turas prasidėjo lengva lyderių Švenčionių SC „Merginų“ pergale prieš...