Lietuvos futbolo federacija

Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

Europos rinktinių turnyre įveikė olandus

2017-08-27

Europos rinktinių turnyre įveikė olandus

Europos paplūdimio futbolo lygos ("Euro Beach Soccer league") rinktinių varžybose Vokietijoje debiutavusi Lietuvos rinktinė įveikė Olandijos atstovus ir grupėje užėmė trečiąją vietą.

Į Europos paplūdimio futbolo lygos kovas reprezentacinė Lietuvos komanda vyko pirmą kartą. Mūsiškiai pateko į B diviziono 1 grupę, kurios varžybos vyko Varnemiundės mieste.

Pirmose rungtynėse Lietuvos komanda susitiko su Anglija. Lietuviai pirmajame kėlinjye netgi pirmavo 2:1 ir baigė jį lygiosiomis 2:2. Tačiau antrajame anglai pasižymėjo keturis kartus ir atsiplėšė (3:6), o trečiajame dar padidino persvarą (4:9).

Antrose rungtynėse su rumunais lietuviai taip pat pirmi pasižymėjo po Viktoro Bartoševičiaus smūgio ir padedami puikaus vartininko Mindaugo Malinausko žaidimo dėka po dviejų kėlinių buvo priekyje (1:0). Antrajame kėlinyje sužaidus šešias minutes rumunai išlygino rezultatą. Kiek vėliau į varžovų įvartį atsakė Pavelas Smolkovas, tačiau likus žaisti pustrečios minutės Rumunija uždirbo ir realizavo 9 metrų baudinį, kuris tapo lemiamu (2:3).

Dvikovoje su Olandija lietuviai pirmajame kėlinyje įmušė net penkis įvarčius – po dukart tiksliai smūgiavo Vydmantas Kuzmickas ir Ramūnas Radavičius (5:1). Visgi antrajame olandai sušvelnino atsilikimą (5:3). Itin svarbus buvo P. Smolkovo įvartis iki pabaigos likus žaisti penkias minutes – jis nuramino mūsiškių nervus ir leido išsaugoti palankų rezultatą (6:3).

Lietuviai atsirevanšavo už nesėkmę olandams praėjusių metų Pasaulio čempionato atrankoje – tuomet varžovai nugalėjo rezultatu 3:2.

Tai buvo pirmoji lietuvių pergalė Europos paplūdimio futbolo lygos turnyre ir antroji apskritai tokio rango varžybose. 2008 metais pirmą kartą tarptautinėje arenoje žaidusi Lietuvos ekipa įveikė austrus.

1 grupės nugalėtoja tapo visas tris pergales iškovojusi Anglijos komanda, antroje vietoje liko rumunai. Anglai atkrintamosiose varžybose kovos dėl patekimo į A divizione. Iš viso B divizione varžosi 15 ekipų, o A divizione – 12.

Rezultatai:

Lietuva – Anglija 4:9 (po 1 kėl. 2:2, 2 kėl. 3:6)
Įvarčiai: A. Meškinis, V. Novičkov, V.Bartoševič, V. Kuzmickas.

Rumunija – Lietuva 3:2 (0:1, 0:1)
Įvarčiai: V. Bartoševič, P. Smolkovas

Olandija – Lietuva 3:6 (1:5, 3:5)
Įvarčiai: V. Kuzmickas -2, R.Radavičius - 2, P. Smolkovas - 2.

Susijusios naujienos

 • Antrosiose rungtynėse nepranoko Latvijos

  2019-06-22

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Antrosiose rungtynėse nepranoko Latvijos

  Šeštadienio popietę Prienuose antra kartą per dvi dienas įvyko Lietuvos ir Latvijos paplūdimio futbolo rinktinių akistata. Pergalę penktadienį šventę lietuviai, šiandien turėjo pripažinti varžovų...

 • Prienuose - pirmoji paplūdimio rinktinės pergalė

  2019-06-21

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Prienuose - pirmoji paplūdimio rinktinės pergalė

  Pasaulio čempionato atrankai besirengianti Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė penktadienio vakarą Prienuose sužaidė draugiškas rungtynes su kaimynais iš Latvija. Pirmasis Sahibo Mammadovo...

 • Paplūdimio rinktinė rengiasi pasaulio čempionato atrankai

  2019-06-20

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paplūdimio rinktinė rengiasi pasaulio čempionato atrankai

  Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė rengiasi liepos mėnesį vyksiančiai pasaulio čempionato atrankai. Naujojo trenerio Sahibo Mammadovo vadovaujama ekipa ateinančiomis dienomis sužais draugiškas...