Lietuvos futbolo federacija

Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

Europos rinktinių turnyre įveikė olandus

2017-08-27

Europos rinktinių turnyre įveikė olandus

Europos paplūdimio futbolo lygos ("Euro Beach Soccer league") rinktinių varžybose Vokietijoje debiutavusi Lietuvos rinktinė įveikė Olandijos atstovus ir grupėje užėmė trečiąją vietą.

Į Europos paplūdimio futbolo lygos kovas reprezentacinė Lietuvos komanda vyko pirmą kartą. Mūsiškiai pateko į B diviziono 1 grupę, kurios varžybos vyko Varnemiundės mieste.

Pirmose rungtynėse Lietuvos komanda susitiko su Anglija. Lietuviai pirmajame kėlinjye netgi pirmavo 2:1 ir baigė jį lygiosiomis 2:2. Tačiau antrajame anglai pasižymėjo keturis kartus ir atsiplėšė (3:6), o trečiajame dar padidino persvarą (4:9).

Antrose rungtynėse su rumunais lietuviai taip pat pirmi pasižymėjo po Viktoro Bartoševičiaus smūgio ir padedami puikaus vartininko Mindaugo Malinausko žaidimo dėka po dviejų kėlinių buvo priekyje (1:0). Antrajame kėlinyje sužaidus šešias minutes rumunai išlygino rezultatą. Kiek vėliau į varžovų įvartį atsakė Pavelas Smolkovas, tačiau likus žaisti pustrečios minutės Rumunija uždirbo ir realizavo 9 metrų baudinį, kuris tapo lemiamu (2:3).

Dvikovoje su Olandija lietuviai pirmajame kėlinyje įmušė net penkis įvarčius – po dukart tiksliai smūgiavo Vydmantas Kuzmickas ir Ramūnas Radavičius (5:1). Visgi antrajame olandai sušvelnino atsilikimą (5:3). Itin svarbus buvo P. Smolkovo įvartis iki pabaigos likus žaisti penkias minutes – jis nuramino mūsiškių nervus ir leido išsaugoti palankų rezultatą (6:3).

Lietuviai atsirevanšavo už nesėkmę olandams praėjusių metų Pasaulio čempionato atrankoje – tuomet varžovai nugalėjo rezultatu 3:2.

Tai buvo pirmoji lietuvių pergalė Europos paplūdimio futbolo lygos turnyre ir antroji apskritai tokio rango varžybose. 2008 metais pirmą kartą tarptautinėje arenoje žaidusi Lietuvos ekipa įveikė austrus.

1 grupės nugalėtoja tapo visas tris pergales iškovojusi Anglijos komanda, antroje vietoje liko rumunai. Anglai atkrintamosiose varžybose kovos dėl patekimo į A divizione. Iš viso B divizione varžosi 15 ekipų, o A divizione – 12.

Rezultatai:

Lietuva – Anglija 4:9 (po 1 kėl. 2:2, 2 kėl. 3:6)
Įvarčiai: A. Meškinis, V. Novičkov, V.Bartoševič, V. Kuzmickas.

Rumunija – Lietuva 3:2 (0:1, 0:1)
Įvarčiai: V. Bartoševič, P. Smolkovas

Olandija – Lietuva 3:6 (1:5, 3:5)
Įvarčiai: V. Kuzmickas -2, R.Radavičius - 2, P. Smolkovas - 2.

Susijusios naujienos

 • Paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Europos lygos varžybas

  2017-08-23

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paplūdimio futbolo rinktinė išvyko į Europos lygos varžybas

  Lietuvos paplūdimio rinktinė trečiadienį išvyko į Vokietiją, kur pradės kovą šių metų Europos rinktinių paplūdimio futbolo lygos ("Euro Beach Soccer league") varžybose. Lietuviai pradeda penkto etapo...

 • Palangoje sužaidė antras kontrolines rungtynes su latviais

  2017-08-21

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Palangoje sužaidė antras kontrolines rungtynes su latviais

  Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė tęsia pasiruošimą šių metų „Euro Beach“ futbolo lygos etapui. Sekmadienį Palangoje įvyko draugiškos paplūdimio futbolo rungtynės tarp Lietuvos ir Latvijos...

 • Jūrmaloje sužaidė kontrolines rungtynes su latviais

  2017-08-07

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Jūrmaloje sužaidė kontrolines rungtynes su latviais

  Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė savaitgalį Jūrmaloje kontrolinėse rungtynėse susitiko su Latvijos komanda ir po atkaklios kovos pralaimėjo 3:4. Lietuviams šeštadienį tai buvo pirmoji dvikova su...