Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Rinktinės analitikai: „Škotams esame pasiruošę“

2017-09-01

Rinktinės analitikai: „Škotams esame pasiruošę“

Lietuvos rinktinės trenerio Edgaro Jankausko asistentas Rokas Garastas ir analitikas Marius Babravičius apžvelgė rungtynes su Škotija ir teigia, kad žino, ko tikėtis iš gerai pažįstamų varžovų.

Šiandien abi komandos susitiks jau antrą kartą šiame pasaulio čempionato atrankos cikle. Pirmosiose rungtynėse Glazge mačas baigėsi lygiosiomis 1:1 po to, kai škotai išlygino rezultatą rungtynių gale.

„Pasižiūrėjus į jų visą istoriją ir čempionatą, žinome, kokio futbolo tikėtis – agresyvumo, energijos, atsidavimo kiekvienoje fazėje. Tai yra bruožai, kurie įaugę jiems į kraują ir toks jų veidas kiekvienose rungtynėse“, – sakė R. Garastas.

„Komanda turi nemažai variantų kaip atiduoti skersus perdavimus į baudos aikštelę.Tai yra aišku tiek žiūrint škotų futbolą, tiek rinktinės rungtynes. Kažkurią dalį rungtynių jų komanda priversta žaisti atsargiau, kol aprimsta visas tempas. Pradžia tiek jiems, tiek mums bus sudėtinga, bet mes jau Škotijoje parodėme, kaip mokame priimti jų tempą. Turime savo planą.“

M. Babravičius pridėjo, kad jie išanalizavo varžovų žaidimą ir yra pasiruošę neutralizuoti oponentų stipriąsias vietas: „Škotijos žaidimas yra tikrai kokybiškas visose fazėse. Esame tam gerai pasiruošę ir netgi žinome, kaip reikėtų neutralizuoti atitinkamus aspektus ir kaip išvengti jų agresyvumo, nusiteikimo, kuriuo jie pasižymi pradedant rungtynes. Didžioji jų žaidėjų dalis yra pasikeitusi, bet mes didelių skirtumų nuo pirmo tarpusavio mačo nelabai išskiriame“.

Analitikas taip pat atskleidė, kaip analitikų štabas atsirenka informaciją ruošiantis dvikovai su varžovais bei tikina, kad tik kelis kartus atsijota ir maža dalis medžiagos pasiekia pačius futbolininkus.

„Viskas susideda į laiką. Per tokį laiko tarpą labai svarbu rasti kertines dalis. Analizė yra įdomi tuo, kad ieškome tendencijų, o jos lemia rungtynių eigą ir pergales. Iki žaidėjo ateina mažiau nei vienas procentas informacijos – analitikų štabo darbas yra 1000 situacijų 20 pateikti treneriui, o iš tų 20 tik 1-2 perteikti žaidėjui”, –  sakė M. Babravičius.

M. Babravičius ir R. Garastas apžvelgia rungtynes su Škotija:

Susijusios naujienos

 • Lietuvos futbolo rinktinė atvyko į Vokietiją

  2019-03-18

  Vyrų rinktinė

  Lietuvos futbolo rinktinė atvyko į Vokietiją

  Lietuvos futbolo rinktinė pirmadienį pradėjo treniruočių stovyklą Vokietijoje ir rengsis penktadienį vyksiančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgu. Didžioji rinktinės dalis...

 • Rinktinėje V. Borovskį keičia E. Vaitkūnas

  2019-03-17

  Vyrų rinktinė

  Rinktinėje V. Borovskį keičia E. Vaitkūnas

  Lietuvos nacionalinės rinktinės sudėtyje prieš pirmąją 2020 m. Europos čempionato atrankos stovyklą įvyko vienas pasikeitimas. Tarp 23 pakviestų žaidėjų buvęs dešiniojo krašto gynėjas Valdemaras...

 • V. Urbonas: „Pasirinkti futbolininkai – pilnai tenkina“

  2019-03-12

  Vyrų rinktinė

  V. Urbonas: „Pasirinkti futbolininkai – pilnai tenkina“

  Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas antradienį pakomentavo pasirinktą žaidėjų sąrašą, kuris ruošis ateinančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgu ir draugiškam...