Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Rinktinės analitikai: „Paruošėme planą išnaudoti Maltos spragas“

2017-10-05

Rinktinės analitikai: „Paruošėme planą išnaudoti Maltos spragas“

Lietuvos vyrų rinktinės šio vakaro varžovus Maltą analizavę Rokas Garastas ir Marius Babravičius teigia, kad mūsų komanda yra favoritai ir turi planą, kaip išnaudoti silpnąsias varžovų vietas.

Pirmojoje šio pasaulio čempionato atrankos ciklo tarpusavio akistatoje Vilniuje lietuviai priešininkus privertė pasiduoti rezultatu 2Ь0. Tuomet Maltos rinktinė žaidė gynybinį futbolą, kuris ilgai neleido Lietuvai įmušti.

Edgaro Jankausko asistentas R. Garastas mano, kad rungtynėse reikės tikėtis panašaus oponentų braižo: „Jie ilgus metus turi savo žaidimo braižą. Jie niekada nedominuoja ir laikosi žaidimo nusileidus žemiau, nuo vidurio. Jų principai nesikeičia ir jie taip žaidžia prieš visas komandas“.

„Potencialiai, mes turėtume būti stipresni. Esame panašios komandos, bet žengiame aukščiau. Didžioji dalis jų žaidėjų rungtyniauja vietiniame čempionate, yra tik keli, kurie žaidžia aukštesniame lygyje ir tai parodo jų komandos pajėgumą.“

„Nuo pirmųjų rungtynių mažai kas pasikeitė tiek jų žaidime, tiek žaidėjų sudėtyje. Aišku, yra tam tikri skirtumai – žaisdami namuose jie turi 510 procentų didesnę kamuolio kontrolę. Mūsų žaidimas nuo rungtynių su Slovėnija ir Škotija skirsis tuo, kad jis bus labiau paremtas dominavimu aikštėje ir poziciniu žaidimu“, – sakė R. Garastas.

Tuo tarpu M. Babravičiaus teigimu, Lietuvai bus svarbiausia išpildyti paruoštus planus ir neprisitaikyti prie „monotoniško ir gynybinio“ oponentų žaidimo.

„Kaip ir kiekviena komanda, Malta turi silpnų vietų. Mes manome, kad esame žingsniu aukščiau ir matome daugiau silpnų vietų, kurias galime išnaudoti. Esame paruošę nė vieną būdą, kaip išnaudoti jų spragas gynyboje, panaudoti taktinius veiksmus, kurie gali nulemti jų klaidas rungtynių eigoje“, – dėstė analitikas.

„Jų žaidimo braižas yra labai aiškus ir mes žinome, ko jie nori. Turėsime žaisti labai protingai ir greitai, kad neįklimptume į ilgą, monotonišką jų gynybinį procesą. Nesitikime lengvų rungtynių, bet, manau, koziriai yra mūsų rankose. Abi komandos nėra geroje psichologinėje būsenoje, bet mūsų tikslai yra aukštesni“, – pridėjo M. Babravičius.

Lietuvos ir Maltos rinktinių dvikova vyks ketvirtadienį, 21:45 val. Takalio nacionaliniame stadione. Spalio 8 d. 19 val. LFF stadione lietuviai susitiks su anglais. Rungtynių transliacija – tiesiogiai per LRT televiziją.

Susijusios naujienos

 • Išvykos rungtynės su Serbija – už uždarų durų

  2019-05-24

  Vyrų rinktinė

  Išvykos rungtynės su Serbija – už uždarų durų

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša, jog birželio 10 d. Belgrade vyksiančios 2020 m. Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva vyks už uždarų durų, tačiau futbolo aistruoliai turi...

 • Futbolo gerbėjams – galimybė pabendrauti su V. Urbonu

  2019-05-23

  Vyrų rinktinė

  Futbolo gerbėjams – galimybė pabendrauti su V. Urbonu

  Futbolo gerbėjams – puiki galimybė pabendrauti su Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriu Valdu Urbonu neformalioje aplinkoje. Gegužės 28 d. (antradienį), 19 valandą, „Piano Man“ baras organizuoja...

 • V. Urbonas įvertino E. Zubo žaidimą Izraelio taurės finale

  2019-05-17

  Vyrų rinktinė

  V. Urbonas įvertino E. Zubo žaidimą Izraelio taurės finale

  Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas šią savaitę lankėsi Izraelio taurės finale, kuriame vienu iš „Bnei Yehuda“ klubo pergalės kalvių tapo vartininkas Emilijus...