Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

Po atkaklios kovos nusileido Lenkijai

2017-10-10

Po atkaklios kovos nusileido Lenkijai

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė namuose garbingai kovėsi su Lenkijos bendraamžiais, tačiau varžovams pergalę atnešė du tikslūs smūgiai per paskutinį pusvalandį.

Lietuvos komandos sudėtyje po paskutinių rungtynių Danijoje įvyko keli pasikeitimai. Rinktinės gretose pasirodė Ričardas Šveikauskas ir Rimvydas Sadauskas, Edvinas Kloniūnas, Skirmantas Rakauskas, Domantas Antanavičius ir Ernestas Mickevičius.

Pirmąją pavojingesnę ataką 9 min. surengė Justas Lasickas, kuris krašte suklaidino gynėjus, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į komandos draugą.

16 min. lenkai turėjo šansą pasižymėti. Bartušas Kapustkas atsidūrė laisvas prie vartų krašte, tačiau kelią link vartų puikiai užstojo E. Gertmonas.

Lietuviai žaidė drausmingai ir beveik neleido lenkams sukurti pavojingų išpuolių. Tik 37 min. varžovai uždirbo baudos smūgį prie baudos aikštelės linijos ir smūgiavo virš vartų. Prieš pertrauką pavojingai atakavo ir lietuviai, tačiau Eligijui Jankauskui nepavyko sustabdyti kamuolio baudos aikštelėje.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo aktyvesnėmis atakomis. Iš toli šalia vartų smūgiavo B. Kapustka, o lietuvių atsakyme po perdavimo iš krašto kamuolio vos nepasiekė Domantas Šimkus.

Įpusėjus kėliniui lietuviai apeliavo dėl pražangos prieš J. Lasicką., baudos aikštelėje, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Netrukus po dar vieno J. Lasicko reido ir perdavimo D. Šimkus smūgiavo į vartų plotą, tačiau nestipriai.

62 min. krito įvartis į mūsiškių vartus. Kraštu į baudos aikštelę įsiveržęs P. Tomčykas smūgiavo į artimą kampą ir kamuolys įlėkė į tinklą.

Lietuviai atsakė J. Lasicko baudo smūgiu, o lenkų atakoje galimybę iš krašto turėjo Dawidas Kownackis – šį kartą E. Gertmonas atrėmė smūgį.

78 min. po perdavimo iš gilumos J. Lasickas atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau bandydamas permesti per jį kamuolį mušė šalia vartų. Po poros minučių lenkai padvigubino persvarą – stipriu smūgiu iš dešinio krašto pasižymėjo K. Michalakas. Dvikovos pabaigoje raudoną kortelę už pavojingą žaidimą užsidirbo Domantas Antanavičius.

Kitas rungtynes Lietuvos jaunimas žais lapkričio 14 d. Gruzijoje.

Rungtynių statistika

U-21 Lietuva – Lenkija 0:2 (0:0)
Gargždų miesto stadionas, 872 žiūrovai
Teisėjas – Stavros Mantalos (Graikija)
Įvarčiai: 62 min. Pawel Tomczyk, 80 min. Kondrad Michalak (Lenkija)
Pašalintas: 86 min. Domantas Antanavičius (Lietuva).

Lietuva: Edvinas Gertmonas, Ričardas Šveikauskas, Rimvydas Sadauskas (62 min.Sigitas Olberkis), Dominykas Barauskas, Edvinas Kloniūnas (71 min. Daniel Romanovskij), Domantas Šimkus, Skirmantas Rakauskas, Domantas Antanavičius, Justas Lasickas, Eligijus Jankauskas (78 min. Edgaras Dubickas), Ernestas Mickevičius.

Susijusios naujienos

 • Jaunimo rinktinė Škotijoje iškovojo lygiąsias

  2019-10-10

  U-21 rinktinė

  Jaunimo rinktinė Škotijoje iškovojo lygiąsias

  Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė iškovojo ketvirtąjį tašką Europos čempionato atrankos rungtynėse. Lietuviai svečiuose nenusileido vienai grupės lyderių Škotijos komandai. Škotijos sostinėje...

 • Jaunimo rinktinė išvyko į Škotiją

  2019-10-08

  U-21 rinktinė

  Jaunimo rinktinė išvyko į Škotiją

  Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė išvyko į Škotiją, kur žais ketvirtąsias rungtynes atrankoje į Europos čempionatą. Lietuvos komandai tai bus jau ketvirtos iš eilės rungtynės išvykoje. Birželį...

 • Graikijos karštyje – praleistas įvartis pabaigoje

  2019-09-10

  U-21 rinktinė

  Graikijos karštyje – praleistas įvartis pabaigoje

  Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė Graikijos karštį ir varžovų atakas atlaikė iki rungtynių pabaigos. Europos čempionato atrankos 4 grupės rungtynėse vienintelį įvartį varžovai pelnė likus žaisti...