Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

Po atkaklios kovos nusileido Lenkijai

2017-10-10

Po atkaklios kovos nusileido Lenkijai

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė namuose garbingai kovėsi su Lenkijos bendraamžiais, tačiau varžovams pergalę atnešė du tikslūs smūgiai per paskutinį pusvalandį.

Lietuvos komandos sudėtyje po paskutinių rungtynių Danijoje įvyko keli pasikeitimai. Rinktinės gretose pasirodė Ričardas Šveikauskas ir Rimvydas Sadauskas, Edvinas Kloniūnas, Skirmantas Rakauskas, Domantas Antanavičius ir Ernestas Mickevičius.

Pirmąją pavojingesnę ataką 9 min. surengė Justas Lasickas, kuris krašte suklaidino gynėjus, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į komandos draugą.

16 min. lenkai turėjo šansą pasižymėti. Bartušas Kapustkas atsidūrė laisvas prie vartų krašte, tačiau kelią link vartų puikiai užstojo E. Gertmonas.

Lietuviai žaidė drausmingai ir beveik neleido lenkams sukurti pavojingų išpuolių. Tik 37 min. varžovai uždirbo baudos smūgį prie baudos aikštelės linijos ir smūgiavo virš vartų. Prieš pertrauką pavojingai atakavo ir lietuviai, tačiau Eligijui Jankauskui nepavyko sustabdyti kamuolio baudos aikštelėje.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo aktyvesnėmis atakomis. Iš toli šalia vartų smūgiavo B. Kapustka, o lietuvių atsakyme po perdavimo iš krašto kamuolio vos nepasiekė Domantas Šimkus.

Įpusėjus kėliniui lietuviai apeliavo dėl pražangos prieš J. Lasicką., baudos aikštelėje, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Netrukus po dar vieno J. Lasicko reido ir perdavimo D. Šimkus smūgiavo į vartų plotą, tačiau nestipriai.

62 min. krito įvartis į mūsiškių vartus. Kraštu į baudos aikštelę įsiveržęs P. Tomčykas smūgiavo į artimą kampą ir kamuolys įlėkė į tinklą.

Lietuviai atsakė J. Lasicko baudo smūgiu, o lenkų atakoje galimybę iš krašto turėjo Dawidas Kownackis – šį kartą E. Gertmonas atrėmė smūgį.

78 min. po perdavimo iš gilumos J. Lasickas atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau bandydamas permesti per jį kamuolį mušė šalia vartų. Po poros minučių lenkai padvigubino persvarą – stipriu smūgiu iš dešinio krašto pasižymėjo K. Michalakas. Dvikovos pabaigoje raudoną kortelę už pavojingą žaidimą užsidirbo Domantas Antanavičius.

Kitas rungtynes Lietuvos jaunimas žais lapkričio 14 d. Gruzijoje.

Rungtynių statistika

U-21 Lietuva – Lenkija 0:2 (0:0)
Gargždų miesto stadionas, 872 žiūrovai
Teisėjas – Stavros Mantalos (Graikija)
Įvarčiai: 62 min. Pawel Tomczyk, 80 min. Kondrad Michalak (Lenkija)
Pašalintas: 86 min. Domantas Antanavičius (Lietuva).

Lietuva: Edvinas Gertmonas, Ričardas Šveikauskas, Rimvydas Sadauskas (62 min.Sigitas Olberkis), Dominykas Barauskas, Edvinas Kloniūnas (71 min. Daniel Romanovskij), Domantas Šimkus, Skirmantas Rakauskas, Domantas Antanavičius, Justas Lasickas, Eligijus Jankauskas (78 min. Edgaras Dubickas), Ernestas Mickevičius.

Susijusios naujienos

 • Paaiškėjo U-21 rinktinės rungtynių datos Europos čempionato atrankoje

  2018-12-13

  U-21 rinktinė

  Paaiškėjo U-21 rinktinės rungtynių datos Europos čempionato atrankoje

  Ištraukus 2021 metų Europos U-21 futbolo čempionato atrankos burtus, Lietuvos rinktinė sužinojo ir rungtynių su būsimais varžovais datas. Lietuvos ekipa pateko į 4 atrankos grupę bei susitiks su San...

 • Ištraukti Europos U-21 čempionato atrankos burtai

  2018-12-11

  U-21 rinktinė

  Ištraukti Europos U-21 čempionato atrankos burtai

  Antradienio ryte UEFA būstinėje Nione ištraukti 2021 metų Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionato atrankos burtai, kuriuose paaiškėjo ir Lietuvos rinktinės varžovai. Burtuose 53 komandos buvo...

 • C. Falchas atsistatydino iš trenerio posto

  2018-12-05

  U-21 rinktinė

  C. Falchas atsistatydino iš trenerio posto

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša, kad Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinės vyriausiasis treneris Caritas Falchas parašė atsistatydinimo pareiškimą ir pasitraukė iš užimamų pareigų. Kartu...