Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

Paminėjo moterų futbolo atgimimo 30-metį

2017-10-24

Paminėjo moterų futbolo atgimimo 30-metį

Moterų futbolo atgimimo 30-mečio jubiliejus Kaune pažymėtas buvusių ir esamų futbolininkų, trenerių bei entuziastų susitikimu diskusijų erdvėje bei futbolo turnyru.

Spalio 21 d. į šventę Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) susirinko asmenys, kurie per šį laiką prisidėjo prie to, jog Lietuvos moterų futbolas sėkmingai gyvuotų – tai įvairios žaidėjos, teisėjos, treneriai ir kiti entuziastai.

Renginys prasidėjo seminaru seminaru „Moterų futbolo praeitis, dabartis ir ateitis“, kuriame prelegentai aptarė pasiekimus, lūkesčius ir kitas įdomybes. Vėliau NFA manieže vyko turnyras 5×5 formatu, kuriame susirungė 4 komandos – Kauno, Vilniaus veteranės, Moterų teisėjų ir „Ateities“ (MFK „Kauno Žalgirio“ pagrindu). Po varžybų buvo surengtas nusipelniusių žaidėjų pagerbimas ir apdovanojimai.

Moterų futbolo atgimimo iniciatorius ir žinomas treneris Romualdas Lavrinavičius sakė: „Moterų futbolą pamačiau žaidžiamą Tbilisyje (Gruzija). Lietuvos sporto departamento žaidimų skyriaus viršininku dirbo mano kursiokas ir aš sugrįžęs jo paklausiau, ar galima įsteigti šią šaką, kuri buvo panaikinta. Jo paragintas, pradėjau tuo užsiimti. Su kolegomis per spaudą kvietėme merginas ir per mėnesį surinkome mėgėjų komandą“.

„Po truputi rengėme turnyrus ir viskas įsivažiavo. Merginos yra kitoks sutvėrimas ir jų futbolas bei požiūris į jį yra kitoks. Jų futbolas už vyrų man labiau patiko, nes jos buvo atsakingesnės ir rimčiau žiūrėjo į savo veiklą“, – teigė treneris.

Prieš du dešimtmečius Lietuvos moterų rinktinės garbę gynusi Ingrida Gorbunovienė teigė, jog jai ir bendražygėms buvo smagu sulaukti pagerbimo: „Labai graži šventė. Džiaugiamės, kad ši šventė įvyko ir mus prisimena, jog esame reikalingi ir galime pasidalinti patarimais su jaunimu“.

"Man ši šventė ir futbolas labai daug ką. žaidžiau futbolą, vėliau teisėjavau, dabar esu teisėjų inspektorė. Futbolas - tai gyvenimo aistra", - kalbėjo viena renginio iniciatorių Aušra Kancė.

Susijusios naujienos

 • LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  2021-10-20

  Moterų futbolas

  LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  Spalio 17 dieną LFF stadione sužaistos paskutinės Vilniaus regiono grupės rungtynės, po kurių buvo pagerbtos lygoje dalyvavusios mėgėjų komandos.  Finalinę varžybų dieną sužaistos dvejos rungtynės...

 • Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  2021-10-05

  Moterų futbolas

  Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos stadione sekmadienį praūžė Pietų regiono grupės kovos. Varžybose sėkmingiausiai pasirodė Alytaus SRC-MFK ekipa, 6:4 įveikusi „Šešupė-City“ komandą ir 9:3 Lazdijų...

 • Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  2021-09-08

  Moterų futbolas

  Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  Pirmadienį Utenos Saulės gimnazijos stadione vyko Lietuvos moterų regioninės lygos Utenos grupės atidėtų rungtynių turas.   Turas prasidėjo lengva lyderių Švenčionių SC „Merginų“ pergale prieš...