Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

U-21 rinktinės stovykloje – kovingos nuotaikos

2017-11-09

U-21 rinktinės stovykloje – kovingos nuotaikos

Europos čempionato atrankos dvikovai su Gruzija ir kontrolinėms rungtynėms su Baltarusija besiruošianti Lietuvos jaunimo U-21 (iki 21 metų – gimę 1996 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė ketvirtadienį atvyko į Minską bei surengė treniruotę.

Apniukusią dieną, temperatūros stulpeliui pakilus vos iki kelių laipsnių šilumos, lietuviai Baltarusijos futbolo federacijos aikštyne šlifavo taktinius žaidimo elementus ir praktikavosi standartines padėtis baudos aikštelėje atakuojant bei ginantis.

Birštone nuo savaitės pradžios besitreniravusi rinktinė pasirinko treniruotes ant aikštes su natūralia veja. Būtent ant tokios mūsų ekipa žais išvykos rungtynėse su Gruzija ateinančią savaitę. Tuo tarpu Baltarusijos sostinėje rytoj mūsų ekipos laukia testas prieš šeimininkų bendraamžius.

Nors Lietuva Europos čempionato atrankoje patyrė du pralaimėjimus iš eilės (Danijai 0:6 ir Lenkijai 0:2), komandos stovykloje kovingumo netrūksta. Vienas rinktinės lyderių Eligijus Jankauskas teigė, kad jie žino savo klaidas ir yra nusiteikę jas ištaisyti.

„Nuotaikos stovykloje darbingos. Norime atsitiesti, nes paskutinėse rungtynėse su Lenkija praleidome tokius įvarčius, kurių galėjome ir nepraleisti. Analizavome savo klaidas ir žinome, kad buvome ne tokie agresyvūs. Pasyvumas leidžia varžovams žaisti greitai, o tokios komandos, kaip Lenkija to neatleidžia“, – dėstė „Žilina“ klube žaidžiantis E. Jankauskas.

„Tačiau tos pačios rungtynės parodė, kad galime žaisti ir turime potencialo pasirodyti geriau. Galbūt nesame patys geriausi kontroliuojant kamuolį, bet esame pavojingi kontratakuojant. Norime tobulėti, bet viskas neateina per vieną dieną.“

Žaidėjas pripažino, jog komandoje treneris Caritas Falchas leidžia žaidėjams žinoti, jog jie negali būti užtikrinti dėl vietos sudėtyje ir tai priverčia juos labiau stengtis treniruotėse. Pasak, E. Jankausko, dvikovoje su Gruzija juos tenkins tik vienas rezultatas: „Galvojame tik apie vieną – iškovoti pergalę. Kitų variantų nėra“.

Tuo tarpu Danielis Romanovskis, kuris pelnė pirmąjį Lietuvos U-21 rinktinės įvartį šiame atrankos cikle, antrino savo komandos draugui: „Prieš tokius varžovus, kaip Gruziją ir Farerų salas, reikia iškovoti visus tris taškus. Galvojame apie tai, kaip pagerinti turnyrinės lentelės padėtį ir mums kitos išeities nėra“.

„Asmeniškai teko žaisti prieš Gruziją turnyre Minske, kai atstovavau U-17 rinktinei. Buvo malonu, nes įmušiau įvartį. Dvikova nebus lengva, nors jie ir neturi taškų. Jie turi techniškų žaidėjų, šiek tiek apie jų futbolą teko kalbėti su buvusiu komandos draugu „Stumbro“ klube Levanu Mačarašvili, kuris dabar yra pakviestas į U-21 rinktinę“, – kalbėjo apie būsimą susitikimą D. Romanovskis.

Atakų kūrėjas taip pat pripažino, jog buvo apmaudu dėl nesėkmingo rezultato mače su Lenkija: „Atrodo, jog laikėmės žaidimo plano, tačiau varžovai įmušė įvartį iš „nulinio“ kampo ir tai paveikė komandą, sugriovė mūsų planus. Aišku, trūko aštrumo atakose, bet nemanau, jog nenusipelnėme taip pralaimėti“.

„Šiandien treniruotėje treneris mums pabrėžė žaidimo planą rytojaus rungtynėms su Baltarusija, dirbome ties standartinėmis situacijomis ir dabar tikimės sėkmingai būti pasiruošę mačui Gruzijoje“, – pridėjo „Žalgirio“ auklėtinis.

Lietuvos U-21 rinktinė su Baltarusija šiais metais žais jau antrą kartą. Kovo mėnesį vykusioje dvikovoje, kuri buvo C. Falcho debiutas prie rinktinės vairo, po atkaklios akistatos svečiai iš LFF stadiono išsivežė pergalę 2:1.

Susijusios naujienos

 • U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  2022-09-28

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė išvykoje neprilygo vengrams

  Lietuvos vaikinų U-21 rinktinė vėlų antradienio vakarą sužaidė draugiškas rungtynes išvykoje su Vengrijos bendraamžiais. Lietuviai patyrė minimalų pralaimėjimą rezultatu 0:1. Didelį dėmesį...

 • Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  2022-09-24

  U-21 rinktinė

  Kontrolinėse rungtynėse U-21 rinktinė nusileido „Kauno Žalgiriui“

  Rinktinių pertrauką „Kauno Žalgiris“ išnaudojo sužaisdamas kontrolines rungtynes su Lietuvos vaikinų U-21 rinktine. „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos stadione vykusiose rungtynėse žalgiriečiai...

 • U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  2022-09-21

  U-21 rinktinė

  U-21 rinktinė sužais dvejas kontrolines rungtynes

  Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė rugsėjo mėnesį sužais dvejas draugiškas rungtynes. Neseniai atrankos į Europos čempionatą ciklą užbaigusi vaikinų rinktinė rugsėjį sužais dvejas draugiškas...