Lietuvos futbolo federacija

Infrastruktūros projektai

Jaunimą ugdantiems klubams – LFF klubų vystymo fondo lėšos ugdymo kokybei gerinti

2017-12-14

Jaunimą ugdantiems klubams – LFF klubų vystymo fondo lėšos ugdymo kokybei gerinti

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomajam komitetui patvirtinus klubų vystymo paramos fondo administravimo taisykles, futbolo klubai, savo struktūroje ugdantys jaunimo komandas, pasinaudodami šio fondo finansavimu nuo šiol kasmet galės gerinti savo ugdymo procesų kokybę, kelti su jaunimu dirbančių trenerių kvalifikaciją.

LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas pabrėžė, jog šio fondo įgyvendinimas yra svarbus žingsnis keliant jaunimo ugdymą į naują lygį: „Ugdant jaunimą turime užtikrinti aukščiausią kokybės lygį, o šis fondas suteiks galimybę klubams gerinti jaunuosius futbolininkus brandinančių trenerių kvalifikaciją ir užtikrinti modernių metodikų ir technologijų diegimą. Lietuvos futbolo federacija mato svarbą skatinti jaunimo ugdymą propaguojančius klubus, nes tai ne tik parodys pavyzdį kitiems, dar neįsitraukusiems klubams, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje gali atnešti gerus rezultatus nacionalinių rinktinių kontekste“.

Į Fondo lėšas gali pretenduoti LFF A lygoje, LFF I lygoje, LFF II lygoje, LFF III lygoje, Moterų A lygoje ir / ar Futsal A lygoje dalyvaujantys futbolo klubai, kurie vykdo vidinę vaikų ir jaunimo sportinio ugdymo veiklą ir/ar yra futbolo akademijos, faktiškai vykdančios vaikų ir jaunimo sportinio ugdymo veiklą, valdytojai bei nuosekliai vysto futbolo klubą, atsižvelgiant į LFF strategijoje įtvirtintas bendruomenės futbolo klubo gerosios praktikos gaires.

Pilnavertės struktūros klubai paraišką finansavimui galės teikti vieną kartą per metus, o skirta parama vienam futbolo klubui pagal jo pateiktą paraišką negalės viršyti 10 tūkst. eurų.

Numatytos tokios pagrindinės klubų vystymo fondo paramos kryptys:

 • Vaikų ir jaunimo futbolo trenerių kvalifikacijos kėlimas;
 • Šiuolaikinių ugdymo programų, metodikų ir technologijų diegimas;
 • Už vaikų ir jaunimo programų įgyvendinimą futbolo klube atsakingo techninio direktoriaus veikla.

Projektą inicijavusio LFF Licencijavimo skyriaus direktorius Laurynas Zibolis tikino, jog sparčiai vystantis futbolo klubų struktūroms, poreikis tokiam sisteminiam klubų skatinimo įrankiui buvo didžiulis: „Džiaugiuosi, kad pagaliau jį turime ir jis bus panaudotas tikslingai – gerinti ugdymo kokybę ir profesionalumo lygį tokiuose klubuose, kurie yra ne vienadienės komandos, tačiau visaverčiai klubai su visų amžiaus grupių vaikų komandomis”.

„Turime vis didesnį skaičių futbolo klubų ir jų vadovų, kurie supranta, kad jokia kita įstaiga be paties klubo neišugdys tokių individualiai stiprių žaidėjų, kokie yra reikalingi šiuolaikiniame futbole. Tą gali padaryti tik pats klubas, ėmesis ilgalaikio ir tikslingo darbo jaunimo ugdymo srityje. Tik į tokius klubus yra prasminga ir tikslinga investuoti tiek Lietuvos futbolo federacijai, tiek savivaldybėms, tiek Vyriausybei“, – argumentavo L. Zibolis.

Klubų vystymo paramos fondo administravimo taisyklėmis numatytas sąlygas tenkinantys futbolo klubai gali teikti paraiškas fondui pagal pasirinktas kryptis ir už 2017 metus. Argumentuotas paraiškas LFF klubų vystymo paramos fondui galima pateikti el. paštu licencijavimas@lff.lt iki 2017 m. gruodžio 31 d.

2018 m. sezone paraiškų teikimas persikels į LFF paramos fondų internetinę platformą.

Prisegta – LFF klubų vystymo paramos fondo administravimo taisyklės pdf formatu.

 

Susijusios naujienos

 • LFF skyrė dangą naujai futbolo aikštei Naujojoje Akmenėje

  2020-10-20

  Infrastruktūros projektai

  LFF skyrė dangą naujai futbolo aikštei Naujojoje Akmenėje

  Spalio 17 dieną Naujojoje Akmenėje buvo oficialiai atidaryta naujoji futbolo aikštė. Projektas didžiąja dalimi buvo finansuotas Akmenės rajono savivaldybės lėšomis. Už savivaldybės skirtas lėšas buvo...

 • Garliavoje iškilmingai atidarytas futbolo stadionas

  2020-09-30

  Infrastruktūros projektai

  Garliavoje iškilmingai atidarytas futbolo stadionas

  Antradienį šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos gausus futbolo gerbėjų būrys dalyvavo naujojo futbolo stadiono atidaryme. Garliavos stadiono rekonstrukcija – bendras Lietuvos futbolo...

 • Kretingoje atidaryta pirmoji dirbtinės dangos aikšė

  2020-09-26

  Infrastruktūros projektai

  Kretingoje atidaryta pirmoji dirbtinės dangos aikšė

  Šeštadienį Kretingoje oficialiai atidaryta pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė. Kretingos rajono mero Antano Kalniaus teigimu, artimiausiais metais mieste atsiras ir daugiau šiuolaikiškų...