Lietuvos futbolo federacija

Pradinukų lyga

Pradinukų lygos dalyviai pasiruošę naujo sezono iššūkiams

2018-01-02

Pradinukų lygos dalyviai pasiruošę naujo sezono iššūkiams

Pradinukų lygos būsimus dalyvius kviečiame susipažinti su atnaujintais lygos nuostatais. Varžybų dalyvių registracija vyks nuo sausio 15 dienos iki vasario 18 dienos.

Pradinukų lygos naujienas sekite svetainėje http://pradinukulyga.lt

Futbolas – smagiausias sportinis žaidimas pasaulyje, o pradinių klasių moksleivių komandų futbolo turnyras „Pradinukų lyga“ yra, ko gero, smagiausios varžybos tiek vaikams, tiek aistruoliams.

LVJFA ir LFF, siekdama suteikti galimybę kiekvienam pradinukui smagiai ir aktyviai praleisti laisvalaikį žaidžiant futbolą, organizuoja Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų 1–4 klasių moksleivių futbolo turnyrą. Apie 2018 m. sezono pokyčius papasakojo „Pradinukų lygos“ projekto vadovas Stasys Petrauskas.

„Varžybos turės tam tikrų pakeitimų, atsižvelgiant į debiutinio 2017 m. sezono praktiką ir tai atsispindės nuostatuose. Antrajame lygos sezone mes vis tik ribosime nuolat futbolo užsiėmimus lankančių vaikų skaičių komandose. Pirmokų-antrokų, kurie registruoti sporto įstaigų sąrašuose, galės būti ne daugiau trijų, o trečiokų-ketvirtokų galės būti ne daugiau dviejų vaikų komandos paraiškoje. Komandoje turės būti registruotos trys mergaitės.

Dar viena svarbi naujovė varžybų sistemoje – numatomi net keturi finaliniai renginiai, kurie vyks keturiuose Lietuvos regionuose, tai yra, Pietų, Rytų, Vakarų ir Šiaurės. Komandos į regionus suskirstytos geografiniu principu dėl pačių dalyvių patogumo. Deja, gali tekti įvesti komandų kvotas, bet neverta nusiminti, o tiesiog suskubti registruotis. Jeigu nesurinksime kažkur reikiamo dalyvių skaičiaus, tai mes tas kvotas perskirstysime – tikrai stengsimės rasti galimybę dalyvauti kuo didesniam dalyvių skaičiui.

Pradinukų lygos taisyklės išlieka paprastos ir lanksčios – futbolas žaidžiamas toks, koks yra smagiausias to amžiaus vaikams, su minimaliu apribojimų skaičiumi. Jei mokykla turi krepšinio salę, tai gali žaisti joje; jeigu lauko aikštelę ir leidžia oro sąlygos – tai joje. Vienu metu žaidžia keturi aikštės žaidėjai ir vartininkas. Šoninių užribių taisyklę galioja tik, jeigu yra didesnė salė. Svarbiausia, kad vaikams būtų smagu būti žaisti futbolą, kuris, turbūt, yra pats smagiausias sportinis žaidimas pasaulyje“.

Susijusios naujienos

 • Startuoja trečiasis Pradinukų lygos sezonas

  2019-03-07

  Pradinukų lyga

  Startuoja trečiasis Pradinukų lygos sezonas

  135 komandos netrukus pradės savo žygį Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų komandų turnyre „Pradinukų lyga“. Tai jau trečiasis teigiamų atsiliepimų sulaukusio projekto sezonas, kuriame...

 • Jau netrukus – trečiasis „Pradinukų lygos“ varžybų sezonas

  2019-01-14

  Pradinukų lyga

  Jau netrukus – trečiasis „Pradinukų lygos“ varžybų sezonas

  Sausio 14 dieną startuoja registracija į Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų 1–4 klasių moksleivių komandų turnyrą „Pradinukų lyga“.   2018 metai buvo itin sėkmingi projektui, kuris subūrė 176...

 • Pradinukų lygos dalyviams įteikta virš 21000 prizų

  2018-05-25

  Pradinukų lyga

  Pradinukų lygos dalyviams įteikta virš 21000 prizų

  LVJFA ir LFF vykdomas turnyras „Pradinukų lyga“ šiemet subūrė 176 mokyklas ir virš 3000 pradinukų iš visos Lietuvos. Žaidynes gegužės mėnesį vainikavo keturi finalai, tapę įsimintina švente vaikams...