Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

Futbolui amžius nesvarbu: startuos trečiasis močiučių futbolo čempionatas

2018-01-30

Futbolui amžius nesvarbu: startuos trečiasis močiučių futbolo čempionatas

Šįmet planuojamas organizuoti trečiasis Lietuvos močiučių futbolo čempionatas „Močiutės už futbolą“, kuris vyks balandžio mėnesį Keturvalakių miestelyje.

Čempionate dalyvauja močiutės, kurios niekada per savo gyvenimą nėra žaidę futbolo. Šis faktas įrodo, jog šią sporto šaką galima pamilti bet kokiame amžiuje. Močiutės ne tik dalyvauja čempionate, draugiškuose turnyruose, bet ir prisijungia prie įvairių futbolo renginių: profesijų futbolo turnyro „Mano profesija“, šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“, su savo anūkais dalyvauja projekte „Futboliukas“, „UEFA Grassroots Week“ futbolo savaitėje ir kituose renginiuose.

Močiutės į futbolą įsitraukia įvairiuose miestuose: Marijampolėje, Klaipėdoje, Visagine, Vilniuje, Kaune, Utenoje, Vilkaviškyje, bei Mokolų, Kačerginės, Karklinių, Keturvalakių miesteliuose.

Futbolas – galimybė bet kokio amžiaus žmonėms aktyviai praleisti laisvalaikį.

Sausio 27 dieną močiutės rinkosi į pirmą futbolo treniruotę Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre (Vilkaviškio rajonas), kur ne tik treniravosi, bet ir sužaidė draugiškas varžybas. Treniruotėje dalyvavo komandos iš Marijampolės „Už sveiką Lietuvą“, Keturvalakių „Rausvė“, Mokolų „Černės“. Močiutės žaidė su poroloniniu kamuoliu, 4 prieš 4, rungtynių trukmė 5–10 minučių. Treniruotę ir varžybas organizavo futbolo treneris Martynas Karpavičius.

Lietuvoje moterų futbolas tampa vis populiaresnis tarp įvairaus amžiaus dailiosios lyties atstovių. Praėjusiais metais mergaičių salės futbolo žaidynės „Ladygolas“ į šią sporto šaką įtraukė apie 4500 mergaičių, kurių dauguma taip pat pirmą kartą išbandė save žaidžiant futbolą. Toks futbolo populiarumas pasiektas aktyvių ir entuziastingų žmonių dėka.

Taigi, futbolas vienija kartas! Šeimų futbolo šventės – puiki galimybė ne vienai šeimos kartai: močiutėms, dukroms, anūkėms – išbandyti save, sustiprinti tarpusavio ryšius, turiningai, sveikai ir linksmai praleisti laisvalaikį.

Močiučių iniciatyvas palaiko Marijampolės savivaldybės vicemeras Povilas Isoda, „STIHL futbolo akademija“, „Karikartel“- papuošalų ir aksesuarų internetinė parduotuvė, Lietuvos masinio futbolo asociacija, „CAN CAN pizza“, Vilkaviškio rajono Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras.

Aušra Biskienė, Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro pavaduotoja ugdymui

Susijusios naujienos

 • Plungėje surengta moterų futbolo fiesta

  2020-09-15

  Moterų futbolas

  Plungėje surengta moterų futbolo fiesta

  Jau tradicija tapęs moterų mėgėjų futbolo turnyras „Už meilę moterims ir futbolui – Mero Taurė“ surengtas ketvirtus metus iš eilės. Dėl Plungės mero įsteigtos taurės rugsėjo 5-ąją į stadioną...

 • Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

  2020-09-10

  Moterų futbolas

  Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

  Rugpjūčio 29-ąją startavęs naujasis projektas futbolą žaidžiančioms mėgėjoms šiemet įtraukė 5 Vilniaus regiono ir 12 Alytaus regiono komandas. LFF stadione surengti pirmieji du Vilniaus regiono...

 • Moterų futbolo diena LFF stadione: atviroji treniruotė bei naujos lygos startas

  2020-08-29

  Moterų futbolas

  Moterų futbolo diena LFF stadione: atviroji treniruotė bei naujos lygos startas

  Šeštadienį LFF stadione susibūrė futbolui neabejingos moterys, kurios dalyvavo atvirojoje treniruotėje ir sužaidė debiutines Moterų regioninės lygos rungtynes. Renginys prasidėjo ryte nuo energingos...