Lietuvos futbolo federacija

Supertaurė

Pasiruošimas baigtas: „Stumbras“ ir „Sūduva“ susikaus dėl Supertaurės

2018-02-16

Pasiruošimas baigtas: „Stumbras“ ir „Sūduva“ susikaus dėl Supertaurės

Po beveik keturių mėnesių pertraukos į stadionus sugrįžta lietuviškas futbolas. Vasario 17 dieną Marijampolėje dėl Lietuvos supertaurės susikaus vietos „Sūduvos“ ir Kauno „Stumbro“ futbolininkai. Pirmą kartą nuo 2013 metų šiame mače nebus Vilniaus „Žalgirio“.

Supertaurė įsteigta dar 1995-aisiais metais, o joje varžosi čempionato ir LFF taurės nugalėtojai. Daugiausiai kartų trofėjų į viršų kėlė „Žalgirio“ futbolininkai. Vilniaus ekipa šiame mače triumfavo 6 kartus. 4 kartus taurę iškovojo Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai. Tiesa, dukart trofėjų jie gavo be kovos. Iki 2016 metų galiojo taisyklė, kad ir čempionatą, ir LFF taurę laimėjusiam klubui Supertaurė atitenka be konkurencijos.

Vilniaus „Žalgiris“ savo karaliavimą Supertaurėje pradėjo 2013 metais. Šį trofėjų jie laimėjo penkis kartus iš eilės, tačiau šiemet dėl pirmojo sezono prizo Vilniaus futbolininkai nebekovos. Iš jų tokią teisę atėmė Marijampolės „Sūduvos“ klubas, kuris nutraukė vilniečių viešpatavimą A lygoje ir pernai lapkritį tapo turnyro čempionais. Tiesa, Supertaurėje marijampoliečiai ne naujokai. Dėl šio trofėjaus jie kovojo jau 2 kartus ir 2009-aisiais jį laimėjo. Kauno „Stumbro“ futbolo ekipai šis finalas – pirmasis. Teisę žaisti Supertaurėje jie iškovojo po to, kai LFF taurės turnyro finale pateikė sensaciją ir palaužė Vilniaus „Žalgirį“.

„Betsafe“ futbolo lažybų ekspertai šiame mače neabejotinais favoritais laiko daugiau patirties sukaupusius „Sūduvos“ futbolininkus.

Tiek „Sūduvai“, tiek „Stumbrui“ rungtynės dėl Supertaurės bus pirmasis oficialus sezono mačas. Abi komandos tik neseniai baigė pasiruošimą sezonui. „Sūduva“ per pasiruošimo laikotarpį sužaidė 8 kontrolines rungtynes. Marijampoliečiai iškovojo keturias pergales, patyrė du pralaimėjimus, o dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis. „Stumbro“ futbolininkai tris savaites praleido Turkijoje, kur ruošėsi sezonui. Antalijoje ir Beleke Kauno ekipa sužaidė 9 mačus per kuriuos patyrė 8 pralaimėjimus, o vienos rungtynės baigėsi lygiosiomis. Tiesa, „Stumbras“ varžėsi su tokiomis komandomis kaip Sankt Peterburgo „Zenit“, Belgrado „Crvena Zvezda“ ar Maskvos „Dinamo“.

Vasario 24-ą dieną „Stumbro“ ir „Sūduvos“ futbolininkai susitiks dar kartą – jų tarpusavio mačas pradės A lygos sezoną.

 

Susijusios naujienos

 • Prasidėjo bilietų prekyba į LFF Supertaurės rungtynes

  2019-01-08

  Supertaurė

  Prasidėjo bilietų prekyba į LFF Supertaurės rungtynes

  Futbolo gerbėjai jau gali įsigyti bilietus į 2019 metų Lietuvos futbolo sezono premjeros – „Betsafe LFF Supertaurės“ – dvikovą Marijampolėje. Inauguracinės sezono rungtynės vyks Marijampolės „Arvi“...

 • „Betsafe LFF Supertaurės“ rungtynės vyks Marijampolėje

  2019-01-04

  Supertaurė

  „Betsafe LFF Supertaurės“ rungtynės vyks Marijampolėje

  Penktadienį paaiškėjo 2019 m. Lietuvos futbolo sezono startą pažymėsiančių „Betsafe LFF Supertaurės“ rungtynių vieta. Po viešo balsavimo tapo aišku, jog vasario 24 d. dvikova tarp Marijampolės...

 • Išrink LFF Supertaurės rungtynių vietą!

  2019-01-02

  Supertaurė

  Išrink LFF Supertaurės rungtynių vietą!

  Jau vasario 24 d. startuos 2019 m. Lietuvos futbolo sezonas. Jis prasidės LFF Supertaurės rungtynėmis tarp A lygos čempionų Marijampolės „Sūduvos“ ir LFF taurės nugalėtojų Vilniaus „Žalgirio“ klubų...