Lietuvos futbolo federacija

WU-17 rinktinė

Merginų rinktinė pajuto įvarčių skonį: padėjo ir vokiečių sporto psichologas

2018-02-20

Merginų rinktinė pajuto įvarčių skonį: padėjo ir vokiečių sporto psichologas

Lietuvos merginų (WU-17, iki 17 metų) rinktinė ruošdamasi mūsų šalyje vyksiančiam Europos čempionatui kontrolinėse rungtynėse pajuto įvarčių skonį, o taip pat lavinosi kartu su sporto psichologo iš Vokietijos pagalba.

Vasario viduryje rinktinė per kiek daugiau nei savaitę trukusią treniruočių stovyklą Marijampolėje sužaidė kontrolines rungtynes su Šiaulių „Gintros-Universiteto“ ekipa, o Rygoje – vietos Rygos FS komanda bei Estijos WU-18 rinktine.

Lietuvos čempionėms merginos nusileido 1:3 (įvarčiu pasižymėjo Gabija Toropovaitė), Latvijos ekipą įveikė 2:0 (įmušė Ugnė Lazdauskaitė ir Judita Sabatauskaitė), o Estijos atstoves nugalėjo 4:1 (tris įvarčius pelnė Erika Šupelytė, vieną – Laura Ubartaitė).

„Rungtynėse įgyvendinome tai, ties kuo dirbome treniruotėse. Dvikovoje su latvėmis išbandėme beveik visas stovykloje dalyvavusias 23 žaidėjas. Ypač nudžiugino paskutinė dvikova su estėmis – po pirmojo kėlinio atsilikinėjome 0:1, tačiau merginos parodė charakterį. Kiekvieną kartą, kai nukrisdavo, jos atsikeldavo, po kiekvienos klaidos kovodavo toliau. Komanda taip pat pademonstravo tobulėjantį žaidimo supratimą. Stengiamės, kad jos pačios mokytųsi žaisdamos ir nereikėtų daug nurodymų iš šono“, – pasakojo trenerė Ieva Kibirkštis.

Pasak jos, stovykla visgi labiau išsiskyrė darbu už aikštės ribų. I. Kibirkšties kvietimu pasidalinti savo žiniomis į Rygą atvyko profesionalus sporto psichologas iš Vokietijos, Jenos „Carl Zeiss“ klube dirbantis Peteris Schneideris.

„Keturias dienas jis praleido su treneriais, žaidėjomis, todėl daug laiko šioje stovykloje paskyrėme mentalinio, psichologinio pasiruošimo aspektui. Kalbėjome apie tai kaip įveikti iššūkius, elgtis sėkmės atveju ir kitus dalykus.  Manau, jog tai padėjo ir mūsų žaidimui aikštėje. Įmušėme įvarčių, įgijome daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Tai svarbu, nes jaučiasi, jog artėja Europos čempionatas, prasideda laukimas“, – pasakojo I. Kibirkštis.

Po poros savaičių rinktinė planuoja dar vieną treniruočių stovyklą.

Europos merginų WU17 čempionatas vyks gegužės 9-21 dienomis Kaune, Alytuje ir Marijampolėje. Lietuvos rinktinė debiutuos turnyre šeimininkės teisėmis, dar 7 komandos dėl vietos finaliniame etape kovoja atrankos varžybose.

I. Kibirkštis apie treniravimo tikslus ir trenerių štabą:

WU-17 rinktinės įvarčiai Latvijoje:

Susijusios naujienos

 • Atrankos turnyras baigtas pergale prieš Albaniją

  2019-09-16

  WU-17 rinktinė

  Atrankos turnyras baigtas pergale prieš Albaniją

  Lietuvos merginų U-17 rinktinė įveikė bendraamžes iš Albanijos rezultatu 2:1 ir užėmė trečią vietą atrankos grupėje. Nors lietuvės didžiąją rungtynių dalį turėjo žaidybinę iniciatyvą ir dažnai skuodė...

 • WU-17 rinktinė pralaimėjo atrankos grupės favoritėms

  2019-09-13

  WU-17 rinktinė

  WU-17 rinktinė pralaimėjo atrankos grupės favoritėms

  Airijos merginų U-17 rinktinė įrodė savo pranašumą dvikovoje prieš lietuves. Marijampolėje vykusias 7-osios atrankos grupės rungtynės pasibaigė Smaragdinės salos atstovių pergale rezultatu 6:0...

 • Atrankos turnyro starte – pralaimėjimas graikėms

  2019-09-10

  WU-17 rinktinė

  Atrankos turnyro starte – pralaimėjimas graikėms

  Lietuvos merginų U-17 rinktinė Marijampolėje pradėjo kovą dėl patekimo į 2020 metų Europos čempionatą Švedijoje. Pirmosiose rungtynėse Rolando Čepkausko treniruojama rinktinė rungėsi su bendraamžėmis...