Lietuvos futbolo federacija

WU-17 rinktinė

Belgijoje sėmėsi patirties ir stebėjo potencialias varžoves

2018-02-28

Belgijoje sėmėsi patirties ir stebėjo potencialias varžoves

Lietuvos merginų (WU17) treneriai turėjo galimybę pasisemti patirties Belgijoje ir iš arti pamatyti potencialius varžovus Europos WU17 čempionato finalinio etapo kovoms.

WU-17 rinktinės treneriai Kotryna Kulbytė ir Markas Razmaratas, taip pat U-19 ir U-15 rinktinių vyr. treneris Vytas Jančiauskas, moterų rinktinės vyr. treneris Rimantas Viktoravičius ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) techninis direktorius Raimondas Statkevičius praėjusią savaitę dalyvavo UEFA „Study Group“ programos moterų jaunimo futbolui skirtame seminare Belgijoje.

Kartu su Lietuvos delegacija seminare dalyvavo rinktinių treneriai, už jaunimo futbolo vystymą atsakingi specialistai iš Šiaurės Airijos, Ispanijos, Šveicarijos, Liuksemburgo bei Belgijos.

Trijų dienų seminaro dalyviai išvydo lietuvių pristatymą apie pasiruošimą Europos WU17 čempionato finaliniam etapui, kitų šalių atstovų prezentacijas, o daugiausiai gilinosi į Belgijos futbolo sistemą, žaidimo filosofiją, praktinėse pratybose stebėjo merginų futbolo akademijos darbą.

Belgijos moterų futbolo rinktinė praėjusiais metais pateko į Europos čempionato finalinį etapą ir pasiekė aukščiausią tašką FIFA reitinge per savo istoriją – 22 vietą.

„Dėl galimybės prisijungti prie seminaro dalyvių pavyko sutarti per turimus kontaktus Belgijoje. Buvo įdomu susipažinti su belgų nueitu keliu. Asmeniškai labiausiai domino jaunimo ugdymo sistema, kaip merginos iš regionų atrenkamos įvairaus amžiaus rinktines, vadinamąją didelio potencialo grupę (kuri atstoja U21 rinktinę amžiaus tarpe U19 ir suaugusiųjų rinktinės), į federacijos merginų akademiją“, – pasakojo R. Statkevičius.

Seminaro dalyviai taip pat stebėjo Belgijos ir Čekijos WU17 rinktinių kontrolines rungtynes. Abi šios komandos ruošiasi kovoms dėl kelialapio į Lietuvoje vyksiančias finalines varžybas.

„Visada yra naudinga išeiti iš savo rato, pasisemti gerosios patirties iš aplinkinių. Kai bendrauji su didelę patirtį turinčiais specialistais tai tiesiog negali neįkvėpti“, – džiaugėsi seminaru K. Kulbytė.

Europos WU17 čempionato Elitinio atrankos etapo turnyrai vyks kovo mėnesį. Po jų paaiškės 7 ekipos, kurios prisijungs prie Lietuvos finalinio etapo varžybose. Jos surengtos gegužės 9–21 dienomis Alytuje, Šiauliuose ir Marijampolėje.

Susijusios naujienos

 • Atrankos turnyras baigtas pergale prieš Albaniją

  2019-09-16

  WU-17 rinktinė

  Atrankos turnyras baigtas pergale prieš Albaniją

  Lietuvos merginų U-17 rinktinė įveikė bendraamžes iš Albanijos rezultatu 2:1 ir užėmė trečią vietą atrankos grupėje. Nors lietuvės didžiąją rungtynių dalį turėjo žaidybinę iniciatyvą ir dažnai skuodė...

 • WU-17 rinktinė pralaimėjo atrankos grupės favoritėms

  2019-09-13

  WU-17 rinktinė

  WU-17 rinktinė pralaimėjo atrankos grupės favoritėms

  Airijos merginų U-17 rinktinė įrodė savo pranašumą dvikovoje prieš lietuves. Marijampolėje vykusias 7-osios atrankos grupės rungtynės pasibaigė Smaragdinės salos atstovių pergale rezultatu 6:0...

 • Atrankos turnyro starte – pralaimėjimas graikėms

  2019-09-10

  WU-17 rinktinė

  Atrankos turnyro starte – pralaimėjimas graikėms

  Lietuvos merginų U-17 rinktinė Marijampolėje pradėjo kovą dėl patekimo į 2020 metų Europos čempionatą Švedijoje. Pirmosiose rungtynėse Rolando Čepkausko treniruojama rinktinė rungėsi su bendraamžėmis...