Lietuvos futbolo federacija

Pirma lyga

Po egzotiško eksperimento – atgal prie ištakų

2018-03-21

Po egzotiško eksperimento – atgal prie ištakų

Babelio bokšto statyba Utenoje netruko ilgai. Kaip ir biblijiniu atveju, ji nebuvo sėkminga – „Utenis“ į Europos turnyrą neprasimušė, komandą 2017-aisiais užtvindę legionieriai išsiskirstė, o šeštąją vietą A lygoje užėmęs klubas nusprendė persikelti į pirmąją lygą.

Iki eksperimento, kurį atliekant į Aukštaitijos komandos starto sudėtį dažniausiai patekdavo vien užsieniečiai, „Utenis“ buvo visuotinai giriamas už nuosekliai puoselėjamą bendruomeninį modelį. Pernai viešoji nuomonė kardinaliai pasikeitė.

„Nežinau, kodėl susidarė įspūdis, kad mes nukrypome nuo koncepcijos, – šyptelėjo „Utenio“ direktorius Artūras Gimžauskas, paklaustas, ar klubas grįžo prie savo ankstesnių nuostatų, ar yra pasirengęs kurti naujas. – Niekada nebuvome atsisakę tikslo siekti, kad klube tobulėtų mūsų regiono žaidėjai. Tiesiog pernai jie tai darė antrojoje „Utenio“ komandoje“.

Dabar pirmoji komanda yra ten, kur pernai buvo antroji – pirmoje lygoje. Iš buvusių užsieniečių norą likti Aukštaitijoje pareiškė tik Kolumbijos atstovas Johnas Hernandezas. Prie jo Utenoje prisidėjo rusas vartininkas Aleksejus Kozlovas, Didžiosios Britanijos bei Australijos pilietybes turintis Connoras Cassas bei Maxas Bahi iš Dramblio Kaulo Kranto.

„Nesame klubas, kuris gali išsiversti be legionierių, bet norime, kad branduolį sudarytų vietiniai žaidėjai. Taip yra dabartinėje komandoje: daugiau nei pusė žaidėjų – iš mūsų regiono“, – pabrėžė A. Gimžauskas.

Lietuvių gretas „Utenis“ irgi perrikiavo – iš „Trakų“ į komandą atvyko Donatas Šėgžda, Džiugas Sūnelaitis, Arnas Borodinas, iš Telšių „Džiugo“ grįžo Kirilas Levšinas. Egidijaus Varno treniruojamai pirmajai komandai klubas suplanavo maždaug 150 tūkst. eurų biudžetą ir iškėlė tikslą patekti į lygos stipriausiųjų šešetą.

E. Varnas kol kas neskuba savo auklėtiniams piešti pergalingų perspektyvų: „Labai jauna komanda. Vartininkui – devyniolika metų, gynėjai – panašaus amžiaus. O jauniems taip būna – vieną dieną gali sužaisti puikiai, kitą – visai nesužaisti“.

Kad ir kaip būtų, „Utenio“ šio sezono pasirinkimas aiškus: aikštėje kovos nebe ispanakalbis legionas. Tai darys Aukštaitijos jaunimas.

Susijusios naujienos

 • 16 turas: antrų kėlinių „šou“

  2019-07-08

  Pirma lyga

  16 turas: antrų kėlinių „šou“

  Šeštadienį ir sekmadienį sužaistas šešiolikto Pirmos lygos turo rungtynes sieja vienas įdomus faktas. Visi įvarčiai (o jų įmušta ne taip ir mažai - 18) buvo pelnyti antruose kėliniuose! Jurgitos...

 • 15 turas: sunki diena lyderiams

  2019-07-04

  Pirma lyga

  15 turas: sunki diena lyderiams

  Paskutinis LFF Pirmos lygos pirmo rato turas lyderiams tapo tikru išbandymu. Tik Telšių „Džiugas“ gana užtikrintai įsirašė eilinę pergalę į savo sąskaitą. Tuo tarpu kiti du lyderių trejeto nariai...

 • 14 turas: Lyderiai neklumpa, persekiotojai – stengiasi vytis

  2019-07-02

  Pirma lyga

  14 turas: Lyderiai neklumpa, persekiotojai – stengiasi vytis

  Sekmadienį vykusiose 14-ojo Pirmos lygos turo rungtynėse pergales iškovojo visos pirmaujančios komandos. Nuotrauka: Jurgita Riekašienė   Turnyrinė lentelė darosi panaši į sluoksniuotą tortą, kurio...