Lietuvos futbolo federacija

Pirma lyga

Po egzotiško eksperimento – atgal prie ištakų

2018-03-21

Po egzotiško eksperimento – atgal prie ištakų

Babelio bokšto statyba Utenoje netruko ilgai. Kaip ir biblijiniu atveju, ji nebuvo sėkminga – „Utenis“ į Europos turnyrą neprasimušė, komandą 2017-aisiais užtvindę legionieriai išsiskirstė, o šeštąją vietą A lygoje užėmęs klubas nusprendė persikelti į pirmąją lygą.

Iki eksperimento, kurį atliekant į Aukštaitijos komandos starto sudėtį dažniausiai patekdavo vien užsieniečiai, „Utenis“ buvo visuotinai giriamas už nuosekliai puoselėjamą bendruomeninį modelį. Pernai viešoji nuomonė kardinaliai pasikeitė.

„Nežinau, kodėl susidarė įspūdis, kad mes nukrypome nuo koncepcijos, – šyptelėjo „Utenio“ direktorius Artūras Gimžauskas, paklaustas, ar klubas grįžo prie savo ankstesnių nuostatų, ar yra pasirengęs kurti naujas. – Niekada nebuvome atsisakę tikslo siekti, kad klube tobulėtų mūsų regiono žaidėjai. Tiesiog pernai jie tai darė antrojoje „Utenio“ komandoje“.

Dabar pirmoji komanda yra ten, kur pernai buvo antroji – pirmoje lygoje. Iš buvusių užsieniečių norą likti Aukštaitijoje pareiškė tik Kolumbijos atstovas Johnas Hernandezas. Prie jo Utenoje prisidėjo rusas vartininkas Aleksejus Kozlovas, Didžiosios Britanijos bei Australijos pilietybes turintis Connoras Cassas bei Maxas Bahi iš Dramblio Kaulo Kranto.

„Nesame klubas, kuris gali išsiversti be legionierių, bet norime, kad branduolį sudarytų vietiniai žaidėjai. Taip yra dabartinėje komandoje: daugiau nei pusė žaidėjų – iš mūsų regiono“, – pabrėžė A. Gimžauskas.

Lietuvių gretas „Utenis“ irgi perrikiavo – iš „Trakų“ į komandą atvyko Donatas Šėgžda, Džiugas Sūnelaitis, Arnas Borodinas, iš Telšių „Džiugo“ grįžo Kirilas Levšinas. Egidijaus Varno treniruojamai pirmajai komandai klubas suplanavo maždaug 150 tūkst. eurų biudžetą ir iškėlė tikslą patekti į lygos stipriausiųjų šešetą.

E. Varnas kol kas neskuba savo auklėtiniams piešti pergalingų perspektyvų: „Labai jauna komanda. Vartininkui – devyniolika metų, gynėjai – panašaus amžiaus. O jauniems taip būna – vieną dieną gali sužaisti puikiai, kitą – visai nesužaisti“.

Kad ir kaip būtų, „Utenio“ šio sezono pasirinkimas aiškus: aikštėje kovos nebe ispanakalbis legionas. Tai darys Aukštaitijos jaunimas.

Susijusios naujienos

 • I lygos 9-ojo turo apžvalga: paskutinis gegužės akordas

  2019-05-21

  Pirma lyga

  I lygos 9-ojo turo apžvalga: paskutinis gegužės akordas

  Pirmadienį nuaidėjo paskutinės devintojo turo kovos. Dauguma lygos komandų pastaruoju metu turėjo labai įtemptą grafiką, neišvengta traukų, diskvalifikacijų. Išryškėjo ir kai kurių ekipų...

 • D. Konikas – geriausias balandžio mėnesio Pirmos lygos žaidėjas

  2019-05-17

  Pirma lyga

  D. Konikas – geriausias balandžio mėnesio Pirmos lygos žaidėjas

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) šiais metais organizuoja geriausių LFF Pirmos lygos mėnesių futbolininkų rinkimus. Rinkimuose dalyvauja visų Pirmos lygos klubų atstovai bei žiniasklaidos atstovai...

 • I lygos 7 turo apžvalga

  2019-05-14

  Pirma lyga

  I lygos 7 turo apžvalga

  Praėjęs savaitgalis daug kam buvo kupinas įtampos ir veiksmo. Tiek politikoje, tiek kitose gyvenimo sferose. Įdomiai susiklostė pirmasis LR prezidento(-ės) rinkimų turas. Tarp pagrindinių pretendentų...