Lietuvos futbolo federacija

Pirma lyga

Po egzotiško eksperimento – atgal prie ištakų

2018-03-21

Po egzotiško eksperimento – atgal prie ištakų

Babelio bokšto statyba Utenoje netruko ilgai. Kaip ir biblijiniu atveju, ji nebuvo sėkminga – „Utenis“ į Europos turnyrą neprasimušė, komandą 2017-aisiais užtvindę legionieriai išsiskirstė, o šeštąją vietą A lygoje užėmęs klubas nusprendė persikelti į pirmąją lygą.

Iki eksperimento, kurį atliekant į Aukštaitijos komandos starto sudėtį dažniausiai patekdavo vien užsieniečiai, „Utenis“ buvo visuotinai giriamas už nuosekliai puoselėjamą bendruomeninį modelį. Pernai viešoji nuomonė kardinaliai pasikeitė.

„Nežinau, kodėl susidarė įspūdis, kad mes nukrypome nuo koncepcijos, – šyptelėjo „Utenio“ direktorius Artūras Gimžauskas, paklaustas, ar klubas grįžo prie savo ankstesnių nuostatų, ar yra pasirengęs kurti naujas. – Niekada nebuvome atsisakę tikslo siekti, kad klube tobulėtų mūsų regiono žaidėjai. Tiesiog pernai jie tai darė antrojoje „Utenio“ komandoje“.

Dabar pirmoji komanda yra ten, kur pernai buvo antroji – pirmoje lygoje. Iš buvusių užsieniečių norą likti Aukštaitijoje pareiškė tik Kolumbijos atstovas Johnas Hernandezas. Prie jo Utenoje prisidėjo rusas vartininkas Aleksejus Kozlovas, Didžiosios Britanijos bei Australijos pilietybes turintis Connoras Cassas bei Maxas Bahi iš Dramblio Kaulo Kranto.

„Nesame klubas, kuris gali išsiversti be legionierių, bet norime, kad branduolį sudarytų vietiniai žaidėjai. Taip yra dabartinėje komandoje: daugiau nei pusė žaidėjų – iš mūsų regiono“, – pabrėžė A. Gimžauskas.

Lietuvių gretas „Utenis“ irgi perrikiavo – iš „Trakų“ į komandą atvyko Donatas Šėgžda, Džiugas Sūnelaitis, Arnas Borodinas, iš Telšių „Džiugo“ grįžo Kirilas Levšinas. Egidijaus Varno treniruojamai pirmajai komandai klubas suplanavo maždaug 150 tūkst. eurų biudžetą ir iškėlė tikslą patekti į lygos stipriausiųjų šešetą.

E. Varnas kol kas neskuba savo auklėtiniams piešti pergalingų perspektyvų: „Labai jauna komanda. Vartininkui – devyniolika metų, gynėjai – panašaus amžiaus. O jauniems taip būna – vieną dieną gali sužaisti puikiai, kitą – visai nesužaisti“.

Kad ir kaip būtų, „Utenio“ šio sezono pasirinkimas aiškus: aikštėje kovos nebe ispanakalbis legionas. Tai darys Aukštaitijos jaunimas.

Susijusios naujienos

 • „Džiugas“ šventiškai baigė I lygos sezoną

  2019-10-29

  Pirma lyga

  „Džiugas“ šventiškai baigė I lygos sezoną

  Spalio 27 dieną „Džiugas“ rungtynėmis su Vilniaus „Žalgirio“ B ekipa užbaigė 2019 metų LFF I lygos sezoną. Rungtynės baigėsi vilniečių pergale rezultatu 1:2 (1:0). Kiek ankščiau I lygos nugalėtojų...

 • 19 turas: lyderis keičiasi, tik nežinia, ar ilgam

  2019-08-12

  Pirma lyga

  19 turas: lyderis keičiasi, tik nežinia, ar ilgam

  Po šio savaitgalio dvikovų pasikeitė situacija turnyrinės lentelės viršuje. Užteko Gargždų „Bangos” kluptelėjimo Vilniuje ir konkurentai tuo pasinaudojo – tiek „Nevėžis”, tiek „Džiugas”, nors ir...

 • I lygos 18 turo apžvalga: lyderiai iš tolo mojuoja persekiotojams

  2019-08-05

  Pirma lyga

  I lygos 18 turo apžvalga: lyderiai iš tolo mojuoja persekiotojams

  Aštuonioliktame ture pergales iškovojo visos trys pirmaujančios komandos. Tiesa, Gargždų ir Telšių ekipoms dėl trijų taškų teko gerokai paplušėti. Tuo tarpu komandoms, užimančioms 4-6 vietas, turas...