Lietuvos futbolo federacija

Pirma lyga

Į priekį akademijos auklėtinius stums jaunatviška drąsa

2018-03-27

Į priekį akademijos auklėtinius stums jaunatviška drąsa

Pirmas trejetas – toks tikslas buvo įvardytas Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) komandai prieš prasidedant LFF I lygos pirmenybėms.

„Suprantame, kad tikrovė gali būti kitokia, – pripažino NFA direktorius Henrikas Grigas. – Bet nusprendėme vaikinus taip motyvuoti. Juolab kad noro kovoti jiems netrūksta“.

Kovoti su vyrais Akademijos jaunimui bus nelengva. NFA komandos branduolį sudarys 17–19 metų žaidėjai, o saugams Sauliui Vikertui bei Karoliui Žebrauskui – vos po penkiolika. Tikėtina, kad vidutinis Akademijos auklėtinių komandos amžiaus vidurkis bus kuklesnis net už Vilniaus „Žalgirio B“ – šalies vicečempionų klubas pasirinko panašią strategiją ir irgi yra linkęs mesti savo jaunimą į iki raudonumo įkaitusį Pirmosios lygos katilą tikėdamasis, kad iš jo jaunimas išsikapstys stipresnis.

„Norime, kad mūsų jauni futbolininkai pajustų šitą žaidimo skonį, kartais gal rizikuosime – leisime parungtyniauti kuo daugiau žaidėjų, nors situacija gal reikalaus priešingų dalykų. Mūsų tikslai orientuoti į žaidėją“, – siekį Akademijos auklėtiniams išbandyti jėgas su daug labiau patyrusiais ir fiziškai subrendusiais varžovais paaiškino H. Grigas.

Kita vertus, jei jaunimas imtų beviltiškai skęsti, aikštėje bus šiaudas, kurio bus galima griebtis. NFA komanda pabandys suformuoti stuburą iš labiau patyrusių žaidėjų – vartininko Manto Gintalo, A lygos parako uosčiusių Mato Gavrilovo, Aino Bareikio, Eriko Skripkino.

Paraiškoje yra ir Nerijaus Mačiulio pavardė, bet apie saugo, kuris kitą savaitę švęs 35-ąjį gimtadienį, vaidmenį komandoje H. Grigas kalba taip: „Apsidraudimas. N. Mačiulis yra trenerių štabo narys. Nesinorėtų, kad jam reikėtų žaisti, bet jei pasipiltų traumos ar kitos staigmenos, gali tekti. Todėl registravome jį“.

Nors ambicingas tikslas iškeltas, NFA komandos pergalės jos vadovams nėra žūtbūtinė būtinybė. O ar Akademijos jaunimo akys aikštėje degs tinkama liepsna, paaiškės jau čempionato pradžioje.

Susijusios naujienos

 • I lygos 9-ojo turo apžvalga: paskutinis gegužės akordas

  2019-05-21

  Pirma lyga

  I lygos 9-ojo turo apžvalga: paskutinis gegužės akordas

  Pirmadienį nuaidėjo paskutinės devintojo turo kovos. Dauguma lygos komandų pastaruoju metu turėjo labai įtemptą grafiką, neišvengta traukų, diskvalifikacijų. Išryškėjo ir kai kurių ekipų...

 • D. Konikas – geriausias balandžio mėnesio Pirmos lygos žaidėjas

  2019-05-17

  Pirma lyga

  D. Konikas – geriausias balandžio mėnesio Pirmos lygos žaidėjas

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) šiais metais organizuoja geriausių LFF Pirmos lygos mėnesių futbolininkų rinkimus. Rinkimuose dalyvauja visų Pirmos lygos klubų atstovai bei žiniasklaidos atstovai...

 • I lygos 7 turo apžvalga

  2019-05-14

  Pirma lyga

  I lygos 7 turo apžvalga

  Praėjęs savaitgalis daug kam buvo kupinas įtampos ir veiksmo. Tiek politikoje, tiek kitose gyvenimo sferose. Įdomiai susiklostė pirmasis LR prezidento(-ės) rinkimų turas. Tarp pagrindinių pretendentų...