Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

LFF tęs jaunųjų talenčių vystymą Ozo gimnazijoje

2018-05-14

LFF tęs jaunųjų talenčių vystymą Ozo gimnazijoje

Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir toliau rengs potencialiai būsimas rinktinių žaidėjas, bendradarbiaujant su jaunąsias futbolo talentes auginti padedančia Vilniaus Ozo gimnazija.

Ugdymo įstaigoje mokėsi ir nuo 2016 metų rudens futbolo įgūdžius lavino Lietuvos WU-17 rinktinėje žaidžiančios merginos, kurios šiuo metu rungtyniauja mūsų šalyje vykstančiame Europos čempionate.

LFF Techninis direktorius Raimondas Statkevičius patvirtino, jog federacija toliau vykdys elito merginų rengimo projektą per žaidėjų ugdymo akademijoje programą, tačiau keisis jos struktūra: „Dalyvavimas Europos pirmenybėse parodo, kad tokia akademinė grupė yra tikrai reikalinga ir mums reikalingos futbolininkės. Tiesa, dabar keičiasi jos strategija: iki šiol buvo dirbama ties komanda, kuri turėjo tikslinį pasirengimą, bet dabar koncentruosimės į žaidėjų įgūdžių tobulinimą. Jos kiekvieną dieną dalyvaus treniruočių procese, bet kiekvieną savaitgalį grįš sužaisti už savo klubą“.

„Kalbant apie struktūrą – ji nesikeis, tiek trenerių štabas ir žaidėjos lieka tie patys, gyvenimo sąlygos išliks tokios pačios. Todėl žiūrime tik į priekį ir manome, kad tolimesnis futbolininkių vystymas bus tik į naudą moterų futbolo vystymui“, – dėstė R. Statkevičius.

Ozo gimnazijos direktorius Alvydas Račkauskas išreiškė, jog bendradarbiavimas su federacija yra konstruktyvus, o struktūra nesikeis: „Išlieka ta pati žaidėjų ir bendrabučių kvota, žaidėjos toliau turės savo krepšelį, maitinimą ir apgyvendinimą. Rinktinės pagrindą sudaro akademijoje augintos futbolininkės, kurios žaidžia Europos čempionate, todėl mes tik skatiname žaidėjų tobulinimą“.

Lietuvos WU17 rinktinės trenerė Kotryna Kulbytė, kuri dirbo su žaidėjomis gimnazijoje, neslėpė, jog šis projektas yra tinkami pamatai tolimesniam būsimų rinktinės futbolininkių vystymui: „Per šiuos dvejus metus buvo nuveikta labai daug, o futbolininkių pasirengimas taktiniais, techniniais, fiziniais bei psichologiniais aspektais neatpažįstamai pasikeitė. Todėl kviečiu merginas likti gimnazijoje arba sudalyvauti kandidačių atrankoje ir prisijungti prie jos. Derinant akademijos darbą bei atstovavimą savo klubams, galime kartu tobulinti Lietuvos ateities žaidėjas"

Susijusios naujienos

 • Plungėje surengta moterų futbolo fiesta

  2020-09-15

  Moterų futbolas

  Plungėje surengta moterų futbolo fiesta

  Jau tradicija tapęs moterų mėgėjų futbolo turnyras „Už meilę moterims ir futbolui – Mero Taurė“ surengtas ketvirtus metus iš eilės. Dėl Plungės mero įsteigtos taurės rugsėjo 5-ąją į stadioną...

 • Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

  2020-09-10

  Moterų futbolas

  Įsibėgėja Moterų regioninės lygos debiutinis sezonas

  Rugpjūčio 29-ąją startavęs naujasis projektas futbolą žaidžiančioms mėgėjoms šiemet įtraukė 5 Vilniaus regiono ir 12 Alytaus regiono komandas. LFF stadione surengti pirmieji du Vilniaus regiono...

 • Moterų futbolo diena LFF stadione: atviroji treniruotė bei naujos lygos startas

  2020-08-29

  Moterų futbolas

  Moterų futbolo diena LFF stadione: atviroji treniruotė bei naujos lygos startas

  Šeštadienį LFF stadione susibūrė futbolui neabejingos moterys, kurios dalyvavo atvirojoje treniruotėje ir sužaidė debiutines Moterų regioninės lygos rungtynes. Renginys prasidėjo ryte nuo energingos...