Lietuvos futbolo federacija

Moterų futbolas

LFF tęs jaunųjų talenčių vystymą Ozo gimnazijoje

2018-05-14

LFF tęs jaunųjų talenčių vystymą Ozo gimnazijoje

Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir toliau rengs potencialiai būsimas rinktinių žaidėjas, bendradarbiaujant su jaunąsias futbolo talentes auginti padedančia Vilniaus Ozo gimnazija.

Ugdymo įstaigoje mokėsi ir nuo 2016 metų rudens futbolo įgūdžius lavino Lietuvos WU-17 rinktinėje žaidžiančios merginos, kurios šiuo metu rungtyniauja mūsų šalyje vykstančiame Europos čempionate.

LFF Techninis direktorius Raimondas Statkevičius patvirtino, jog federacija toliau vykdys elito merginų rengimo projektą per žaidėjų ugdymo akademijoje programą, tačiau keisis jos struktūra: „Dalyvavimas Europos pirmenybėse parodo, kad tokia akademinė grupė yra tikrai reikalinga ir mums reikalingos futbolininkės. Tiesa, dabar keičiasi jos strategija: iki šiol buvo dirbama ties komanda, kuri turėjo tikslinį pasirengimą, bet dabar koncentruosimės į žaidėjų įgūdžių tobulinimą. Jos kiekvieną dieną dalyvaus treniruočių procese, bet kiekvieną savaitgalį grįš sužaisti už savo klubą“.

„Kalbant apie struktūrą – ji nesikeis, tiek trenerių štabas ir žaidėjos lieka tie patys, gyvenimo sąlygos išliks tokios pačios. Todėl žiūrime tik į priekį ir manome, kad tolimesnis futbolininkių vystymas bus tik į naudą moterų futbolo vystymui“, – dėstė R. Statkevičius.

Ozo gimnazijos direktorius Alvydas Račkauskas išreiškė, jog bendradarbiavimas su federacija yra konstruktyvus, o struktūra nesikeis: „Išlieka ta pati žaidėjų ir bendrabučių kvota, žaidėjos toliau turės savo krepšelį, maitinimą ir apgyvendinimą. Rinktinės pagrindą sudaro akademijoje augintos futbolininkės, kurios žaidžia Europos čempionate, todėl mes tik skatiname žaidėjų tobulinimą“.

Lietuvos WU17 rinktinės trenerė Kotryna Kulbytė, kuri dirbo su žaidėjomis gimnazijoje, neslėpė, jog šis projektas yra tinkami pamatai tolimesniam būsimų rinktinės futbolininkių vystymui: „Per šiuos dvejus metus buvo nuveikta labai daug, o futbolininkių pasirengimas taktiniais, techniniais, fiziniais bei psichologiniais aspektais neatpažįstamai pasikeitė. Todėl kviečiu merginas likti gimnazijoje arba sudalyvauti kandidačių atrankoje ir prisijungti prie jos. Derinant akademijos darbą bei atstovavimą savo klubams, galime kartu tobulinti Lietuvos ateities žaidėjas"

Susijusios naujienos

 • LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  2021-10-20

  Moterų futbolas

  LFF stadione šventiškai finišavo Moterų regioninės lygos varžybos

  Spalio 17 dieną LFF stadione sužaistos paskutinės Vilniaus regiono grupės rungtynės, po kurių buvo pagerbtos lygoje dalyvavusios mėgėjų komandos.  Finalinę varžybų dieną sužaistos dvejos rungtynės...

 • Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  2021-10-05

  Moterų futbolas

  Prienuose surengtas Moterų regioninės lygos turas

  Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos stadione sekmadienį praūžė Pietų regiono grupės kovos. Varžybose sėkmingiausiai pasirodė Alytaus SRC-MFK ekipa, 6:4 įveikusi „Šešupė-City“ komandą ir 9:3 Lazdijų...

 • Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  2021-09-08

  Moterų futbolas

  Švenčionių SC merginos užsitikrino titulą

  Pirmadienį Utenos Saulės gimnazijos stadione vyko Lietuvos moterų regioninės lygos Utenos grupės atidėtų rungtynių turas.   Turas prasidėjo lengva lyderių Švenčionių SC „Merginų“ pergale prieš...