Lietuvos futbolo federacija

Drausmė

Tarptautinis sporto arbitražo teismas palaikė LFF poziciją

2018-05-25

Tarptautinis sporto arbitražo teismas palaikė LFF poziciją

Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) atmetė už sąžiningo žaidimo principų pažeidimus iš LFF varžybų dvejiems metams diskvalifikuoto trenerio Gedimino Jarmalavičiaus reikalavimą panaikinti LFF Drausmės komiteto sprendimą.

Taip pat atmestas G. Jarmalavičiaus prašymas taikyti laikinąsias apsaugos priemones – LFF Drausmės komiteto sprendimo sustabdymo ir LFF įpareigojimo pratęsti jam UEFA trenerio licencijos terminą.

LFF Drausmės komitetas 2017 m. už sąžiningo žaidimo principų pažeidimus iš LFF varžybų diskvalifikavo penkis Kazlų Rūdos „Šilo“ komandai atstovavusius žaidėjus ir trenerį.

Drausmės komitetas nagrinėjo tyrimo medžiagą dėl sąžiningo žaidimo principų pažeidimus per vasario 13 d. Rygos „Skonto“ manieže vykusias „Žiemos taurės“ (Winter Cup) turnyro rungtynes. Šilas“ rezultatu 1:3 nusileido Rygos FS „Metta/LU“ ekipai. Pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi lygiosiomis, o visi įvarčiai buvo įmušti per paskutinį rungtynių pusvalandį.

Drausmės komiteto sprendimu už LFF Drausmės kodekso pažeidimus minėtose rungtynėse Audrius Račkus ir Andrius Urbšys diskvalifikuoti 3 mėnesiams, Vilmantas Bagdanavičius – 5 mėnesiams. Gytis Urba ir Alfredas Skroblas, kurie už panašius pažeidimus bausti anksčiau, diskvalifikuoti atitinkamai 9 ir 12 mėnesių.

Treneriui G. Jarmalavičiui už LFF Drausmės kodekso pažeidimus skirta 2 metų diskvalifikacija.

Nuobaudos pradėtos skaičiuoti nuo
2017 m. kovo 6 dienos.

Šie LFF Drausmės komiteto sprendimai galėjo būti skundžiami LFF Apeliaciniam komitetui.

Tačiau G. Jarmalavičius šia teise nesinaudojo, o 2018 m. balandžio mėnesį kreipėsi į CAS. Išnagrinėjęs abiejų šalių argumentus, CAS nusprendė, jog tolesnis procedūros vykdymas yra negalimas ir byla turi būti nutraukta, nes G. Jarmalavičius iki šiol nesikreipė į Apeliacinį komitetą ir taip praleido vieną iš privalomų tokio pobūdžio ginčų nagrinėjimo stadijų.

 

Susijusios naujienos

 • Drausmės komitetas skyrė nuobaudas „Sūduvos“ klubui

  2020-07-29

  Drausmė

  Drausmės komitetas skyrė nuobaudas „Sūduvos“ klubui

  Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas (LFF DK) išnagrinėjo bylą dėl LFF Drausmės kodekso (toliau Kodeksas) pažeidimų 2020 m. A lygos rungtynėse FK „Sūduva“– FK „Banga“, kurios įvyko...

 • LFF Drausmės komiteto sprendimai (kovo 26 d.)

  2019-03-26

  Drausmė

  LFF Drausmės komiteto sprendimai (kovo 26 d.)

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) skelbia apie kovo 26 d. priimtus LFF Drausmės komiteto priimtus sprendimus. Kovo 22 d. vykusiose LFF Pirmos lygos Telšių „Džiugo“ ir „Kupiškio“ rungtynėse...

 • Dėl nuobaudos už nesportišką elgesį

  2018-10-29

  Drausmė

  Dėl nuobaudos už nesportišką elgesį

  Už nesportišką elgesį per Lietuvos A lygos rungtynes su „Trakais” iš techninės komandos zonos pašalintam FK „Žalgiris” vyr. treneriui Valdui Urbonui skirta vienerių rungtynių diskvalifikacija...