Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

E. Jankauskas: „Sužaidėme tikrai geras rungtynes“

2018-06-05

E. Jankauskas: „Sužaidėme tikrai geras rungtynes“

Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po lygiųjų su Latvijos rinktine teigė, kad jis liko patenkintas savo komandos žaidimu, bet apgailestavo, jog jo auklėtiniai neišnaudojo daugiau progų įmušti.

Savų žiūrovų akivaizdoje žaidusi Lietuvos rinktinė pademonstravo atakuojantį futbolą ir dažnai buvo prispaudusi latvius prie jų vartų. Visgi antrojo kėlinio pradžioje svečiai išsiveržė į priekį, o vėliau pelnyto kokybiško Karolio Laukžemio įvarčio galva neužteko, jog būtų persvertas rezultatas Lietuvos naudai.

„Manau, kad mes šiandien sužaidėme tikrai geras rungtynes, visiškai kontroliavome jų eigą, sukūrėme daug progų, žaidėme nuo savų vartų taip, kaip planavome. Turėjome aiškius susitarimus ir komanda juos sėkmingai vykdė. Aišku, tas nelemtas latvių smūgis antrojo kėlinio pirmąją minutę padarė įtaką žaidimui. Be abejo, suklydome savo baudos aikštelėje, tačiau vyrai kovojo iki galo, turėjome daug smūgių į vartus, daug progų pasižymėti, bet įmušėme nors ir labai gražų, bet tik vieną įvartį. Priekaištų dėl motyvacijos tikrai nėra ne vienam rinktinės žaidėjui.“, – tvirtino E. Jankauskas.

Strategas teigė, kad rinktinė nesikrato rizikingo žaidimo ir latvių primestas spaudimai atvėrė lietuviams daugiau galimybių: „Mes norime išeiti į atakas kontroliuojant kamuolį per perdavimus. Tai visada bus surišta su rizika. Kai priešininkas spaudžia aikštėje arčiau mūsų vartų ir agresyviai, o tai latviams gerai pavyko per pirmą kėlinį, tos distancijos sumažėja, nes greičiai dideliai ir, iš šono žiūrint, tai pavojinga mūsų vartams“.

„Mes turime susigyventi su ta rizika, tai turi padaryti įtaką priimant greitesnius sprendimus. Norime, kad kamuolys judėtų greitai, lietimų kiekis būtų mažesnis, perdavimai būtų kokybiškesni. Šiandien išnaudojome erdves, mūsų krašto gynėjai atliko daug gerų perdavimų iš krašto, ko mes ir siekėme.“

„Keletą kartų suklydome ir Džiugas (Bartkus) mus išgelbėjo, bet mes tęsiame savo filosofiją, nes, manau,  toks futbolas turėjo būti įdomus žiūrovams, tai buvo gero lygio rungtynės“, – užbaigė E. Jankauskas.

Kitas rungtynes lietuviai žais birželio 8 dieną, kai Maskvoje susitiks su Irano rinktine. Birželio 12-ąją Lietuvos komandos Varšuvoje laukia akistata su Lenkija.

Susijusios naujienos

 • Išvykos rungtynės su Serbija – už uždarų durų

  2019-05-24

  Vyrų rinktinė

  Išvykos rungtynės su Serbija – už uždarų durų

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša, jog birželio 10 d. Belgrade vyksiančios 2020 m. Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva vyks už uždarų durų, tačiau futbolo aistruoliai turi...

 • Futbolo gerbėjams – galimybė pabendrauti su V. Urbonu

  2019-05-23

  Vyrų rinktinė

  Futbolo gerbėjams – galimybė pabendrauti su V. Urbonu

  Futbolo gerbėjams – puiki galimybė pabendrauti su Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriu Valdu Urbonu neformalioje aplinkoje. Gegužės 28 d. (antradienį), 19 valandą, „Piano Man“ baras organizuoja...

 • V. Urbonas įvertino E. Zubo žaidimą Izraelio taurės finale

  2019-05-17

  Vyrų rinktinė

  V. Urbonas įvertino E. Zubo žaidimą Izraelio taurės finale

  Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas šią savaitę lankėsi Izraelio taurės finale, kuriame vienu iš „Bnei Yehuda“ klubo pergalės kalvių tapo vartininkas Emilijus...