Lietuvos futbolo federacija

Pažink pasaulį futbolo aikštėje

Trys dienos „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“ vaikams suteikė puikių emocijų

2018-06-19

Trys dienos „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“ vaikams suteikė puikių emocijų

Lietuvos masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos futbolo federacija birželio 14–16 dienomis  jau tryliktus metus futbolo aikštelėje ir už jos ribų suvienijo vaikų globos namų bei šeimynų auklėtinius.

Šis projektas ne tik populiarina futbolą vaikų tarpe. Svarbią vietą projekte užima ir vaikų švietimas, naudojant futbolą kaip priemonę: vaikai domisi kitomis valstybėmis, atstovauja tam tikroms šalims, žinias apie pasaulio futbolo čempionato organizatorius ir kitas šalis tikrina viktorinoje.

Tradicinė futbolo šventė „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“ tris dienas įsuko vaikus į futbolo sūkurį Kaune, Nacionalinės futbolo akademijos centre, kur jie pasipuošę įvairių pasaulio futbolo rinktinių spalvomis žengė į futbolo aikštelę prieš pat Pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje.

Vasariška futbolo šventė prasidėjo spalvinga dalyvių eisena, kurioje dominavo įvairių Pasaulio valstybių vėliavų spalvos, puošiančios žaidėjų aprangas, plakatus, vėliavėles ir džiaugsmingus vaikų veidus. Dalyvius pasveikino Kauno apskrities futbolo federacijos viceprezidentas Giedrius Bielskus, Lietuvos futbolo federacijos varžybų ir licencijavimo departamento vadovas Maksimas Bechterevas, Lietuvos masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius.

Šįmet projekte užsiregistravo 36 komandos iš 26 įstaigų. Daugiau kaip trims šimtams dalyvių organizatoriai padovanojo futbolo aprangas, kamuolius bei daug gero laiko ne tik futbolo aikštelėje, bet ir už jos ir ribų.

Pirmąją šventės dieną po varžybų vaikai kartu su savo vadovais aplankė Kauno zoologijos sodą, kuris visada palčiai atveria duris šio projekto svečiams, norintiems pažinti ir pamatyti gyvūnus iš viso pasaulio.Vakare rinkosi į talentų vakarą, kur buvo galima išvysti vaikų šokių, dainavimo, deklamavimo, futbolo įgūdžių demonstravimo, savo eilėraščių ir dainų kūrybos, cirko pasirodymus. Šilta ir jauki atmosfera stovint prieš gausiai susirinkusius dalyvius drąsiai leido jaustis kūrybiškiems ir norintiems save parodyti vaikams. Drąsiausi ir talentingiausi vaikai buvo apdovanoti įvairiausiais prizais-suvenyrais.

Antroji diena prasidėjo pasivaikščiojimu po Kauną, bei apsilankymu kino teatre „Forum Cinemas“, kuris visą šį laikotarpį geranoriškai prisideda prie šios gražios tradicinės iniciatyvos, skatinančios palaikymą vieni kitiems. Praleidę gerai laiką, vaikai, rinkosi į futbolo aikštelę toliau tęsti savo žygį link savo svajonės. Futbolas ne tik aikštelėje, bet ir viktorinoje, leido vaikams suprasti, kad žinios ir futbolo įgūdžiai yra neatsiejami dalykai, nes viską reikia pažinti kartu.

Vaikams futbolo aikštelėje teisėjavo Lietuvos nacionalinės moterų futbolo rinktinės žaidėjos Ugnė Šmitaitė, Milda Liužinaitė, Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos atstovas Algirdas Kvalkauskas.

Paskutinę projekto dieną dalyvius kaitino ne tik saulės spinduliai, bet ir aistros futbolo aikštelėje. Finale po įtemptų ir atkaklių futbolo rungtynių pirmają vietą iškovojo „Vilnius social club“ organizacija, tik po baudinių serijos įveikusi „Vokietijos“ rinktinę (Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namų komanda) iškovojo pagrindinį trofėjų.

Finalo metu buvo apdovanota geriausia viktorinoje sudalyvausi įstaiga, kuri paaiškėjo tik po papildomo klausimo, nes dvi įstaigos surinko vienodą teisingų atsakymų skaičių. Europos iki 17 metų merginų originalus čempionato kamuolys atiteko Lesinskų šeimynos nariams.

Projektas yra LFF ilgalaikės masinio futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ dalis.

Tris dienas futbolu gyveno vaikai iš Pagėgių vaikų globos namų, Pasvalio rajono Grūžių vaikų globos namų, Aldonos Sereikienės šeimynos, VšĮ LKMS vaikų ir jaunimo paramos centro, Akmenės rajono paramos šeimai centro, Mažeikių bendruomeninio pagalbos vaikams centro, Kauno savivaldybės vaikų globos namų, Kuršėnų vaikų globos namų, Saugų vaikų globos namų, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro, Vilkijos laikinųjų vaikų globos namų, Panevėžio rajono vaikų globos namų, Lesinskų šeimynos, Švenčionėlių socialinių paslaugų centro, Elektrėnų savivaldybės Beižionių vaikų globos namų, Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namų, VšĮ Šakių vaikų globos namų, VšĮ „Atsigęžk į vaikus“, „Vilnius social club“ futbolo mokyklos, Jonavos rajono vaikų globos namų, VšĮ Vilniaus „Sos vaikų kaimas“ įstaigos, Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“.

Susijusios naujienos