Lietuvos futbolo federacija

Kursai ir seminarai

Vilniuje pristatyta viena geriausių jaunimo ugdymo programų

2018-06-22

Vilniuje pristatyta viena geriausių jaunimo ugdymo programų

Vilniaus poilsio ir pramogų centras „Belmontas” šią savaitę tapo svarbaus Lietuvos futbolui seminarui vieta.

Elitinės Belgijos RSC „Anderlecht“ akademijos techninis direktorius Jeanas Kindermansas Lietuvos futbolo bendruomenei pristatė vaikų ir jaunių futbolo ugdymo programą ir metodiką. Ši metodika pagrįstas viena geriausių pasaulyje laikomos Briuselio „Anderlecht“ akademijos veiklos modelis.

Į Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) organizuotą seminarą kvietimus registruotis gavo futbolo akademijų ir sporto organizacijų atstovai, atsakingi už vaikų ugdymą, „Trenerių talentų“ programos dalyviai, Lietuvos rinktinių treneriai ir Lietuvos futbolo federacijos atstovai.

„Aš sužavėtas. Šiandien susirinko daug dalyvių auditorijoje, ypač jaunų ambicingų trenerių. Tikiuosi, kad jie pasimokė to, kaip dirbama Vakarų Europoje ir „Anderlecht“ akademijoje, o aš suteikiau jiems naujų idėjų apmąstymams”, – sakė J. Kindermansas.

Anot jo, kalbant apie jaunimo ugdymo pagrindus, visų pirma reikia turėti talentingų žaidėjų, kurie mokytųsi gerame edukacijos centre ir su jais dirbtų licencijas turintys treneriai. Būtina turėti savo darbo filosofiją, žinių trokštantį kolektyvą.

LVJFA šiemet inicijavo jaunimo ugdymo programos paiešką ir pateikimą Lietuvos futbolo akademijoms. Balandžio mėnesį Kaune viešėjo futbolo specialistas Carstenas Dohmas, kuris seminaro metu supažindino su daniško modelio ugdymo sistema.

Po seminaro „Belmonte” treneriai buvo pakviesti pasidalyti nuomone, kiek šios dvi ugdymo sistemos tinkamos Lietuvos futbolo specifikai.

„Šio seminaro metu išvydome aukščiausią lygį, o grįžę į savo akademijas turėsime objektyvią diskusiją ir argumentų, apmąstydami mūsų veiklos kriterijus ir metodiką. Kiekviena detalė, kurią lektorius pateikė, tai galimybė mokytis ir judėti į priekį. Kas svarbiausia – treneriai galėjo keistis mintimis, juk kuriame bendruomenę, kuri dirbtų vienam tikslui“, – teigė FA „Žalgirietis“ treneris Dainius Greviškis.

Organizatoriai dėkingi poilsio ir pramogų centro „Belmontas“ savininkui Anuprui Mišeikiui už suteiktą salę seminarui.

Susijusios naujienos

 • LFF C licencijos kursus išbando ir pedagogai

  2020-06-29

  Kursai ir seminarai

  LFF C licencijos kursus išbando ir pedagogai

  Kitą požiūrį siūlančius LFF C licencijos kursus išbando ne tik futbolo bendruomenė - jie įdomūs ir pedagogams. Jau galima registruotis į naują kursų grupę. Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“...

 • Prasidėjo FTRA mokymų maratonas: treneriai siekia UEFA A licencijos

  2020-06-22

  Kursai ir seminarai

  Prasidėjo FTRA mokymų maratonas: treneriai siekia UEFA A licencijos

  Birželio 16–18 dienomis surengtas UEFA A licencijos futbolo trenerių mokymų pirmasis modulis, kuris įvyko LFF Kauno treniruočių centre. Šiame modulyje buvo diskutuota tema „Progresyvi kamuolio...

 • Šiauliuose vyko trenerių mokymai ir vaikų atranka

  2020-06-21

  Kursai ir seminarai

  Šiauliuose vyko trenerių mokymai ir vaikų atranka

  Birželio 18 dieną Šiauliuose vyko du futbolo renginiai – vienas skirtas perspektyviausiems Šiaulių apskrities vaikams, kitas – Šiaulių apskrities treneriams.   Ryte perspektyviausi 2008 m., 2009 m...