Lietuvos futbolo federacija

Kursai ir seminarai

Vilniuje pristatyta viena geriausių jaunimo ugdymo programų

2018-06-22

Vilniuje pristatyta viena geriausių jaunimo ugdymo programų

Vilniaus poilsio ir pramogų centras „Belmontas” šią savaitę tapo svarbaus Lietuvos futbolui seminarui vieta.

Elitinės Belgijos RSC „Anderlecht“ akademijos techninis direktorius Jeanas Kindermansas Lietuvos futbolo bendruomenei pristatė vaikų ir jaunių futbolo ugdymo programą ir metodiką. Ši metodika pagrįstas viena geriausių pasaulyje laikomos Briuselio „Anderlecht“ akademijos veiklos modelis.

Į Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) organizuotą seminarą kvietimus registruotis gavo futbolo akademijų ir sporto organizacijų atstovai, atsakingi už vaikų ugdymą, „Trenerių talentų“ programos dalyviai, Lietuvos rinktinių treneriai ir Lietuvos futbolo federacijos atstovai.

„Aš sužavėtas. Šiandien susirinko daug dalyvių auditorijoje, ypač jaunų ambicingų trenerių. Tikiuosi, kad jie pasimokė to, kaip dirbama Vakarų Europoje ir „Anderlecht“ akademijoje, o aš suteikiau jiems naujų idėjų apmąstymams”, – sakė J. Kindermansas.

Anot jo, kalbant apie jaunimo ugdymo pagrindus, visų pirma reikia turėti talentingų žaidėjų, kurie mokytųsi gerame edukacijos centre ir su jais dirbtų licencijas turintys treneriai. Būtina turėti savo darbo filosofiją, žinių trokštantį kolektyvą.

LVJFA šiemet inicijavo jaunimo ugdymo programos paiešką ir pateikimą Lietuvos futbolo akademijoms. Balandžio mėnesį Kaune viešėjo futbolo specialistas Carstenas Dohmas, kuris seminaro metu supažindino su daniško modelio ugdymo sistema.

Po seminaro „Belmonte” treneriai buvo pakviesti pasidalyti nuomone, kiek šios dvi ugdymo sistemos tinkamos Lietuvos futbolo specifikai.

„Šio seminaro metu išvydome aukščiausią lygį, o grįžę į savo akademijas turėsime objektyvią diskusiją ir argumentų, apmąstydami mūsų veiklos kriterijus ir metodiką. Kiekviena detalė, kurią lektorius pateikė, tai galimybė mokytis ir judėti į priekį. Kas svarbiausia – treneriai galėjo keistis mintimis, juk kuriame bendruomenę, kuri dirbtų vienam tikslui“, – teigė FA „Žalgirietis“ treneris Dainius Greviškis.

Organizatoriai dėkingi poilsio ir pramogų centro „Belmontas“ savininkui Anuprui Mišeikiui už suteiktą salę seminarui.

Susijusios naujienos

 • Techniniai direktoriai stažuosis Belgijoje

  2019-07-19

  Kursai ir seminarai

  Techniniai direktoriai stažuosis Belgijoje

  RSC „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programoje dalyvaujančių Lietuvos futbolo organizacijų techniniai direktoriai ir jaunimo rinktinių treneriai šią vasarą semsis patirties Belgijoje. Liepos 22–26 ir...

 • Techninio vystymo asociacija tapo Futbolo trenerių rengimo asociacija

  2019-07-15

  Kursai ir seminarai

  Techninio vystymo asociacija tapo Futbolo trenerių rengimo asociacija

  Futbolo techninio vystymo asociacija (FTVA) tapo Futbolo trenerių rengimo asociacija (FTRA). Toks sprendimas priimtas norint, kad Futbolo trenerių rengimo asociacija nebūtų painiojama su LFF...

 • Įteikti UEFA B licencijų trenerių kursų diplomai

  2019-07-10

  Kursai ir seminarai

  Įteikti UEFA B licencijų trenerių kursų diplomai

  Antradienį Kaune įvyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Futbolo techninio vystymo asociacijos (FTVA) UEFA B licencijos trenerių kursų diplomų įteikimas. Šiemet mokslus baigė 24 vyrai ir moterys...