Lietuvos futbolo federacija

Futbolas visiems

Ypatingas turnyras – su dalyviais iš viso pasaulio

2018-07-02

Ypatingas turnyras – su dalyviais iš viso pasaulio

Birželio 27–29 dienomis Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre vyko Specialiosios olimpiados organizuojamas tarptautinis jungtinio futbolo turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Turnyre dalyvavo 8 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Danijos, Slovakijos ir jungtinė tarptautinė, kuriai atstovavo Kolumbijos, Anglijos, Japonijos, Pietų Korėjos atstovai drauge su Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniais.

Jungtinis futbolas – tai ypatingas žaidimas, kurį vienoje komandoje žaidžia intelekto sutrikimų turintys atletai ir sveikieji. Lietuvos specialiosios olimpiados futbolo programos vadovo Ryčio Šležo teigimu, jis vienija sportininkus, trenerius, visuomenę, skatina tarptautinį bendravimą ir bendradarbiavimą. Siekiama, kad sutrikusio intelekto mokiniai, baigę specialiąsias mokyklas, įgytų profesinę kvalifikaciją ir tobulėtų kaip sportininkai, futbolo mylėtojai. Neįgalieji turi galimybę ne tik mokytis,  treniruotis, tačiau ir dalyvauti įvairiuose turnyruose ir varžybose drauge su sveikaisiais. Jie vieni kitiems ne trukdo, o – priešingai – papildo, moko tolerancijos, pagarbos ir atjautos kito atžvilgiu, mažina socialinę atskirtį.

Turnyro Kaune metu iš pradžių komandos žaidė kvalifikacines varžybas, kurias stebėjo futbolo profesionalai. Po jų 16–26 metų dalyviai pagal žaidimo lygį buvo suskirstyti į dvi grupes, siekiant išlaikyti vienodą pajėgumą. A grupėje žaidė  Lietuvos, Latvijos, Slovakijos ir jungtinė tarptautinė ekipa, B grupėje - Estijos, Kazlų Rūdos, Ukrainos, Danijos komandos.

Finale dėl I ir II vietų A grupėje rungtyniavo Lietuvos ir jungtinė tarptautinė komandos, dėl III vietos – Latvijos ir  Slovakijos ekipos. Dėl I ir II vietų B grupėje žaidė Kazlų Rūdos ir Estijos komandos, dėl III vietos – Danijos ir Ukrainos  komandos.

B grupės komandos išsirikiavo tokia tvarka: I vieta – Kazlų Rūda, II vieta – Estija, III vieta – Danija.

A grupė: I vieta – jungtinė tarptautinė komanda, II vieta – Lietuva, III vieta – Slovakija.

Lietuvos šimtmečiui skirto turnyro nugalėtojai apdovanoti specialiai šiai progai kurtais medaliais ir atributika.

Specialioji olimpiada (Special Olympics), nuo 1999 metų bendradarbiaudama su UEFA, visoje Europoje vykdo futbolo renginius, seminarus, kurie skirti intelekto sutrikimą turintiems sportininkams. Pagrindinis šios programos tikslas – sudominti sutrikusio intelekto asmenis futbolu ir siekti socialinės integracijos į visuomenę.

Žmonių su specialiais poreikiais įtraukimas į futbolo veiklas yra viena iš Lietuvos futbolo federacijos strategijos krypčių, kuri bendradarbiaudama su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu, prisideda ar organizuoja tokio tipo renginius.

Susijusios naujienos

 • Šeimų futbolo šventė nukeliavo į Jurbarką

  2020-07-25

  Futbolas visiems

  Šeimų futbolo šventė nukeliavo į Jurbarką

  Liepos 25 dieną Šilinės smuklėje (Jurbarko rajono savivaldybė) įvyko šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ antras etapas (Žemaitijos regionas). Pirmasis etapas buvo žaidžiamas Suvalkijoje – Jono...

 • Basanavičiaus gimtinėje rinkosi į futbolo varžybas

  2020-07-06

  Futbolas visiems

  Basanavičiaus gimtinėje rinkosi į futbolo varžybas

  Žaisti futbolą istorinėse vietose kasmet užsimoję entuziastai pradėjo nuo Jono Basanavičiaus gimtinės Liepos  5 dieną čia įvyko pirmasis šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ etapas. Futbolo...

 • Apklausa: Ar tavo klubas, komanda draugiški aplinkai?

  2020-06-16

  Futbolas visiems

  Apklausa: Ar tavo klubas, komanda draugiški aplinkai?

  Eilinės futbolo rungtynės taip pat gali prisidėti prie neigiamo poveikio aplinkai. Kiek prie to prisideda Jūsų futbolo klubas, komanda, organizacija, kviečiama pasitikrinti apklausoje. Tarptautinio...