Lietuvos futbolo federacija

WU-17 rinktinė

R. Čepkauskas: „Taurės laimėjimas sustiprins žaidėjas“

2018-07-03

R. Čepkauskas: „Taurės laimėjimas sustiprins žaidėjas“

Lietuvos merginų septyniolikmečių (WU17) rinktinės treneris Rolandas Čepkauskas džiaugėsi savo komandos pergale Baltijos taurės varžybose.

Po Lietuvoje vykusio pagrindinio Europos čempionato etapo gegužę lietuvės sugrįžo į tarptautinių rungtynių areną su trenksmu. Pirmose rungtynėse mūsų komanda 2:1 nugalėjo Estiją, o antrose 5:3 privertė pasiduoti latves.

„Manau, kad įvykdėme prieš turnyrą iškeltus tikslus: toliau formuoti kolektyvą, įvertinti turimas žaidėjas bei, žinoma, susigrąžinti Baltijos taurę. Tokios pergalės psichologiškai sustiprina komandą ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, todėl smagu iškovoti trofėjų. Suteikėme visoms merginoms laiko aikštėje, vienoms pasisekė geriau, kitoms prasčiau, tačiau visiems reikia daug dirbti“, – kalbėjo R. Čepkauskas.

Pasak rinktinės vairininko, komanda turėjo kelis žaidimo planus, kurie leido pasiekti pergalę prieš Latviją: „Spaudėme varžoves prie jų vartų bei ties aikštės viduriu. Spaudimas pasiteisino, nes kelios Latvijos pozicijos buvo silpnos ir mums atsikovojus kamuolį turėjome galimybes įmušti. Pirmajame kėlinyje įmušėme greitus įvarčius, o po pertraukos į aikštę įleidome mažiau žaidžiančias merginas. Dėl to šiek tiek išsibalansavo mūsų žaidimas ir praleidome tris įvarčius. Tačiau rungtynių pabaigoje mūsų rinktinė susigrąžino iniciatyvą ir neleido varžovėms priartėti. Tai buvo puikus testas. Pamatėme, kaip žaidėjos susitvarkė su iššūkiais“.

Spalio 4-10 dienomis Lietuvos WU17 rinktinė dalyvaus 2019 m. Europos čempionato atrankos turnyre. 4 grupėje lietuvės susitiks su Škotijos bei Slovakijos bendraamžėmis ir turnyro šeimininke Lenkijos komanda. R. Čepkausko manymu, tai bus rimtas išbandymas, todėl bus žaidžiama kiek kitokia taktika.

„Rengsime stovyklą, kurioje bandysime šlifuoti žaidimą ir prisitaikyti prie sudėtingesnių sąlygų. Pasirinksime tokią taktiką, kuria labiau koncentruosimės į kontratakas ir didesnį dėmesį skirsime gynybai. Visa tai galime įgyvendinti tik sunkiu darbu kartu“, – dėstė treneris.

Susijusios naujienos

 • Atrankos turnyras baigtas pergale prieš Albaniją

  2019-09-16

  WU-17 rinktinė

  Atrankos turnyras baigtas pergale prieš Albaniją

  Lietuvos merginų U-17 rinktinė įveikė bendraamžes iš Albanijos rezultatu 2:1 ir užėmė trečią vietą atrankos grupėje. Nors lietuvės didžiąją rungtynių dalį turėjo žaidybinę iniciatyvą ir dažnai skuodė...

 • WU-17 rinktinė pralaimėjo atrankos grupės favoritėms

  2019-09-13

  WU-17 rinktinė

  WU-17 rinktinė pralaimėjo atrankos grupės favoritėms

  Airijos merginų U-17 rinktinė įrodė savo pranašumą dvikovoje prieš lietuves. Marijampolėje vykusias 7-osios atrankos grupės rungtynės pasibaigė Smaragdinės salos atstovių pergale rezultatu 6:0...

 • Atrankos turnyro starte – pralaimėjimas graikėms

  2019-09-10

  WU-17 rinktinė

  Atrankos turnyro starte – pralaimėjimas graikėms

  Lietuvos merginų U-17 rinktinė Marijampolėje pradėjo kovą dėl patekimo į 2020 metų Europos čempionatą Švedijoje. Pirmosiose rungtynėse Rolando Čepkausko treniruojama rinktinė rungėsi su bendraamžėmis...