Lietuvos futbolo federacija

WU-17 rinktinė

R. Čepkauskas: „Taurės laimėjimas sustiprins žaidėjas“

2018-07-03

R. Čepkauskas: „Taurės laimėjimas sustiprins žaidėjas“

Lietuvos merginų septyniolikmečių (WU17) rinktinės treneris Rolandas Čepkauskas džiaugėsi savo komandos pergale Baltijos taurės varžybose.

Po Lietuvoje vykusio pagrindinio Europos čempionato etapo gegužę lietuvės sugrįžo į tarptautinių rungtynių areną su trenksmu. Pirmose rungtynėse mūsų komanda 2:1 nugalėjo Estiją, o antrose 5:3 privertė pasiduoti latves.

„Manau, kad įvykdėme prieš turnyrą iškeltus tikslus: toliau formuoti kolektyvą, įvertinti turimas žaidėjas bei, žinoma, susigrąžinti Baltijos taurę. Tokios pergalės psichologiškai sustiprina komandą ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, todėl smagu iškovoti trofėjų. Suteikėme visoms merginoms laiko aikštėje, vienoms pasisekė geriau, kitoms prasčiau, tačiau visiems reikia daug dirbti“, – kalbėjo R. Čepkauskas.

Pasak rinktinės vairininko, komanda turėjo kelis žaidimo planus, kurie leido pasiekti pergalę prieš Latviją: „Spaudėme varžoves prie jų vartų bei ties aikštės viduriu. Spaudimas pasiteisino, nes kelios Latvijos pozicijos buvo silpnos ir mums atsikovojus kamuolį turėjome galimybes įmušti. Pirmajame kėlinyje įmušėme greitus įvarčius, o po pertraukos į aikštę įleidome mažiau žaidžiančias merginas. Dėl to šiek tiek išsibalansavo mūsų žaidimas ir praleidome tris įvarčius. Tačiau rungtynių pabaigoje mūsų rinktinė susigrąžino iniciatyvą ir neleido varžovėms priartėti. Tai buvo puikus testas. Pamatėme, kaip žaidėjos susitvarkė su iššūkiais“.

Spalio 4-10 dienomis Lietuvos WU17 rinktinė dalyvaus 2019 m. Europos čempionato atrankos turnyre. 4 grupėje lietuvės susitiks su Škotijos bei Slovakijos bendraamžėmis ir turnyro šeimininke Lenkijos komanda. R. Čepkausko manymu, tai bus rimtas išbandymas, todėl bus žaidžiama kiek kitokia taktika.

„Rengsime stovyklą, kurioje bandysime šlifuoti žaidimą ir prisitaikyti prie sudėtingesnių sąlygų. Pasirinksime tokią taktiką, kuria labiau koncentruosimės į kontratakas ir didesnį dėmesį skirsime gynybai. Visa tai galime įgyvendinti tik sunkiu darbu kartu“, – dėstė treneris.

Susijusios naujienos

 • WU-17 rinktinė iškovojo Baltijos taurę

  2019-06-29

  WU-17 rinktinė

  WU-17 rinktinė iškovojo Baltijos taurę

  Lietuvos WU-17 rinktinė šeštadienį vykusiose rungtynėse Birštone nugalėjo Latvijos bendraamžes  3:2 ir taip iškovojo antrą Baltijos taurės trofėjų iš eilės.   Pirmosiose rungtynėse Rolando Čepkausko...

 • WU-17 rinktinė sutriuškino Estiją

  2019-06-27

  WU-17 rinktinė

  WU-17 rinktinė sutriuškino Estiją

  Lietuvos merginų WU-17 futbolo rinktinė užtikrintai startavo Baltijos taurės varžybose Birštone. Rolando Čepkausko treniruojamos lietuvės 4:0 nugalėjo Estijos bendraamžes. Lietuvės nuo rungtynių...

 • Baltijos taurėje WU-17 rinktinė sieks apginti titulą

  2019-06-25

  WU-17 rinktinė

  Baltijos taurėje WU-17 rinktinė sieks apginti titulą

  Birštone susirinkusi Lietuvos WU-17 merginų futbolo rinktinė rengiasi šią savaitę vyksiančioms Baltijos taurės varžyboms, kuriose sieks apginti praėjusiais metais iškovotą titulą. Rolando Čepkausko...