Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

C. Falchas konferencijoje Danijoje sėmėsi gerosios praktikos pavyzdžių

2018-07-12

C. Falchas konferencijoje Danijoje sėmėsi gerosios praktikos pavyzdžių

Lietuvos U-21 rinktinės treneris Caritas Falchas dalyvavo tarptautinėje futbolo konferencijoje Danjoje. Joje įvairių pasaulio šalių atstovai dalijosi gerąja praktika, o strategas pristatė rinktinėje vystomą futbolo modelį bei iššūkius.

Kopenhagos „Brondby“ stadione vykusios konferencijos tema buvo „Jaunimo vystymosi ateitis ir talentų identifikacija“. Renginyje kalbėjo pranešėjai iš tokių Europos klubų, kaip talentų kalve garsėjanti Vokietijos „Leipzig“ komanda, taip pat Anglijos futbolo istorijoje ryškų pėdsaką palikusių „Blackburn Rovers“, „Leeds United“ atstovai.

Diskusijose apie geresnį talentų auginimą taip pat dalyvavo federacijų atstovai iš Švedijos, Norvegijos, Airijos, Anglijos, Italijos, Lietuvos, Austrijos ir Italijos.

„Šio seminaro idėja buvo suburti žmones iš įvairių pasaulio šalių, įkvėpti vieni kitus diskutuojant apie ateities futbolą ir žaidėjus, dalintis gerąja praktika. Buvau pakviestas, nes mane pažįstantys organizatoriai norėjo išgirsti apie tai, kaip mes dirbame Baltijoje“, – teigė C. Falchas, praėjusį mėnesį su Lietuvos rinktine iškovojęs Baltijos taurę.

Pasak Lietuvos jaunimo rinktinės vairininko, jis kalbėjo apie iššūkius bandant sukurti naujus metodus kitoje kultūroje: „Norėjau parodyti, kaip galima vystyti futbolo kultūrą su pagarba istorijai, kurti komandą su mūsų savitu žaidimo stiliumi ir kaip kurti ateities žaidėją. Visa tai pristačiau iš mūsų požiūrio taško. Savo kalboje pabrėžiau, kad su komanda mes turime pripažinti realybę bei kantriai, kokybiškai ir komandiškai dirbti drauge“.

C. Falchas konferencijoje iš dalyvių sulaukė klausimų apie tai, kokia yra Lietuvos futbolo akademijų sistemos situacija. Nors juos nustebino, kad šalyje nėra klubų ir akademijų sertifikavimo sistemos, jiems treneris pristatė, jog dabar lietuviškas futbolas juda tinkamu keliu.

„Jiems papasakojau, jog Lietuva yra besivystanti futbolo šalis ir viskas po truputi stumiasi į priekį. Mes dirbame ties sertifikavimo įdiegimu bei kuriame sistemą, žaidimo stilių ir Lietuvos futbolo žaidėjo vystymosi planą. Kaip ir svečiams pasakiau, jeigu mes toliau tai tęsime, po 4-5 metų jie pamatys pirmus gerus rezultatus su aukštesnės kokybės komandomis bei žaidėjais“, – kalbėjo treneris iš Danijos.

Galų gale, C. Falchas pabrėžė, jog tokie seminarai bus naudingi žvelgiant į ateitį.

„Dabar yra auksinė galimybė Lietuvos futbolui progresuoti. Manau, kad žmonėms mūsų šalyje labai svarbu suprasti, jog turime daug gerų žmonių, dirbančių kiekvieną dieną, jog sukurtų geresnę ateitį šalies futbolo labui. Bet mes tik dabar pradedame suprasti, kiek daug reikia, jog tai būtų pasiekta. Jiems reikia pagalbos.

Kitos, seminare dalyvavusios šalys turi daug didesnį biudžetą ir turtingesnę futbolo istoriją. Svarbu pažymėti, jog jos gerbia mūsų situaciją ir yra tai patyrusios. Kai kurie iš dalyvių pasisiūlė padėti, jie nori sekti mūsų progresą. Todėl toks seminaras padeda mums ryškiau pažymėti save žemėlapyje ir atkreipti dėmesį. Dabar visi tie žmonės žino, jog Lietuva yra maža, bet labai sunkiai dirbanti futbolo šalis, kuri stengiasi sukurti savitą identitetą ir geresnę ateitį su kokybiškomis komandomis bei žaidėjais“, – užbaigė C. Falchas.

Susijusios naujienos

 • Paaiškėjo U-21 rinktinės rungtynių datos Europos čempionato atrankoje

  2018-12-13

  U-21 rinktinė

  Paaiškėjo U-21 rinktinės rungtynių datos Europos čempionato atrankoje

  Ištraukus 2021 metų Europos U-21 futbolo čempionato atrankos burtus, Lietuvos rinktinė sužinojo ir rungtynių su būsimais varžovais datas. Lietuvos ekipa pateko į 4 atrankos grupę bei susitiks su San...

 • Ištraukti Europos U-21 čempionato atrankos burtai

  2018-12-11

  U-21 rinktinė

  Ištraukti Europos U-21 čempionato atrankos burtai

  Antradienio ryte UEFA būstinėje Nione ištraukti 2021 metų Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionato atrankos burtai, kuriuose paaiškėjo ir Lietuvos rinktinės varžovai. Burtuose 53 komandos buvo...

 • C. Falchas atsistatydino iš trenerio posto

  2018-12-05

  U-21 rinktinė

  C. Falchas atsistatydino iš trenerio posto

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša, kad Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinės vyriausiasis treneris Caritas Falchas parašė atsistatydinimo pareiškimą ir pasitraukė iš užimamų pareigų. Kartu...