Lietuvos futbolo federacija

U-17 rinktinė

U-17 rinktinė žais tarptautiniame turnyre Ukrainoje

2018-08-13

U-17 rinktinė žais tarptautiniame turnyre Ukrainoje

Lietuvos U-17 vaikinų futbolo rinktinė tęsia pasirengimą Europos čempionato atrankos turnyrui. Dar vienas jėgų išbandymas lietuvių laukia šią savaitę prasidėsiančiame tarptautiniame Viktoro Banikovo turnyre Ukrainoje.  

Jaunieji šalies futbolininkai savaitgalį susirinko į stovyklą Birštone, o antradienį išvyks į Kijevą. Burtai Lietuvos komandą suvedė į A grupę, kurioje Svajūno Česnulio vadovaujama komanda rugpjūčio 15, 16 ir 18 dienomis susitiks su Gruzijos, Ukrainos ir Slovakijos rinktinėmis. Galutinė Lietuvos rinktinės vieta paaiškės rugpjūčio 19 dieną, kai lietuviai susitiks su tokią pačią vietą B grupėje užėmusia komanda.

„Tai yra paskutinė stovykla prieš Europos čempionato atranką. Turime tikslą patikrinti naujai pakviestus žaidėjus, tobulinti susižaidimą ir taktinius sumanymus. Norime pagerinti žaidimą standartinėse situacijose, ypač ginantis. Turnyre mūsų laukia rimtas išbandymas – galingi varžovai ir ketverios rungtynės per penkias dienas. Todėl bus įdomu, kaip susitvarkysime su šiuo iššūkiu“, – pasakojo S. Česnulis.

Pirmojo Ukrainos futbolo federacijos prezidento V. Banikovo garbei rengiamame turnyre Lietuvai atstovaus trys legionieriai – Motiejus Burba („Brighton“), Linas Zingertas („Hellas Verona“) ir Karolis Žebrauskas („Udinese“).

Rinktinei negalės padėti Natanas Žebrauskas („Nurnberg“) ir Žygimantas Baltrūnas („Pro Sesto“) bei traumas patyrę reguliarūs žaidėjai Nojus Stankevičius, Gustas Jarusevičius ir Meinardas Mikulėnas. Pasak trenerio, tai bus puiki galimybė pasirodyti kitiems futbolininkams.

„Šioje amžiaus grupėje rotacija turi būti didelė, nes vaikinams yra tik 15-16 metų. Rinktinėje bus naujokai – Pijus Srėbalius iš „Bangos“ bei Edgaras Mačiūta iš „Tauro“ akademijos. Visiems, turintiems didelę motyvaciją žaisti rinktinėje ir sėkmingai rungtyniaujantiems savo komandose, suteiksime šansą parodyti savo galimybes“, – tvirtino strategas.

V. Banikovo turnyras Lietuvos rinktinei bus generalinė repeticija prieš Europos čempionato atrankos devintos grupės varžybas. Jos vyks rugsėjo 30 d. – spalio 6 d. Lietuviai susitiks su turnyro šeimininkais vengrais, Serbijos ir Rumunijos rinktinėmis.

Lietuvos U-17 rinktinės sudėtis Banikovo turnyrui:

Vartininkai:
Dominykas Valeckas (Vilniaus FM)
Dovydas Vilkas (Kauno SM „Tauras“)
Karolis Masevičius (FA „Žalgirietis“)

Gynėjai:
Matas Dedura (Kauno SM „Tauras“)
Dovydas Takulinskas (Kauno SM „Tauras“)
Gytis Makauskis (FA „Žalgirietis“)
Danielius Zybartas (FA „Žalgirietis“)
Modestas Vainikaitis (FA „Šiauliai“)
Kristupas Mantinis (FA „Šiauliai“)

Saugai:
Deimantas Rimpa (be klubo)
Karolis Žebrauskas („Udinese“, Italija)
Žygimantas Baguška (FA „Panevėžys“)
Linas Zingertas („Hellas Verona“, Italija)
Nedas Labukas (FA „Dainava“)
Rokas Nakrošius (FA „Panevėžys“)
Karolis Mantinis (FA „Šiauliai“)
Motiejus Burba („Brighton“, Anglija)
Saulius Vikertas (NFA)

Puolėjai:
Eimantas Abramavičius (FA „Panevėžys“)
Edgaras Mačiūta (Kauno SM „Tauras“)
Pijus Srėbalius (Gargždų „Banga“)

Susijusios naujienos

 • Baltijos taurėje užėmė ketvirtą vietą

  2019-07-02

  U-17 rinktinė

  Baltijos taurėje užėmė ketvirtą vietą

  Lietuvos U-17 vaikinų futbolo rinktinė nesėkme užbaigė Baltijos taurės varžybas. Paskutinėse rungtynėse lietuviai susitiko su Suomijos nacionaline komanda ir patyrė pralaimėjimą 1:7 (0:5). Vienintelį...

 • Po atkaklios kovos – dramatiškos lygiosios su Estija

  2019-06-30

  U-17 rinktinė

  Po atkaklios kovos – dramatiškos lygiosios su Estija

  Sekmadienio popietę Lietuvos U-17 rinktinė žaidė antrąsias Baltijos taurės rungtynes su Estija. Nors lietuviai pirmavo, dvikovos gale turnyro šeimininkai išplėšė lygiąsias 1:1. Lietuvos ekipa žaidė...

 • Baltijos taurės varžybos pradėtos pralaimėjimu

  2019-06-29

  U-17 rinktinė

  Baltijos taurės varžybos pradėtos pralaimėjimu

  Lietuvos U-17 rinktinė nesėkme pradėjo Baltijos taurės varžybas Estijoje. Lietuviai pirmajame mače 1:2 pralaimėjo Latvijai.   Nors pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, latviai antrąjį kėlinį...