Lietuvos futbolo federacija

U-17 rinktinė

U-17 rinktinė žais tarptautiniame turnyre Ukrainoje

2018-08-13

U-17 rinktinė žais tarptautiniame turnyre Ukrainoje

Lietuvos U-17 vaikinų futbolo rinktinė tęsia pasirengimą Europos čempionato atrankos turnyrui. Dar vienas jėgų išbandymas lietuvių laukia šią savaitę prasidėsiančiame tarptautiniame Viktoro Banikovo turnyre Ukrainoje.  

Jaunieji šalies futbolininkai savaitgalį susirinko į stovyklą Birštone, o antradienį išvyks į Kijevą. Burtai Lietuvos komandą suvedė į A grupę, kurioje Svajūno Česnulio vadovaujama komanda rugpjūčio 15, 16 ir 18 dienomis susitiks su Gruzijos, Ukrainos ir Slovakijos rinktinėmis. Galutinė Lietuvos rinktinės vieta paaiškės rugpjūčio 19 dieną, kai lietuviai susitiks su tokią pačią vietą B grupėje užėmusia komanda.

„Tai yra paskutinė stovykla prieš Europos čempionato atranką. Turime tikslą patikrinti naujai pakviestus žaidėjus, tobulinti susižaidimą ir taktinius sumanymus. Norime pagerinti žaidimą standartinėse situacijose, ypač ginantis. Turnyre mūsų laukia rimtas išbandymas – galingi varžovai ir ketverios rungtynės per penkias dienas. Todėl bus įdomu, kaip susitvarkysime su šiuo iššūkiu“, – pasakojo S. Česnulis.

Pirmojo Ukrainos futbolo federacijos prezidento V. Banikovo garbei rengiamame turnyre Lietuvai atstovaus trys legionieriai – Motiejus Burba („Brighton“), Linas Zingertas („Hellas Verona“) ir Karolis Žebrauskas („Udinese“).

Rinktinei negalės padėti Natanas Žebrauskas („Nurnberg“) ir Žygimantas Baltrūnas („Pro Sesto“) bei traumas patyrę reguliarūs žaidėjai Nojus Stankevičius, Gustas Jarusevičius ir Meinardas Mikulėnas. Pasak trenerio, tai bus puiki galimybė pasirodyti kitiems futbolininkams.

„Šioje amžiaus grupėje rotacija turi būti didelė, nes vaikinams yra tik 15-16 metų. Rinktinėje bus naujokai – Pijus Srėbalius iš „Bangos“ bei Edgaras Mačiūta iš „Tauro“ akademijos. Visiems, turintiems didelę motyvaciją žaisti rinktinėje ir sėkmingai rungtyniaujantiems savo komandose, suteiksime šansą parodyti savo galimybes“, – tvirtino strategas.

V. Banikovo turnyras Lietuvos rinktinei bus generalinė repeticija prieš Europos čempionato atrankos devintos grupės varžybas. Jos vyks rugsėjo 30 d. – spalio 6 d. Lietuviai susitiks su turnyro šeimininkais vengrais, Serbijos ir Rumunijos rinktinėmis.

Lietuvos U-17 rinktinės sudėtis Banikovo turnyrui:

Vartininkai:
Dominykas Valeckas (Vilniaus FM)
Dovydas Vilkas (Kauno SM „Tauras“)
Karolis Masevičius (FA „Žalgirietis“)

Gynėjai:
Matas Dedura (Kauno SM „Tauras“)
Dovydas Takulinskas (Kauno SM „Tauras“)
Gytis Makauskis (FA „Žalgirietis“)
Danielius Zybartas (FA „Žalgirietis“)
Modestas Vainikaitis (FA „Šiauliai“)
Kristupas Mantinis (FA „Šiauliai“)

Saugai:
Deimantas Rimpa (be klubo)
Karolis Žebrauskas („Udinese“, Italija)
Žygimantas Baguška (FA „Panevėžys“)
Linas Zingertas („Hellas Verona“, Italija)
Nedas Labukas (FA „Dainava“)
Rokas Nakrošius (FA „Panevėžys“)
Karolis Mantinis (FA „Šiauliai“)
Motiejus Burba („Brighton“, Anglija)
Saulius Vikertas (NFA)

Puolėjai:
Eimantas Abramavičius (FA „Panevėžys“)
Edgaras Mačiūta (Kauno SM „Tauras“)
Pijus Srėbalius (Gargždų „Banga“)

Susijusios naujienos

 • Pergale prieš Farerų Salų rinktinę užbaigtas atrankos turnyras

  2019-10-03

  U-17 rinktinė

  Pergale prieš Farerų Salų rinktinę užbaigtas atrankos turnyras

  Lietuvos vaikinų iki 17 m. rinktinė Helsingborge sužaidė paskutines atrankos turnyro į Europos čempionatą rungtynes. Audriaus Statkevičiaus treniruojama komanda įveikė bendraamžius iš Farerų Salų...

 • U-17 rinktinė pralaimėjo Danijai

  2019-09-30

  U-17 rinktinė

  U-17 rinktinė pralaimėjo Danijai

  Švedijoje vykstančiame UEFA Europos U-17 čempionato atrankos turnyre antrąjį pralaimėjimą patyrė Lietuvos rinktinė. Lietuviai nusileido bendraamžiams iš Danijos rezultatu 1:6. Pirmajame kėlinyje...

 • Atrankos starte – rezultatyvi kova su Švedija

  2019-09-27

  U-17 rinktinė

  Atrankos starte – rezultatyvi kova su Švedija

  Audriaus Statkevičiaus treniruojama Lietuvos vaikinų U-17 rinktinė Helsingborge pradėjo atrankos turnyrą į Europos čempionatą. Lietuviai du kartus pirmavo prieš Švedijos rinktinę, tačiau varžovai...