Lietuvos futbolo federacija

SHARP Elitinė jaunių lyga

Įvertintas puikus D. Burdos pasirodymas baudinių serijoje

2018-08-24

Įvertintas puikus D. Burdos pasirodymas baudinių serijoje

14-metis vartininkas iš Grigiškių sužibėjo sostinės derbyje, kuriame atrėmė 3 varžovų smūgius per baudinių seriją ir lėmė „Žalgirio“ pergalę.

Dominykas Burda žaidžia debiutinį sezoną EJL U15 divizione ir lygos specialistai įvertino jo puikų pasirodymą rungtynėse prieš Vilniaus FM. Vartininkas pelnė 18-sios EJL savaitės žaidėjo titulą.

-Kaip vertini savo patirtį, įgijamą žaidžiant SHARP Elitinėje jaunių lygoje? Ar esi patenkintas savo debiutiniu sezonu EJL U15 divizione?

-Esu labai patenkintas žaisdamas šioje lygoje. Įgaunu puikios patirties žaisdamas su aukšto lygio varžovais. Šis sezonas buvo ganėtinai sunkus, kadangi vyko nemažai varžybų, tačiau dėl pasiektų savo komandos rezultatų, esu labai patenkintas.

-Nuo kurių priešininkų žaidėjų būna EJL U15 divizione rimčiausias iššūkis išlaikyti vartus saugius? Kaip ruošiesi atsakingoms rungtynėms, pavyzdžiui, prieš Vilniaus derbius?

-Rimčiausias iššūkis išlaikyti saugius vartus būna prieš Kauno SM „Taurą“-FK „Kauno Žalgirį“, nes jie turi techniškus ir greitus puolėjus. Mūsų komandos žaidėjai prieš kiekvienas varžybas vienas kitam pataria, ką vienas kitas aikštėje galėtų daryti geriau. Taip išlaikome komandišką darbą.

-Kas paskatino tave pasirinkti futbolą ir kada supratai, jog be jo negali gyventi?

-Futbolas žavėjo jau nuo pat mažų dienų. Tačiau užsiimti futbolu kaip popamokinę veikla paskatino tėvai. Supratau, kad be futbolo negaliu gyventi tada,  kai man gerai pradėjo sektis vartininko pozicijoje.

-Treneris Vaidas Sabaliauskas apibūdino tave, kaip punktualų, darbštų ir nuoširdų asmenį, kuris visada noriai atvažiuoja į treniruotes ir kryptingai mokosi. Dabar kokias užduotis kelia tau treneriai ir tu pats sau?

-Treneriai mane skatina daug komunikuoti su visa komanda, ypač su gynėjais. Kol kas mano viena iš didžiausių užduočių yra pasiruošti fiziškai ir įvykdyti trenerių reikalavimus.

-Kaip supranti sąvoką „modernus vartininkas“, kurios nevengia vartoti FA „Žalgiriečio“ treneriai?

-Manau modernus vartininkas reiškia žaidėjas, kuris moka ne tik gerai saugoti vartus, bet ir puikiai žaisti kojomis ir gerai vadovauti ginybai.

-Kurie Lietuvos futbolininkai tau labiausiai patinka, dėl kokių savybių?

-Labiausiai patinka Džiugas Bartkus, nes gerai žaidžia kojomis, vadovauja žaidėjams ir dažnai gelbsti komandą.

-Ką mėgsti veikti laisvu nuo treniruočių metu, siekiant atsipalaiduoti nuo įtempto varžybų ritmo?

-Mėgstu pasivaikščioti, ramiai pabūti su draugais.

-Dėkoju už pokalbį!

Sekite SHARP Elitinės jaunių lygos naujienas mūsų „Facebook“ profilyje

Autorius – Robertas Každanas; Elvio Žaldario nuotr.

Susijusios naujienos

 • Sužaistas pirmasis SHARP EJL čempionato ketvirtadalis

  2020-09-28

  SHARP Elitinė jaunių lyga

  Sužaistas pirmasis SHARP EJL čempionato ketvirtadalis

  Vilniaus FK „Žalgiris“ U-17 lieka vienintele dar nepralaimėjusia komanda Lietuvos elitiniame jaunimo futbolo čempionate.   Rugsėjo 25 ir 26 dienomis sužaistos 7-ojo turo rungtynės. EJL U17 divizione...

 • SHARP Elitinės jaunių lygos žaidėjai pasveikinti su sezono startu

  2020-08-14

  SHARP Elitinė jaunių lyga

  SHARP Elitinės jaunių lygos žaidėjai pasveikinti su sezono startu

  Laikantis tradicijos, čempionato pirmosiose rungtynėse apsilankė varžybų organizatoriai. Vilniaus Senvagės stadione sveikinimo žodžius tarė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis. Pirmieji į aikštę...

 • Lygiai po savaitės – septintojo EJL sezono startas

  2020-08-07

  SHARP Elitinė jaunių lyga

  Lygiai po savaitės – septintojo EJL sezono startas

  Rugpjūčio 14 prasidės Lietuvos jaunimo futbolo sezonas. Prie starto linijos – 24 komandos, kurios varžysis 2020–2021 m. SHARP Elitinės jaunių lygos (EJL) čempionate. Septintasis sezonas bus rengiamas...