Lietuvos futbolo federacija

U-19 rinktinė

U-19 rinktinė žais V. Granatkino turnyre

2018-08-29

U-19 rinktinė žais V. Granatkino turnyre

Lietuvos U-19 futbolo rinktinė ruošiasi tarptautiniam Vladimirui Granatkinui atminti turnyrui Rusijoje. Komandos vyriausiasis treneris Antanas Vingilys iškėlė tikslą komandai pasiekti bent pusfinalį.

Sankt Peterburge kasmet  rengiamose varžybose praėjusiais metais lietuviai užėmė 13 vietą. Šį kartą rinktinė sieks pagerinti savo rezultatus. B grupėje Lietuvos jaunieji futbolininkai susitiks su Rusijos, Armėnijos ir Moldovos bendraamžiais.

„Mūsų pagrindinis tikslas turnyre yra patekti į jo pusfinalį. Su mūsų grupės komandomis seniai nežaidėme ir apie jas sunku daug pasakyti, tačiau jos nėra silpnos. Labiausiai turėsime kreipti dėmesį į savo žaidimą ir maksimaliai atiduoti save, kad galėtume tikėtis gerų rezultatų“, – tvirtino A. Vingilys.

Birželį vykusiose Baltijos taurės varžybose lietuviai užėmė antrą vietą. Turnyre mūsų komanda net 5:0 sutriuškino estus, rezultatu 2:1 įveikė suomius, bet pralaimėjo latviams 0:3.

Pasak A. Vingilio, treniruotėse bus dirbama, jog būtų ištaisytos spragos gynyboje: „Atakoje žaidimas pavyksta pakankamai gerai, bet kelia nerimą žaidimas gynyboje – gynėjų ir vartininko grandys. Atrodo galime laimėti prieš bet ką, bet lygioje vietoje praleisti įvartį. Turime susitvarkyti su šiomis problemomis. Norime atakuoti agresyviai ir kūrybingai, bet turime nekartoti tokių klaidų, kurias darėme prie savo vartų“.

Lietuvos U-19 rinktinės gretose yra keturi legionieriai: vartininkas Kajus Urbietis („S. S Matelica“), Gustas Gražiūnas (RWS „Molenbeek“), Edgaras Utkus („Monaco“) ir Jonas Bičkus („Levante“). Komandai negalės padėti vienas jos lyderių Karolis Uzėla, kuris neseniai persikėlė į Italijos „Serie A“ žaidžiantį Ferraros SPAL klubą. Dėl traumos nerungtyniaus kiti svarbūs žaidėjai nariai Benas Šatkus („Nurnberg“) ir Matas Ramanauskas (NFA).

Pirmąsias V. Granatkinui atminti turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė žais rugpjūčio 31 d. (penktadienį), 11 val. su Armėnija. Rugsėjo 2 d. (sekmadienį), 14 val. lietuviai išbandys jėgas su Rusijos ekipa, o grupės varžybas užbaigs dvikova su Moldova rugsėjo 5 d. (trečiadienį), 11 val. Vėliau turnyre vyks atkrintamosios varžybos.

Lapkričio mėnesį Lietuvos U-19 rinktinės laukia Europos čempionato atrankos varžybos. Jose lietuviai susidurs su  Prancūzijos, Belgijos ir Maltos rinktinėmis.

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis:

Vartininkai:
Kajus Urbietis („S.S Matelica Calcio“, Italija)
Tomas Čepulis („Trakai“)

Gynėjai:
Ernestas Mockus („Kauno Žalgiris“)
Gustas Gražiūnas (RWD „Molenbeek“, Belgija)
Deividas Raulinaitis (NFA)
Arnas Paura (NFA)
Vilius Armalas („Stumbras“)
Neilas Urba (Gargždų „Banga“)

Saugai:
Mindaugas Butkus („Panevėžys“)
Edgaras Utkus („Monaco“, Prancūzija)
Titas Aukštuolis (NFA)
Justinas Marazas („Trakai“)
Dominyk Kodz (Vilniaus „Žalgiris“)
Matas Vareika (NFA)
Renatas Banevičius (Alytaus „Dainava“)
Benas Anisas (Telšių „Džiugas”)

Puolėjai:
Jonas Bičkus („Levante“, Ispanija)
Darius Zubauskas (Gargždų „Banga”)

Susijusios naujienos

 • Vaikinų U-19 rinktinė bursis į stovyklą Kaune

  2020-10-05

  U-19 rinktinė

  Vaikinų U-19 rinktinė bursis į stovyklą Kaune

  Lietuvos vaikinų iki 19 metų rinktinės kandidatai spalio 5–8 dienomis rinksis į stovyklą Kaune. Vyriausiojo trenerio Valdo Trakio sprendimu į rinktinės stovyklą buvo pakviesti šie...

 • Paskelbtas U-19 rinktinės kandidatų sąrašas

  2020-08-17

  U-19 rinktinė

  Paskelbtas U-19 rinktinės kandidatų sąrašas

  Vaikinų iki 19 metų rinktinė rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 2 d. rinksis į stovyklą Kaune. Vartininkai: Dovilas Vilkas (FK Kauno Žalgiris), Evaldas Jurgelis (FA Šiauliai), Geraldas Širvinskas (FK...

 • Keičiasi UEFA U-19 turnyrų formatas

  2019-12-03

  U-19 rinktinė

  Keičiasi UEFA U-19 turnyrų formatas

  Nuo šių metų keičiasi UEFA U-19 turnyro formatas ir didėja dalyvaujančių Europos rinktinių skaičius. UEFA keičia 2021–2022 ir 2022–2023 m. atrankos varžybų laiką į 2020–2022 ir 2021–2023 m., kurias...