Lietuvos futbolo federacija

Apdovanojimai

Už futbolo šventes – garbingas UEFA apdovanojimas

2018-09-13

Už futbolo šventes – garbingas UEFA apdovanojimas

Kristina Surdokaitė dar vieną kartą žengė ant gerai pažįstamo LFF stadiono vejos. Tik šįsyk – ne vesdama už rankutės vaikus, atvykusius į jos surengtą futbolo šventę. Pedagogė buvo pakviesta atsiimti prestižinio apdovanojimo prieš UEFA Tautų lygos rungtynes Lietuva – Serbija.

LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius įteikė Vilniaus lopšelio darželio „Rūta“ auklėtojai UEFA „Grasroots Leader” sidabrinį apdovanojimą. Jis įteiktas už ypatingus nuopelnus rengiant vaikų futbolo šventes ir dėmesį vaikams, turintiems specialių poreikių.

Iš Alytaus kilusi pedagogė į darbą darželyje su vaikais žiūri ne tik kaip į darbą, tačiau ir laisvalaikį. K.Surdokaitė nuolat organizuoja kažką naujo ir netradicinio. Rengia šventes ir varžybas skirtingo amžiaus vaikams, taip pat turintiems specialių poreikių. Per metus tokių renginių būna bent 20. Kai kurie – visos Lietuvos mastu. Vienas didžiausių – futbolo festivaliai darželinukams „Futboliukas”, rengiami drauge su Masinio futbolo asociacija. Juose dalyvauja nuo 300 iki 700 vaikų.

„Mano svarbiausias tikslas yra paskatinti kaip galima daugiau žmonių būti aktyviems. Svarbu parodyti žmonėms, kad jie gali būti aktyvūs, žaisti futbolą arba patys organizuoti įvykius. Taip jie ima labiau pasitikėti savimi, tampa pozityvesniais”, - sako K.Surdokaitė.

Pasak jos, tokios šventės uždega ne tik vaikus, tačiau ir mokytojus, auklėtojus. Dabar K.Surdokaitei rengti futbolo šventes dažnai padeda daugiau nei 30 mokytojų ir auklėtojų.

K.Surdokaitė pabrėžia, kad tokių švenčių reikia ne tik vaikams arba asmenims, turintiems specialių poreikių. Kaip pavyzdį ji pateikia „Lietuvos močiučių čempionatą”, kuriame dalyvauja 12 komandų.

„Kalbant apie vyresnio amžiaus žmones, dauguma jų mano, kad jie nesugeba likti aktyvūs dėl negalavimų, ligų. Jie tiki, kad jaunos dienos jau baigėsi, tad jie gali tik tikėtis, kad jų sveikata bus geresnė. Tačiau norint būti sveiku reikia būti aktyviu. Sportuoti, užsiimti joga, vaikščioti, lankyti kaimynus arba tiesiog išvesti šunį. Juos įtikinti sunku, tačiau kai jie pamato rezultatus, jie patiki. Žmonių su negalia motyvuoti nereikia, nes jie labiau užsidegę nei mes. Iš tikrųjų, jie uždega ir mus, nes jie rodo, kad viskas yra įmanoma”, - sako K.Surdokaitė.

Susijusios naujienos

 • Legendiniam futbolininkui – LFF ordinas

  2018-08-02

  Apdovanojimai

  Legendiniam futbolininkui – LFF ordinas

  Čempionų lygos atrankos turnyro rungtynėse tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Belgrado „Crvena zvezda“ žiūrovai atsistoję sveikino legendinį Lietuvos futbolininką Valdą Kasparavičių. Lietuvos futbolo...

 • Apdovanojo metų geriausius žaidėjus ir trenerius

  2017-12-04

  Apdovanojimai

  Apdovanojo metų geriausius žaidėjus ir trenerius

  Sudėlioti Lietuvos futbolo sezono taškai – pirmadienį vykusioje „Betsafe Lietuvos futbolo apdovanojimų“ šventėje prizus atsiemė metų geriausieji. Į futbolo sezono pabaigtuves verslo centre „K29“...

 • Geriausio žaidėjo rinkimai: kaip kandidatams sekėsi 2017 metais?

  2017-11-22

  Apdovanojimai

  Geriausio žaidėjo rinkimai: kaip kandidatams sekėsi 2017 metais?

  Lietuvos 2017 metų futbolininko rinkimai įsibegėja. Šiais metais dalyvauja 11 kandidatų, kurie savo atstovaujamuose klubuose ir rinktinėje užfiksavo įvairius pasirodymus. Geriausiu Lietuvos...