Lietuvos futbolo federacija

Futbolas visiems

Tradicinis gatvės futbolo turnyras subūrė įvairias visuomenės grupes

2018-10-03

Tradicinis gatvės futbolo turnyras subūrė įvairias visuomenės grupes

Vilniaus LFF stadione vyko jau devintasis gatvės futbolo „Homeless Lithuania Cup“ turnyras, kuriame aikštėje susitiko su gyvenimo iššūkiais susiduriantys žmonės ir juos palaikantys draugai.

Tradicija tapusiosiose dviejų dienų varžybose dalyvauja komandos, kurių nariai turėjo arba turi priklausomybę nuo alkoholio, narkotikų ir kitų svaigalų. Varžybų tikslas yra parodyti, jog visuomenėje neturi būti socialinės atskirties ir visi turi lygias teises.

„Turnyre žaidė įvairios komandos – pusė jų buvo su socialinę atskirtį patyrusiais arba patiriančiais žmonėmis, o kita pusė buvo futbolą mėgstantys, bet šių varžybų principą palaikantys asmenys. Aikštėje turėjome smagų laiką ir džiugu, kad tęsiame šią gražią tradiciją“, – sakė šios iniciatyvos pradininkas Deimantas Žemaitis.

Lietuvos futbolo federacijos palaikomame turnyre dalyvavo devynios komandos, įskaitant ir iš Sankt Peterburgo atvykusią ekipą. Varžybose jėgas išbandė ir Vilniaus „Prelegentų“ ekipa. Pirmą vietą iškovojo „Spartako“ klubas, antrąją vietą – „Feniksas“, o treti liko „Delintra“. Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti įvairiais prizais.

„Homeless Open Cup“ turnyras netolimoje ateityje turėtų plėstis – planuojama organizuoti mišrų turnyrą, kuriame bus įtrauktos ir pramogų pasaulio žvaigždės. Pasak organizatorių, bus siekiama suburti komandas į kelių turų čempionatą.  

„Jau ne kartą įsitikinome, kad futbolas gali suvienyti žmones, padėti jiems pamiršti ar atsikratyti problemų. Vienas iš Lietuvos futbolo federacijų prioritetų masiniame futbole yra socialinės atskirties mažinimas tarp įvairių visuomenės grupių, todėl planuojame vystyti šį turnyrą toliau ir įtraukti daugiau žmonių“, – teigė Lietuvos masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius.

Susijusios naujienos

 • Šeimų futbolo šventė nukeliavo į Jurbarką

  2020-07-25

  Futbolas visiems

  Šeimų futbolo šventė nukeliavo į Jurbarką

  Liepos 25 dieną Šilinės smuklėje (Jurbarko rajono savivaldybė) įvyko šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ antras etapas (Žemaitijos regionas). Pirmasis etapas buvo žaidžiamas Suvalkijoje – Jono...

 • Basanavičiaus gimtinėje rinkosi į futbolo varžybas

  2020-07-06

  Futbolas visiems

  Basanavičiaus gimtinėje rinkosi į futbolo varžybas

  Žaisti futbolą istorinėse vietose kasmet užsimoję entuziastai pradėjo nuo Jono Basanavičiaus gimtinės Liepos  5 dieną čia įvyko pirmasis šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ etapas. Futbolo...

 • Apklausa: Ar tavo klubas, komanda draugiški aplinkai?

  2020-06-16

  Futbolas visiems

  Apklausa: Ar tavo klubas, komanda draugiški aplinkai?

  Eilinės futbolo rungtynės taip pat gali prisidėti prie neigiamo poveikio aplinkai. Kiek prie to prisideda Jūsų futbolo klubas, komanda, organizacija, kviečiama pasitikrinti apklausoje. Tarptautinio...