Lietuvos futbolo federacija

WU-19 rinktinė

WU19 rinktinė pergalingai užbaigė Europos čempionato atranką

2018-10-08

WU19 rinktinė pergalingai užbaigė Europos čempionato atranką

Lietuvos WU19 (devyniolikmečių) merginų futbolo rinktinė pirmadienį pergalingai užbaigė Europos čempionato atrankos varžybas. Alytuje vykusioje dvikovoje lietuvės 1:0 nugalėjo Farerų salų komandą.

Lietuvės šiose rungtynėse demonstravo geresnį žaidimą, nei ankstesniuose mačuose, kuriuose teko pripažinti Ukrainos ir Airijos rinktinių pranašumą. Gabija Gedgaudaitė ir Liucija Vaitukaitytė grasino oponenčių vartams, tačiau darbo netrūko ir mūsų vartininkei Dominykai Vaiginytei.

37 minutę Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį. L. Vaitukaitytė už baudos aikštelės išprovokavo pražangą, o G. Gedgaudaitės stipriai smūgiuotą kamuolį prieš save atmušė šiauriečių vartininkė.  Atšokusį kamuolį sėkmingai į vartus smūgiavo vietoje ir laiku atsidūrusi Karolina Kurapatkina.

Po pertraukos aktyviai atakose žaidė Farerų salų komanda, o lietuvės susitelkė į rezultato išlaikymą. Tai Vyto Jančiausko auklėtinėms pavyko padaryti ir Lietuva iškovojo pirmą pergalę Europos čempionato atrankoje nuo 2010 metų.

WU19 rinktinė užėmė trečią vietą savo atrankos grupėje. Pirmoje ir antroje vietoje atrankos turnyrą baigė Ukrainos ir Airijos komandos, patekusios į elitinį atrankos etapą.

Rungtynių statistika:

Lietuva WU19 – Farerų salos WU19 1:0 (1:0)
Alytaus stadionas
Teisėja – Ruzanna Petrosyan

Įvartis: 37 min. K. Kurapatkina (1:0).

Lietuvos sudėtis: Dominyka Vaiginytė, Gintarė Blažytė, Erika Deventinaitė, Karolina Kurapatkina, Agneta Patilskytė, Viktorija Čiapaitė, Gabija Gedgaudaitė, Urtė Šmigelskaitė (70 min. Urtė Šmigelskaitė), Gustė Klimašauskaitė, Liucija Vaitukaitytė (54 min. Kamilė Pranulytė), Loreta Rogačiova (46 min. Gabrielė Ragauskaitė).

Atsargoje: Viltė Jurgaitytė, Miglė Padolskytė,  Ieva Bartkevičiūtė, Ugnė Maknytė.

Susijusios naujienos

 • Paaiškėjo lietuvių varžovės atrankoje į 2021 metų Europos WU-19 čempionatą

  2019-11-29

  WU-19 rinktinė

  Paaiškėjo lietuvių varžovės atrankoje į 2021 metų Europos WU-19 čempionatą

  Šiandien UEFA būstinėje Nione buvo surengta burtų ceremonija, paskirsčiusi rinktines į atrankos grupes. Ištraukus burtus, paaiškėjo, kad Lietuvos merginų iki 19 m. komanda žais 10-oje atrankos...

 • Atrankos turnyro pabaigoje nusileista farerietėmis

  2019-10-08

  WU-19 rinktinė

  Atrankos turnyro pabaigoje nusileista farerietėmis

  Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė patyrė apmaudų pralaimėjimą rezultatu 0:1 bendraamžėms iš Farerų Salų. Vyto Jančiausko treniruojama rinktinė lemiamą įvartį praleido paskutinę rungtynių...

 • Merginų U-19 rinktinė pralaimėjo čekėms

  2019-10-05

  WU-19 rinktinė

  Merginų U-19 rinktinė pralaimėjo čekėms

  Antrąjį pralaimėjimą Suomijoje vykstančiame atrankos į Europos čempionatą turnyre patyrė Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinė. Lietuvės nepajėgė pasipriešinti Čekijos bendraamžių rinktinei ir patyrė...