Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

M. Vareika: „U-21 rinktinėje noriu būti pastebėtas“

2018-10-15

M. Vareika: „U-21 rinktinėje noriu būti pastebėtas“

Puikius įvarčius Lietuvos jaunimo rinktinėse mušantis saugas Matas Vareika prieš kelias dienas debiutavo oficialiose Europos U-21 čempionato atrankos rungtynėse ir mano, žaidimas vyresnių rinktinėje gali tapti tramplinu išvykimui į užsienį.

Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) talentas pastaruoju metu žaidė U-19 rinktinėje, bet šį spalį 18-metis sulaukė kvietimo į paskutinę U-21 rinktinės stovyklą šiais metais.

M. Vareika po keitimo išbėgo į aikštę rungtynėse su Farerų salomis ir neilgai trukus jau turėjo neblogą progą įmušti įvartį. Saugas pripažino, jog jam labai malonu Carito Falcho treniruojamos komandos gretose: „Smagu prisijungti prie bet kokios rinktinės. Už ją žaisti yra didesnė atsakomybė, o tai, jog sulaukiau kvietimo į vyresniųjų rinktinę tik dar labiau motyvuoja mane eiti į priekį“.

Sausį U-21 rinktinė surengė papildomą stovyklą Kipre, kur atsiskleisti galimybę gavo gerokai jaunesni žaidėjai. Tarp jų buvo ir M. Vareika, išbėgęs į aikštę rungtynėse su Rusijos „Premier“ lygos komanda „Jekaterinburg“, Larnakos AEK ir Danijos U-19 jaunimo komanda.

„Kipre pasisėmiau vertingos patirties žaidžiant prieš vyrus, nes gavau žaidimo laiko ir nuo pirmųjų rungtynių minučių. Rungtyniavome prieš labai stiprią Rusijos komandą, kur vyrai žaidžia rimtai, teko „gauti į kaulą“, tad tai buvo naudinga, - įspūdžiais dalijosi M. Vareika.

 

Jonavoje užaugęs futbolininkas dalyvavo atrankoje į NFA ir pateko į ją su kitais talentingiausiais 2000 m. gimusių žaidėjais.

Šį sezoną Pirmoje lygoje jis yra įmušęs penkis įvarčius, o U-19 rinktinėje šią vasarą pelnė tris įvarčius (iš jų du – Baltijos taurėje, vieną – Valentino Granatkino turnyre Rusijoje). Du iš šių įvarčių M. Vareika įmušė gražiai užsukdamas kamuolį į dešinį vartų kampą. Jis pripažino, kad tam skyrė papildomą dėmesį treniruotėse.

„Labiausiai įsimena tie įvarčiai, kurie atneša pergales. Pavyzdžiui, rungtynėse su Suomija Baltijos taurėje. Akademijoje treneris Gintaras Krasauskas man nuolat duoda užduotis mušti į tolimąjį kampą ir esu jam už tai dėkingas, kad pradedu mušti tokius įvarčius“, - kalbėjo jonaviškis.

M. Vareika pripažino, kad jo svajonė yra išvykti žaisti į užsienį ir mano, kad U-21 rinktinėje tokia galimybė padidės: „Dabar 100 procentų atiduodu save Lietuvoje ir laukiu savo progos. Rinktinėse žaidžiamos tarptautinio lygio rungtynės ir jos patikrina, kiek esi pasiruošęs. Galų gale, į stadioną ateina skautai, agentai, kurie gali tave pastebėti“.

Susijusios naujienos

 • Paaiškėjo U-21 rinktinės rungtynių datos Europos čempionato atrankoje

  2018-12-13

  U-21 rinktinė

  Paaiškėjo U-21 rinktinės rungtynių datos Europos čempionato atrankoje

  Ištraukus 2021 metų Europos U-21 futbolo čempionato atrankos burtus, Lietuvos rinktinė sužinojo ir rungtynių su būsimais varžovais datas. Lietuvos ekipa pateko į 4 atrankos grupę bei susitiks su San...

 • Ištraukti Europos U-21 čempionato atrankos burtai

  2018-12-11

  U-21 rinktinė

  Ištraukti Europos U-21 čempionato atrankos burtai

  Antradienio ryte UEFA būstinėje Nione ištraukti 2021 metų Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionato atrankos burtai, kuriuose paaiškėjo ir Lietuvos rinktinės varžovai. Burtuose 53 komandos buvo...

 • C. Falchas atsistatydino iš trenerio posto

  2018-12-05

  U-21 rinktinė

  C. Falchas atsistatydino iš trenerio posto

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša, kad Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinės vyriausiasis treneris Caritas Falchas parašė atsistatydinimo pareiškimą ir pasitraukė iš užimamų pareigų. Kartu...