Lietuvos futbolo federacija

Vykdomasis komitetas

VK posėdyje – LFF strategijos peržiūrėjimas ir licencijavimo kriterijų patvirtinimas

2018-10-27

VK posėdyje – LFF strategijos peržiūrėjimas ir licencijavimo kriterijų patvirtinimas

Penktadienį Vilniuje posėdžiavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas (VK). Jame buvo aptarti klubų licencijavimo kriterijai ir peržiūrėtos LFF strategijos (iki 2020 m.) gaires. Taip pat patvirtinti 2018-19 metų salės futbolo (futsal) sezono nuostatai ir tvarkaraštis.

Vienu iš prioritetinių posėdžio klausimų buvo dabartinės LFF strategijos peržiūrėjimas bei joje įvardytų tikslų vykdymo koordinavimas. VK nariai diskutavo apie didžiausias Lietuvos futbolo sistemines problemas. Nuspręsta artimiausiu metu reguliariai rengti išplėstinius, į strategijos tobulinimą orientuotus susirinkimus.

Posėdyje taip pat buvo tvirtininamas kasmetinis LFF futbolo klubų licencijavimo taisyklių pakeitimas. Didžioji dalis pakeitimų šiemet susieti su naujos UEFA klubų licencijavimo taisyklių naujos versijos išleidimu ir privalomu reikalavimu atitinkamai adaptuoti LFF futbolo klubų licencijavimo taisykles. UEFA inicijuotais taisyklių pakeitimais visos Europos mastu skiriamas ypatingas dėmesys klubų veiklai jaunimo ugdymo srityje, jos kokybei, taip pat finansinio klubų tvarumo didinimui.

Atsižvelgdamas į Lietuvos realijas, VK taip pat kur kas detaliau reglamentavo A ir I lygos klubų biudžetų formavimą ir nustatė minimalius reikalavimus A lygos ir Pirmos lygos klubų biudžetams – minimalios A lygos klubo pajamos, skiriamos komandos dalyvavimui A lygos varžybose turės siekti mažiausiai 300 tūkst. eurų, o Pirmos lygos komanda sezoną privalės pasitikti su mažiausiai 60 tūkst. eurų suplanuotomis ir pagrįstomis pajamomis. Tikimasi, kad šis aiškiai įvardintas slenkstis, kurį klubai privalės pasiekti ir pagrįsti, palengvins klubų biudžetų formavimą ir finansinį tvarumą.

Be pokyčių finansų srityje LFF Futbolo klubų licencijavimo taisyklių infrastruktūros kriterijai suderinti su UEFA stadionų taisyklių taisyklių nauja versija, padaryti kiti smulkesni pakeitimai personalo, jaunimo ugdymo ir teisinių kriterijų srityse.

Numatyta, kad 2019 m. licencijų išdavimo klausimas bus svarstomas 2019 m. sausio 31 d., tuo tarpu 2019 m. sezono Pirmos lygos sprendimų ir komandų  tvirtinimas numatomas 2019 m. vasario 21 d. Preliminariai numatyta, kad rengiantis 2020 metų sezonui bus paruošta nauja finansinių kriterijų vertinimo koncepcija, kurią pritaikius bus galima išduoti A ir I lygos klubų licencijas mėnesiu ar dviems anksčiau, tačiau tokios tvarkos aspektus turi gerai aptarti klubų finansininkai, auditoriai ir finansinių kriterijų vertinimo ekspertai.

VK taip pat diskutavo dėl UEFA Čempionų lygos solidarumo lėšų paskirstymo A ir Pirmos lygos klubams už 2017 metus. Posėdyje aptarta ilgalaikė LFF VK formuota solidarumo lėšų paskirstymo praktika ir galimybės ją tobulinti kartu su A lygos ir I lygos atstovais, atsižvelgiant į pagrindinį prioritetą – lėšos turi tikslingai pasiekti jaunimo komandas, geriausiai šioje srityje dirbančius klubus ir būti investuojamos prasmingai. Šio tikslo siekiant VK nusprendė suformuoti darbo grupę, kuri turės suderinti visų pusių poreikius ir užtikrinti, kad susitarimas pasiekiamas ilgam laikotarpiui ir juo bus siekiama konkrečių rezultatų.

Numatyta, kad bendroje darbo grupėje sistemiško sprendimo kartu ieškos LFF administracijos, A lygos, I lygos, LFF VK atstovai.

VK peržvelgė ir patvirtino 2018-19 metų „Betsafe Futsal A lygos“ pirmenybių nuostatus ir tvarkaraštį, taip pat – Futsal Pirmos lygos ir Futsal taurės nuostatus. Posėdyje patvirtintas ir 2018 m. A lygos sezono V turo tvarkaraštis.

Susijusios naujienos

 • Išrinktas naujas VRFS prezidentas bei valdybos nariai

  2021-03-01

  Vykdomasis komitetas

  Išrinktas naujas VRFS prezidentas bei valdybos nariai

  Vilniaus regiono futbolo sąjunga (VRFS) turi naują vadovą – asociacijos prezidentu tapo buvęs legendinis Lietuvos futbolininkas Deividas Šemberas. Šiame poste D. Šemberas pakeis iki tol asociacijai...

 • Vykdomojo komiteto metu patvirtinta LFF eilinės konferencijos vieta ir darbotvarkė

  2020-07-14

  Vykdomasis komitetas

  Vykdomojo komiteto metu patvirtinta LFF eilinės konferencijos vieta ir darbotvarkė

  Eilinė LFF Konferencija rengiama rugpjūčio 1 dieną Vilniuje, „Crowne Plaza Vilnius“ viešbutyje (M. K. Čiurliono g. 84). Konferencijos pradžia – 12 valandą. „Lokacijos paieškos šiek tiek užtruko, nes...

 • Posėdžiavo LFF Vykdomasis komitetas

  2020-06-05

  Vykdomasis komitetas

  Posėdžiavo LFF Vykdomasis komitetas

  Birželio 4 d., ketvirtadienį, vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. Tai buvo pirmasis VK posėdis po šalyje paskelbto karantino. Keičiama Lietuvos jaunimo futbolo...