Lietuvos futbolo federacija

U-19 rinktinė

U-19 rinktinės laukia daugkartinių Europos čempionų iššūkis

2018-11-13

U-19 rinktinės laukia daugkartinių Europos čempionų iššūkis

Lietuvos U-19 (devyniolikmečių) futbolo rinktinė antradienį išvyksta į Maltą, kur jau rytoj pradės kovą Europos čempionato atrankos šeštos grupės varžybose.

Antano Vingilio treniruojama komanda plušėjo stovykloje Palangoje ir Gargžduose nuo ketvirtadienio. Prie rinktinės pirmadienį prisijungė legionieriai Edgaras Utkus („Monaco“, Prancūzija) ir Karolis Uzėla (SPAL, Italija), o traumą patyrusį Kajų Urbietį („Matelica“, Italija) pakeitė Vilius Stebrys („Sūduva“).

Lapkričio 14 d. (trečiadienį), 15:15 val.  Lietuvos rinktinės laukia pirmosios rungtynės su Belgijos rinktine. Lapkričio 17 d. (šeštadienį), 12 val. lietuviai susitiks su Prancūzija, o lapkričio 20 d. (antradienį), 15:15 val. Lietuvos komanda surems ginklus su Maltos bendraamžiais.

Šeštoje atrankos grupėje tituluočiausia yra Prancūzijos rinktinė. Ji aštuonis kartus tapo Europos U-19 čempionato nugalėtoja (1949, 1983, 1996, 1997, 2000, 2005, 2010, 2016) o iš viso finale žaidė 11 kartų. „Mėlynųjų“ paraiškoje yra geriausių Prancūzijos futbolo akademijų auklėtiniai – po keturis Liono „Olympique“ ir „Monaco“ žaidėjus bei po du „Saint-Etienne“ ir Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolininkus. Sudėtyje yra ir „Manchester City“ pagrindinėje komandoje šį sezoną debiutuoti spėjęs saugas Claudio Gomesas.

Belgijos devyniolikmečiai per visą istoriją Europos čempionų titulą iškovojo 1977 metais, kartą liko antroje vietoje bei tris kartus iškovojo bronzą. Dabartinėje jų sudėtyje dominuoja Belgijos akademijose rungtyniaujantys futbolininkai, tačiau yra ir trys legionieriai, tobulėjantys „Tottenham“, „Roma“, „ADO Den Haag“ klubuose.

Maltos U-19 rinktinė Europos čempionato grupių etapuose žaidė keturis kartus, tačiau nė karto nepateko į atkrintamąsias varžybas. Paskelbtoje Maltos sudėtyje didžiąją dalį sudaro tėvynės klubams priklausantys futbolininkai, tačiau yra du legionieriai iš „Palermo“ (Italija) ir „Leganes“ (Ispanija) klubų.

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis Europos čempionato atrankos turnyrui Maltoje:

Vartininkai:
Vilius Stebrys („Sūduva“, Italija)
Tomas Čepulis („Trakai“)

Gynėjai:
Ernestas Mockus („Kauno Žalgiris“)
Džiugas Raudonius (NFA)
Gustas Gražiūnas („RWD Molenbeek”, Belgija)
Vilius Armalas (Kauno „Stumbras“)
Neilas Urba (Gargždų „Banga“)
Arnas Paura (NFA)
Deividas Raulinaitis (NFA)

Saugai:
Karolis Uzėla (Feraros SPAL, Italija)
Edgaras Utkus („Monaco“, Prancūzija)
Tomas Kalinauskas („Conquest“ akademija, Anglija)
Justinas Marazas („Trakai“)
Artūr Dolžnikov („Trakai“)
Matas Vareika (NFA)
Matas Ramanauskas (NFA)
Mindaugas Butkus („Panevėžys“)
Benas Anisas (Telšių „Džiugas“)

Puolėjai:
Darius Zubauskas (Gargždų „Banga“)
Jonas Bičkus (Valensijos „Levante“, Ispanija)

Komandos trenerių štabas ir personalas:

Antanas Vingilys – vyr. treneris
Gintaras Krasauskas – treneris
Algirdas Surgautas – vartininkų treneris
Mindaugas Šikus – gydytojas
Aleksandras Jefišovas – vadybininkas

Susijusios naujienos

 • Vaikinų U-19 rinktinė bursis į stovyklą Kaune

  2020-10-05

  U-19 rinktinė

  Vaikinų U-19 rinktinė bursis į stovyklą Kaune

  Lietuvos vaikinų iki 19 metų rinktinės kandidatai spalio 5–8 dienomis rinksis į stovyklą Kaune. Vyriausiojo trenerio Valdo Trakio sprendimu į rinktinės stovyklą buvo pakviesti šie...

 • Paskelbtas U-19 rinktinės kandidatų sąrašas

  2020-08-17

  U-19 rinktinė

  Paskelbtas U-19 rinktinės kandidatų sąrašas

  Vaikinų iki 19 metų rinktinė rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 2 d. rinksis į stovyklą Kaune. Vartininkai: Dovilas Vilkas (FK Kauno Žalgiris), Evaldas Jurgelis (FA Šiauliai), Geraldas Širvinskas (FK...

 • Keičiasi UEFA U-19 turnyrų formatas

  2019-12-03

  U-19 rinktinė

  Keičiasi UEFA U-19 turnyrų formatas

  Nuo šių metų keičiasi UEFA U-19 turnyro formatas ir didėja dalyvaujančių Europos rinktinių skaičius. UEFA keičia 2021–2022 ir 2022–2023 m. atrankos varžybų laiką į 2020–2022 ir 2021–2023 m., kurias...