Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

R. Garastas: ko tikėtis iš Serbijos rinktinės?

2018-11-20

R. Garastas: ko tikėtis iš Serbijos rinktinės?

Lietuvos rinktinės trenerio Edgaro Jankausko asistentas Rokas Garastas mano, kad šio vakaro UEFA Tautų lygos rungtynėse su Serbija iš varžovų galima tikėtis įprasto žaidimo ir bandymų įmušti greitą įvartį.

Pirmajame tarpusavio mače rugsėjį Lietuvos komanda minimaliu rezultatu 0:1 nusileido svečiams iš Balkanų po vienintelio Dušano Tadičiaus įvarčio. Šiandien Serbija sieks užsitikrinti kelialapį į B divizioną, o tam jiems bus reikalinga pergalė arba lygiųjų, jei jiems ant kulnų lipanti Rumunija neiškovos pergalės prieš Juodkalniją.

„Pirmosios rungtynės buvo sudėtingos dėl varžovų meistriškumo. Nors ir rezultatas buvo minimalus 0:1, patys žinome, kiek jie sukūrė pavojingų progų, Ernestus Šetkus atrėmė ir vienuolikos metrų baudinį. Žinome, kad šios rungtynės varžovų atžvilgiu bus panašios savo galia. Tiek atakoje, tiek gynyboje tai yra labai stipri komanda, taip pat  žinome, kokiame individualiame lygmenyje žaidžia jų futbolininkai“,- sakė R. Garastas.

Varžovų žaidimą analizavęs specialistas teigia, kad taktiniu atžvilgiu neturėtų jaustis didelio skirtumo nuo pirmųjų rungtynių LFF stadione: „Nemanau, kad serbai pateiks kažką naujo savo žaidime, nebent bandys išnaudoti mūsų silpnybes, kurios galėjo pasirodyti praėjusiose mūsų rungtynėse. Prieš rumunus bandėme nuspėti varžovus, ką jie gali daryti prieš mus, bet mums nepavyko su tuo susitvarkyti“.

UEFA Tautų lygos C divizione šiuo metu daugiausia įvarčių - penkis - yra įmušęs serbų žvaigždė Aleksandaras Mitrovičius. R. Garastas atkreipė dėmesį, jog būtent jis turėtų būti pagrindiniu savo komandos perdavimų adresatu.

„Serbai savo žaidimą bando vystyti per puolėją Aleksandrą Mitrovičių, kuris gauna daug perdavimų iš krašto ir kamuolių išmetimų iš už šoninės linijos, prieš jį sudėtinga apsiginti. Neabejojame, kad jie nori įmušti greitą įvartį, jog būtų ramiau. Mintyse esame nusiteikę, kad pirmas 10-15 rungtynių minučių jie mus spaus“, – kalbėjo R. Garastas.

Serbijos rinktinės treneris Mladenas Krstajičius prieš rungtynes vykusioje spaudos konferencijoje tvirtino, jog negalima nuvertinti Lietuvos komandos: „Eisime į rungtynes kovoti dėl pirmos vietos grupėje ir turime parodyti kokybišką žaidimą. Turbūt visi jau nurašė Lietuvos rinktinę, bet mes – ne. Turime žaisti aukščiausiu lygiu ir žaidėjai tai žino. Privalome gerbti Lietuvą ir žiūrėti į šias rungtynes rimtai, nes mums reikia trijų taškų. Mes nusipelnėme pirmosios vietos“.

Susijusios naujienos

 • Paaiškėjo Lietuvos varžovai kontrolinėse rungtynėse

  2020-07-03

  Vyrų rinktinė

  Paaiškėjo Lietuvos varžovai kontrolinėse rungtynėse

  Sustabdžius pasaulinę COVID-19 pandemiją, UEFA uždegė žalią šviesą nacionalinių rinktinių rungtynėms. Rudens ciklą lietuviai pradės dvejomis rungtynėmis Tautų lygoje, o spalio 7 dieną Lietuvos...

 • A. Skerla išrinktas į „Jagiellonia“ šimtmečio rinktinę

  2020-07-02

  Vyrų rinktinė

  A. Skerla išrinktas į „Jagiellonia“ šimtmečio rinktinę

  Lenkijos „Ekstraklasa“ lygos komanda Balstogės „Jagiellonia“ švęsdama komandos šimtmetį sudarė simbolinę šimtmečio sudėtį. „Jagiellonia“ pakvietė sirgalius balsuoti bei išrinkti geriausią šimtmečio...

 • Oficialu: HNK Gorica išpirko P. Golubicko kontraktą

  2020-06-09

  Vyrų rinktinė

  Oficialu: HNK Gorica išpirko P. Golubicko kontraktą

  Antradienio pavakarę HNK „Goricos“ klubas oficialiai paskelbė, jog Paulius Golubickas lieka Kroatijos klubo gretose iki 2024 metų. Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai P. Golubickas buvo...