Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

R. Garastas: ko tikėtis iš Serbijos rinktinės?

2018-11-20

R. Garastas: ko tikėtis iš Serbijos rinktinės?

Lietuvos rinktinės trenerio Edgaro Jankausko asistentas Rokas Garastas mano, kad šio vakaro UEFA Tautų lygos rungtynėse su Serbija iš varžovų galima tikėtis įprasto žaidimo ir bandymų įmušti greitą įvartį.

Pirmajame tarpusavio mače rugsėjį Lietuvos komanda minimaliu rezultatu 0:1 nusileido svečiams iš Balkanų po vienintelio Dušano Tadičiaus įvarčio. Šiandien Serbija sieks užsitikrinti kelialapį į B divizioną, o tam jiems bus reikalinga pergalė arba lygiųjų, jei jiems ant kulnų lipanti Rumunija neiškovos pergalės prieš Juodkalniją.

„Pirmosios rungtynės buvo sudėtingos dėl varžovų meistriškumo. Nors ir rezultatas buvo minimalus 0:1, patys žinome, kiek jie sukūrė pavojingų progų, Ernestus Šetkus atrėmė ir vienuolikos metrų baudinį. Žinome, kad šios rungtynės varžovų atžvilgiu bus panašios savo galia. Tiek atakoje, tiek gynyboje tai yra labai stipri komanda, taip pat  žinome, kokiame individualiame lygmenyje žaidžia jų futbolininkai“,- sakė R. Garastas.

Varžovų žaidimą analizavęs specialistas teigia, kad taktiniu atžvilgiu neturėtų jaustis didelio skirtumo nuo pirmųjų rungtynių LFF stadione: „Nemanau, kad serbai pateiks kažką naujo savo žaidime, nebent bandys išnaudoti mūsų silpnybes, kurios galėjo pasirodyti praėjusiose mūsų rungtynėse. Prieš rumunus bandėme nuspėti varžovus, ką jie gali daryti prieš mus, bet mums nepavyko su tuo susitvarkyti“.

UEFA Tautų lygos C divizione šiuo metu daugiausia įvarčių - penkis - yra įmušęs serbų žvaigždė Aleksandaras Mitrovičius. R. Garastas atkreipė dėmesį, jog būtent jis turėtų būti pagrindiniu savo komandos perdavimų adresatu.

„Serbai savo žaidimą bando vystyti per puolėją Aleksandrą Mitrovičių, kuris gauna daug perdavimų iš krašto ir kamuolių išmetimų iš už šoninės linijos, prieš jį sudėtinga apsiginti. Neabejojame, kad jie nori įmušti greitą įvartį, jog būtų ramiau. Mintyse esame nusiteikę, kad pirmas 10-15 rungtynių minučių jie mus spaus“, – kalbėjo R. Garastas.

Serbijos rinktinės treneris Mladenas Krstajičius prieš rungtynes vykusioje spaudos konferencijoje tvirtino, jog negalima nuvertinti Lietuvos komandos: „Eisime į rungtynes kovoti dėl pirmos vietos grupėje ir turime parodyti kokybišką žaidimą. Turbūt visi jau nurašė Lietuvos rinktinę, bet mes – ne. Turime žaisti aukščiausiu lygiu ir žaidėjai tai žino. Privalome gerbti Lietuvą ir žiūrėti į šias rungtynes rimtai, nes mums reikia trijų taškų. Mes nusipelnėme pirmosios vietos“.

Susijusios naujienos

 • Išvykos rungtynės su Serbija – už uždarų durų

  2019-05-24

  Vyrų rinktinė

  Išvykos rungtynės su Serbija – už uždarų durų

  Lietuvos futbolo federacija (LFF) praneša, jog birželio 10 d. Belgrade vyksiančios 2020 m. Europos čempionato atrankos rungtynės Serbija-Lietuva vyks už uždarų durų, tačiau futbolo aistruoliai turi...

 • Futbolo gerbėjams – galimybė pabendrauti su V. Urbonu

  2019-05-23

  Vyrų rinktinė

  Futbolo gerbėjams – galimybė pabendrauti su V. Urbonu

  Futbolo gerbėjams – puiki galimybė pabendrauti su Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriu Valdu Urbonu neformalioje aplinkoje. Gegužės 28 d. (antradienį), 19 valandą, „Piano Man“ baras organizuoja...

 • V. Urbonas įvertino E. Zubo žaidimą Izraelio taurės finale

  2019-05-17

  Vyrų rinktinė

  V. Urbonas įvertino E. Zubo žaidimą Izraelio taurės finale

  Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas šią savaitę lankėsi Izraelio taurės finale, kuriame vienu iš „Bnei Yehuda“ klubo pergalės kalvių tapo vartininkas Emilijus...