Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

Lietuvos sąsajos su EURO 2020 atrankos varžovais

2018-12-02

Lietuvos sąsajos su EURO 2020 atrankos varžovais

Sekmadienį Lietuvos futbolo rinktinė sužinojo varžovus 2020 metų Europos čempionato atrankos varžybose. Lietuvių laukia senojo žemyno čempionų titulą apginti sieksianti Portugalija ir kiti tarpusavio istorijoje žinomi oponentai – Serbija, Ukraina bei Liuksemburgas.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius po burtų ceremonijos įvertino varžovus: „Burtai mus suvedė su stipriomis rinktinėmis. Trys iš jų – Portugalija, Ukraina ir Serbija – šio sezono Tautų lygos grupėse iškovojo pirmąsias vietas. Neabejotinai, didelis įvykis bus pirmas istorijoje Portugalijos rinktinės vizitas Lietuvoje, tikėkimės, su vienu geriausių pasaulio futbolininkų Cristiano Ronaldo priešaky“.

„Su Serbija žaidėme dar visai neseniai ir žinome, kokia tai pajėgi komanda. Faktas, kad Ukraina žaidė paskutiniuose dviejuose Europos čempionatuose, parodo, jog ji priklauso žemyno geriausiems. Tuo tarpu Liuksemburgą reikia vertinti taip pat labai rimtai, tai pastaraisiais metais gerokai patobulėjusi rinktinė, o ir mums dvikovos su jais nebuvo lengvos“, - kalbėjo T. Danilevičius.

Stipriausia grupės komanda – Portugalija (FIFA reitingas – 6). Fernando Santoso vadovaujami portugalai nustebino Europą ir 2016 metais tapo Europos čempionato nugalėtojais. 2004 metais Portugalija žaidė liko antroje vietoje, o dar tris kartus buvo patekusi į pusfinalį. Rezultatyviausias rinktinės visų laikų futbolininkas –  Cristiano Ronaldo (85 įvarčiai). Lietuvos ir Portugalijos per visą istoriją susitiko dviejuose draugiškuose mačuose – 2000 ir 2004 metais. Abu kartus portugalai namuose šventė pergales.

Serbijos rinktinė (FIFA reitingas – 29) dar šį rudenį su Lietuva žaidė vienoje UEFA Tautų lygos C diviziono grupėje. Rugsėjį Vilniuje lietuviai tik po sunkios kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą 0:1, o lapkritį, po nesėkmingo antrojo kėlinio, pralaimėjo 1:4. Per šešis tarpusavio mačus Lietuvai pavyko iškovoti vieną pergalę.

Su Ukraina (FIFA reitingas – 28) Lietuvos rinktine žaidė iš viso aštuonis kartus: iškovojo dvi pergales, patyrė penkis pralaimėjimus ir kartą sužaidė lygiosiomis. 2007 metais vykusiose pergalingose Europos čempionato atrankos rungtynėse Kaune (2:0) vieną iš dviejų įvarčių varžovams įmušė dabartinis LFF prezidentas T. Danilevičius.

T. Danilevičius taip pat įmušė pergalingą įvartį vienose iš dviejų tarpusavio draugiškų rungtynių su Liuksemburgu (FIFA reitingas – 119 ). 2009 metais lietuviai varžovus įveikė 1:0, bet po keturių metų patyrė nesėkmę 1:2. Nors Liuksemburgo rinktinė nėra pasiekusi pagrindinių pasaulio ir Europos čempionatų grupių etapų, šalies čempionas „Dudelange“ klubas šiais metais tapo pirmąja istorijoje Liuksemburgo komanda, patekusia į UEFA Europos lygos grupių etapą.

Susijusios naujienos

 • S. Mikoliūnas: „Sugrįžau pilnai atsiduoti rinktinei“

  2019-03-22

  Vyrų rinktinė

  S. Mikoliūnas: „Sugrįžau pilnai atsiduoti rinktinei“

  Vienas labiausiai patyrusių Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjų Saulius Mikoliūnas į nacionalinę komandą sugrįžo po trijų metų pertraukos. Pastaraisiais metais vėl sužibėjęs saugas teigia, jog dar...

 • V. Urbonas: „Atlikome numatytus darbus“

  2019-03-22

  Vyrų rinktinė

  V. Urbonas: „Atlikome numatytus darbus“

  Ketvirtadienio vakarą Lietuvos futbolo rinktinė surengė paskutinę treniruotę prieš Europos čempionato atrankos rungtynes su Liuksemburgu. Vyriausiasis treneris Valdas Urbonas liko patenkintas tuo...

 • P. Golubickas: „Kvietimas į rinktinę labai nustebino“

  2019-03-21

  Vyrų rinktinė

  P. Golubickas: „Kvietimas į rinktinę labai nustebino“

  Pastarieji keli mėnesiai 19-mečiui futbolininkui Pauliui Golubickui buvo vieni įsimintiniausių karjeroje. Jis tapo ne tik svarbiu Lietuvos čempionų Marijampolės „Sūduvos“ žaidėju, bet ir užsitarnavo...