Lietuvos futbolo federacija

Susitikimai ir vizitai

Pristatė „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programą LFF vadovams

2019-01-28

Pristatė „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programą LFF vadovams

Lietuvos futbolo federacija (LFF) artimiausiu metu pasirinks, kokia kryptimi dirbs jaunimo ugdymo klausimais. Penktadienį Vilniuje viešėjo vienos geriausių Europoje Briuselio „Anderlecht“ klubo akademijos direktorius Jeanas Kindermansas, kuris susitiko su LFF prezidentu Tomu Danilevičiumi ir generaliniu sekretoriumi Edgaru Stankevičiumi.

„Anderlecht“ klubo sistemos pagalba šiuo metu Belgija turi eilę aukščiausios klasės žaidėjų, tokių, kaip Romelu Lukaku, Vincentas Kompany, Driesas Mertensas, Michy Batshuayi ir kiti. Visi jie žaidė praėjusių metų pasaulio čempionate Rusijoje, kur belgai užėmė trečią vietą.

Praėjusiais metais „Anderlecht“ akademijos direktorius pristatė sėkmę atnešusią programą Lietuvos futbolo treneriams, o šį kartą LFF vadovai T. Danilevičius ir E. Stankevičius priėmė J  Kindermansą, su kuriuo aptarė potencialaus programos įsigijimo sąlygas, taip pat technines detales, kaip ji būtų įgyvendinama Lietuvoje.

Su J. Kindermansu Lietuvoje viešėjo interaktyvaus treniruočių proceso valdymo įrankio  „Prosoccer data“ vadovas Kevinas Vermeulenas. Jis didžiausių Lietuvos futbolo mokyklų ir akademijų atstovams pristatė Belgijos aukščiausioje lygoje ir Belgijos nacionalinėje rinktinėje plačiai naudojamą platformą, kuri padeda treneriams lengviau kontroliuoti ir planuoti treniruočių procesą, gauti vertingas statistines įžvalgas bei vystyti sėkmingą darbinės informacijos komunikaciją.

„Visi kartu sutariame, kad bendros jaunimo ugdymo programos ir metodikos Lietuvos futbolui reikia. „Anderlecht“ programos rezultatais pasaulis jau spėjo įsitikinti ir jų atstovai ne be reikalo lankosi Lietuvoje ne pirmą kartą. Programa būtų adaptuota Lietuvos futbolui ir, jeigu ji bus implementuota, norėtųsi, jog apimtų kaip įmanoma daugiau akademijų. Tačiau tam prireiks ir didelio trenerių indėlio, jų noro dirbti bei medžiagos įsisavinimo. Norėtume per vasario mėnesį susidėlioti galutinius taškus bei apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų“, – sakė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Jaunimo ugdymo programa būtų skirta 6–18 m. amžiaus jauniesiems futbolininkams. Programos veikimas ir treniruočių procesas Lietuvoje būtų stebimas už ją atsakingų ir patirtį turiničų darbuotojų, jog akademijos sėkmingai dirbtų tinkama linkme.

J. Kindermansas teigė, jog nors futbolo situacija Belgijoje ir Lietuvoje yra skirtinga, pritaikyti medžiagą Lietuvos reikmėms yra įmanoma: „Visų pirma, reikėtų apmokyti akademijų trenerius ir techninius direktorius, jog galėtume jiems suteikti žinias, kaip per paskutinius 15 metų vystėme futbolą Belgijoje. Apmokyti treneriai galėtų perteikti žinias žaidėjams ir taip po truputi kiltų paties futbolo lygis. Sunku pasakyti, kiek užtruks, kol pamatysime galutinį rezultatą, bet jeigu vaikai treniruojasi nuo 6–10 metų, jie kažką galėtų pasiekti po 10 metų. Mes patys dirbame ties žaidėjų technika, mąstymu, prisitaikymu prie įvairių situacijų. „Anderlecht“ programa daug kur pasitarnautų Lietuvos futbolui“.

Susijusios naujienos

 • LFF biure svečiavosi „Hope For Football“ bendruomenė

  2020-07-28

  Susitikimai ir vizitai

  LFF biure svečiavosi „Hope For Football“ bendruomenė

  Liepos 28 dieną, antradienį, Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) lankėsi „Hope For Football“ bendruomenės atstovai bei įkūrėjai. „Hope For Football“ yra bendruomenė, kurios tikslas – padėti Lietuvos...

 • LFF pradėjo techninės strategijos sklaidą Lietuvos regionuose

  2020-03-16

  Susitikimai ir vizitai

  LFF pradėjo techninės strategijos sklaidą Lietuvos regionuose

  Alytuje ir Utenoje surengti pirmieji 2020–2024 m. LFF techninės strategijos pristatymai, kuriuose dalyvavo įvairių vietos sporto organizacijų atstovai. Debiutinį LFF techninės strategijos viešą...

 • Pirmieji šių metų „Anderlecht“ mokymai vyko Kaune

  2020-03-03

  Susitikimai ir vizitai

  Pirmieji šių metų „Anderlecht“ mokymai vyko Kaune

  Vasario 28–29 d. „Anderlecht“ klubo akademijos ir „ProSoccerData“ atstovai surengė seminarus ir parodomąsias treniruotes Lietuvos futbolo akademijų atstovams. Dviejų dienų mokymai Lietuvos sporto...