Lietuvos futbolo federacija

Susitikimai ir vizitai

Pasaulio čempionato organizavimo perspektyvos – Šiauliuose ir Panevėžyje

2019-01-31

Pasaulio čempionato organizavimo perspektyvos – Šiauliuose ir Panevėžyje

Lietuvos futbolo federacijos vadovai – prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius bei salės futbolo asociacijos prezidentas Vidmantas Butkevičius – lankėsi Panevėžyje ir Šiauliuose, kur susitiko su šių miestų merais ir aptarė galimybę čia organizuoti 2020 metų FIFA pasaulio salės futbolo (futsal) čempionato etapus.

Pirminiame etape buvo  planuota, kad futsal pasaulio čempionatas užsuks į tris didžiausius Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, tačiau LFF vadovai nori praplėsti varžybų geografiją ir prijungti daugiau miestų.

LFF vadovai džiaugėsi puikiai pavykusiais dialogais su svarbiausiais miestų žmonėmis. Vasario mėnesį T. Danilevičius ir E. Stankevičius lankysis Ciuriche, kur susitiks su FIFA atstovais ir aptars čempionato organizavimo klausimus.

„Abu miestai myli sportą, turi patirtį vietinių ir tarptautinių varžybų organizavime, todėl tai nuteikia mus labai pozityviai. Susitikime su savivaldybių atstovais sklandžiai pasikalbėjome apie tai, ko reikalaus tokio turnyro organizavimas ir kokie laukia iššūkiai. Susitikę su FIFA atstovais mes neabejotinai agituosime, jog Panevėžys ir Šiauliai būtų įtraukti į čempionato žemėlapį“, - po vizito sakė LFF prezidentas T. Danilevičius.

LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius pridėjo, jog Panevėžys ir Šiauliai turi visas sąlygas organizuoti turnyrą savo miestuose: „Smagu, kad Panevėžio ir Šiaulių miestai mūsų idėjas tikrai sutiko su optimizmu ir tikime, kad pasaulio futsal čempionatą galėsime organizuoti daugiau nei trijuose miestuose. Šiuose miestuose vyko ir Europos krepšinio čempionatas 2011 metais, jie įrodė, kad gali sėkmingai susitvarkyti su sirgalių srautais ir puikiai priimti dalyvius. Abu miestai turi puikią infrastruktūrą, čempionatą galėtume organizuoti nors ir rytoj, sąlygos mus labai maloniai nuteikia“.

Pirmiausia, LFF vadovai apsilankė Panevėžyje, kur juos sutiko laikinai Panevėžio mero pareigas einantis Aleksa Varna, Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis ir Panevėžio apskrities futbolo federacijos prezidentas Darius Butkus.

„Susitikimo metu aptarėme pasaulio salės futbolo čempionato vykdymo Panevėžyje galimybes, taip pat išreiškėme pageidavimą dažniau Panevėžyje matyti ir Lietuvos futbolo rinktinę. Federacijos vadovai teigiamai žiūri į mūsų pasiūlymus“, - sakė A. Varna.

Šiauliuose LFF vadovus priėmė miesto meras Artūras Visockas, Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas ir Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidentas Gintautas Mirauskas.

„Palankiai vertiname Lietuvos futbolo federacijos iniciatyvą rengti Šiauliuose pasaulio salės futbolo čempionato grupių etapo varžybas. Pasak federacijos atstovų, Šiauliuose tokioms varžyboms mes turime visas reikalingas sąlygas. Toks renginys galėtų paskatinti futbolo sporto šakos plėtrą ir didesnį futbolo bendruomenės aktyvumą mūsų mieste“, -  džiaugėsi susitikimu Šiaulių meras A. Visockas.

Istorinė galimybė Lietuvai surengti tokio lygio čempionatą buvo patikėta pirmą kartą. Tai bus pirmasis prestižinis FIFA turnyras Lietuvoje. Nuo 2020 m. rugsėjo 12 d. iki spalio 4 d. vyksiančiame turnyre varžysis 24 rinktinės, o Lietuvos komanda žais jame šeimininkės teisėmis.

Susijusios naujienos

 • Federacijai pristatė tekbolo sporto šaką

  2019-08-08

  Susitikimai ir vizitai

  Federacijai pristatė tekbolo sporto šaką

  Šiandien Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius Vilniuje priėmė sparčiai populiarėjančios tarptautinės Tekbolo sporto federacijos atstovus ir aptarė bendradarbiavimo galimybes...

 • Su „UEFA Grow“ atstovais aptarti LFF vystymosi planai

  2019-06-27

  Susitikimai ir vizitai

  Su „UEFA Grow“ atstovais aptarti LFF vystymosi planai

  Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) antrą kartą šiais metais lankėsi „UEFA Grow“ atstovai. Jie su LFF vadovais ir administracijos darbuotojais diskutavo apie Lietuvos bei Europos futbolo asociacijų...

 • Pasaulio čempionato arenoms - pagyrimai iš FIFA vadovų

  2019-05-10

  Susitikimai ir vizitai

  Pasaulio čempionato arenoms - pagyrimai iš FIFA vadovų

  Pasirengimas 2020 m. FIFA pasaulio salės futbolo (futsal) čemponatui Lietuvoje įsibėgėjo. Šalyje šią savaitę viešėjo FIFA turnyrų vadovai, kurie susitiko su Lietuvos futbolo federacijos (LFF)...