Lietuvos futbolo federacija

Tarptautinė veikla

UEFA prezidentu perrinktas A. Čeferinas

2019-02-07

UEFA prezidentu perrinktas A. Čeferinas

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai – prezidentas Tomas Danilevičius, pirmasis viceprezidentas Vidmantas Butkevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius – dalyvavo ketvirtadienį Romoje (Italija) vykusiame 43-ajame UEFA kongrese.

Pagrindinis kongreso akcentas – prezidento rinkimai. Vieninteliu kandidatu juose buvo dabartinis UEFA vadovas Aleksandras Čeferinas, kurį 55 Europos futbolo nacionalinės asociacijos vienbalsiai perrinko antrąjai ketverių metų kadencijai.

LFF prezidentas Tomas Danilevičius džiaugėsi, jog slovėnas tęs darbus būdamas vienijančiu lyderiu: „Vadovaujant A. Čeferinui, jaučiama vienybė tarp organizacijos narių. Pats prezidentas gerai supranta mažųjų futbolo šalių problematiką ir jo durys yra atviros visiems. Tai parodo ir per pastaruosius metus turėti konstruktyvūs mūsų susitikimai, Lietuvoje vykęs A. Čeferino vizitas, kuris paskatino bendros LFF ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo grupės atsiradimą ir jos pradėtą veiklą”.

UEFA Kongrese taip pat buvo pristatyta 2019-2024 m. UEFA strategija, kuri buvo kurta konsultuojantis su Europos futbolo nacionalinėmis asociacijomis, lygomis, klubais ir žaidėjais. Strategijoje labiausiai kreipiamas dėmesys į progresyvių iniciatyvų bei programų, skirtų futbolo vystymuisi, įgyvendinimui per ateinančius penkerius metus. Tai įtraukia gerojo valdymo tobulinimą visuose lygiuose, futbolo dalyvių didinimą, galimybę komandoms dažniau žaisti oficialiose varžybose ir kitus aspektus.

Kongrese buvo renkami septyni UEFA Vykdomojo komiteto (2019-2023 m. kadencijai) nariai, taip pat patvirtintas 2019-20 m. biudžetas.

Romoje taip pat posėdžiavo UEFA Vykdomasis komitetas. Vienas pagrindinių jo sprendimų buvo padidinti 2021 m. Europos U-21 čempionato pagrindinio etapo dalyvių skaičių nuo 12 iki 16 komandų. Posėdyje patvirtinti ir ateinančių sezonų UEFA vykdomų varžybų nuostatai.

Kitas UEFA kongresas vyks 2020 m. kovo 3 dieną Amsterdame (Olandija).

Susijusios naujienos

 • Stažuotė Belgijoje: pirmieji įspūdžiai

  2019-07-25

  Tarptautinė veikla

  Stažuotė Belgijoje: pirmieji įspūdžiai

  RSC „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programoje dalyvaujančių Lietuvos futbolo organizacijų techniniai direktoriai semiasi naujos patirties.   Hoogstrateno fubolo komplekse vyksta „Anderlecht“ jaunimo...

 • FIFA forume Dohoje – ir LFF vadovų balsas

  2018-12-17

  Tarptautinė veikla

  FIFA forume Dohoje – ir LFF vadovų balsas

  Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai – prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius – praėjusią savaitę dalyvavo Dohoje (Kataras) vykusiame FIFA aukščiausio...

 • Baltijos šalys pradeda strateginį bendradarbiavimą

  2018-08-22

  Tarptautinė veikla

  Baltijos šalys pradeda strateginį bendradarbiavimą

  Estijos, Latvijos ir Lietuvos futbolo federacijos sudarė strateginės Baltijos valstybių futbolo plėtros ekspertų grupę, kuri pirmąsyk susirinko Taline. Trijų Baltijos valstybių futbolo federacijų...