Lietuvos futbolo federacija

Moterų rinktinė

Lietuvos moterų rinktinė Kipre sužais trejas rungtynes

2019-02-26

Lietuvos moterų rinktinė Kipre sužais trejas rungtynes

Lietuvos moterų futbolo rinktinė pradeda pasirengimą 2021 metų Europos futbolo čempionato atrankai. Rimanto Viktoravičiaus treniruojama komanda atvyko į Kiprą ir varžysis keturių rinktinių „Aphrodite Cup“ turnyre.

Pirmojoje metų stovykloje dalyvauja 19 futbolininkių. Didžiausia netektis rinktinei yra geriausios Lietuvos jaunosios futbolininkės Liucijos Vaitukaitytės nebuvimas – ji dėl patirtos traumos liko Ispanijoje. Taip pat komandai padėti negalės Rita Mažukelytė.

Didžiąją rinktinės sudėties dalį sudaro aštuonios Lietuvos vicečempionių Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės ir keturios „Kauno Žalgirio“ žaidėjos.

Parašą ant naujos sutarties padėjęs vyriausiasis treneris R. Viktoravičius teigė, kad rinktinės laukia ilgas ir sunkus darbas rengiantis Europos čempionato atrankai: „Pagrindiniai uždaviniai šioje stovykloje – padėti pagrindus rengiantis rudens atrankai. . Rinktinė iki dabar rinkosi retai, tad mums bus reikalinga iš naujo susižaisti“.

„Žaidėjos taip pat turi ne vienodą pasirengimo lygį, dalis futbolininkių jau treniruojasi ilgai, kitos dar neseniai pradėjo aktyviai sportuoti. Dirbsime ties taktiniais žaidimo aspektais, akcentuosime komandinės gynybos ir puolimo elementus ir šlifuosime perėjimus į greitas atakas“, – pasakojo specialistas.

Antradienį rinktinė surengė pirmąją treniruotę. Trečiadienį (12:15 val.) lietuvės pirmosiose rungtynėse susitiks su Kipru, ketvirtadienį (10 val.) išbandys jėgas su Estija, o šeštadienį (10 val.) laukia trečias mačas su Maltos rinktine.

R. Viktoravičius pridūrė, jog progą pasireikšti turės ir jaunimo rinktinių futbolininkės. Šioje stovykloje su komanda pluša praėjusių metų Baltijos WU-17 taurės nugalėtojos Meda Šeškutė ir Judita Sabatauskaitė, taip pat kitos moterų rinktinėje kojas jau spėjusios apšilti Loreta Rogačiova, Paulina Potapova ir Gabija Gedgaudaitė.

Lietuvos rinktinė pateko į Europos čempionato atrankos H grupę ir žais su Šveicarijos, Belgijos, Rumunijos, Kroatijos ekipomis. Grupių etapo rungtynės namų ir išvykos principu startuos šių metų rugpjūčio 26 dieną ir truks iki 2020 m. rugsėjo 22 d.

Lietuvos moterų futbolo rinktinės sudėtis:

Vartininkės:
Greta Kaselytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Klaudija Savickaitė („Kauno Žalgiris“)
Meda Šeškutė (Vilniaus FM, Šiaulių SG)

Gynėjos:
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Lolita Žižytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Milda Liužinaitė („Kauno Žalgiris“)
Laura Ruzgutė (Vilniaus MFA „Žalgiris“)

Saugės:
Dovilė Gailevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Oksana Imanalijeva („Kings Lynn Town Ladies“, Anglija)
Anika Kyžaitė (Vilniaus MFA „Žalgiris“)
Loreta Rogačiova (Vilniaus FM; Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Gabija Gedgaudaitė („Medyk Konin“, Lenkija)
Paulina Potapova (Vilniaus MFA „Žalgiris“)

Puolėjos:
Kamilė Vaičiulaitytė („Kauno Žalgiris“)
Lijana Gedminaitė (Gargždų „Banga“)
Judita Sabatauskaitė („Kauno Žalgiris“)

Susijusios naujienos

 • Nusileista atrankos grupės favoritėms

  2019-09-03

  Moterų rinktinė

  Nusileista atrankos grupės favoritėms

  Šafhauzene Lietuvos moterų futbolo rinktinė susirungė su 18 vietą FIFA reitinge užimančia  Šveicarijos ekipa. Aikštės šeimininkės pademonstravo savo meistriškumą, tiesa, pirmojo kelinio metu joms...

 • R. Viktoravičius: „Dar trūksta tokio lygio rungtynių patirties“

  2019-08-29

  Moterų rinktinė

  R. Viktoravičius: „Dar trūksta tokio lygio rungtynių patirties“

  Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius po pirmųjų Europos čempionato atrankos rungtynių teigė likęs su dvejopais įspūdžiais.   „Noriu pagirti visas merginas, tikrai jos...

 • Atrankos starte – pirmas įvartis ir kova iki galo

  2019-08-29

  Moterų rinktinė

  Atrankos starte – pirmas įvartis ir kova iki galo

  Atrankos į 2021 metų Europos moterų futbolo čempionatą starte Lietuvos rinktinė Šiauliuose su Kroatija kovojo iki galo ir varžovėms nusileido minimalia persvara 1:2. Lietuvos futbolininkės pirmajame...