Lietuvos futbolo federacija

Moterų rinktinė

Lietuvos moterų rinktinė Kipre sužais trejas rungtynes

2019-02-26

Lietuvos moterų rinktinė Kipre sužais trejas rungtynes

Lietuvos moterų futbolo rinktinė pradeda pasirengimą 2021 metų Europos futbolo čempionato atrankai. Rimanto Viktoravičiaus treniruojama komanda atvyko į Kiprą ir varžysis keturių rinktinių „Aphrodite Cup“ turnyre.

Pirmojoje metų stovykloje dalyvauja 19 futbolininkių. Didžiausia netektis rinktinei yra geriausios Lietuvos jaunosios futbolininkės Liucijos Vaitukaitytės nebuvimas – ji dėl patirtos traumos liko Ispanijoje. Taip pat komandai padėti negalės Rita Mažukelytė.

Didžiąją rinktinės sudėties dalį sudaro aštuonios Lietuvos vicečempionių Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės ir keturios „Kauno Žalgirio“ žaidėjos.

Parašą ant naujos sutarties padėjęs vyriausiasis treneris R. Viktoravičius teigė, kad rinktinės laukia ilgas ir sunkus darbas rengiantis Europos čempionato atrankai: „Pagrindiniai uždaviniai šioje stovykloje – padėti pagrindus rengiantis rudens atrankai. . Rinktinė iki dabar rinkosi retai, tad mums bus reikalinga iš naujo susižaisti“.

„Žaidėjos taip pat turi ne vienodą pasirengimo lygį, dalis futbolininkių jau treniruojasi ilgai, kitos dar neseniai pradėjo aktyviai sportuoti. Dirbsime ties taktiniais žaidimo aspektais, akcentuosime komandinės gynybos ir puolimo elementus ir šlifuosime perėjimus į greitas atakas“, – pasakojo specialistas.

Antradienį rinktinė surengė pirmąją treniruotę. Trečiadienį (12:15 val.) lietuvės pirmosiose rungtynėse susitiks su Kipru, ketvirtadienį (10 val.) išbandys jėgas su Estija, o šeštadienį (10 val.) laukia trečias mačas su Maltos rinktine.

R. Viktoravičius pridūrė, jog progą pasireikšti turės ir jaunimo rinktinių futbolininkės. Šioje stovykloje su komanda pluša praėjusių metų Baltijos WU-17 taurės nugalėtojos Meda Šeškutė ir Judita Sabatauskaitė, taip pat kitos moterų rinktinėje kojas jau spėjusios apšilti Loreta Rogačiova, Paulina Potapova ir Gabija Gedgaudaitė.

Lietuvos rinktinė pateko į Europos čempionato atrankos H grupę ir žais su Šveicarijos, Belgijos, Rumunijos, Kroatijos ekipomis. Grupių etapo rungtynės namų ir išvykos principu startuos šių metų rugpjūčio 26 dieną ir truks iki 2020 m. rugsėjo 22 d.

Lietuvos moterų futbolo rinktinės sudėtis:

Vartininkės:
Greta Kaselytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Klaudija Savickaitė („Kauno Žalgiris“)
Meda Šeškutė (Vilniaus FM, Šiaulių SG)

Gynėjos:
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Lolita Žižytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Milda Liužinaitė („Kauno Žalgiris“)
Laura Ruzgutė (Vilniaus MFA „Žalgiris“)

Saugės:
Dovilė Gailevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Oksana Imanalijeva („Kings Lynn Town Ladies“, Anglija)
Anika Kyžaitė (Vilniaus MFA „Žalgiris“)
Loreta Rogačiova (Vilniaus FM; Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Gabija Gedgaudaitė („Medyk Konin“, Lenkija)
Paulina Potapova (Vilniaus MFA „Žalgiris“)

Puolėjos:
Kamilė Vaičiulaitytė („Kauno Žalgiris“)
Lijana Gedminaitė (Gargždų „Banga“)
Judita Sabatauskaitė („Kauno Žalgiris“)

Susijusios naujienos

 • Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos čempionato atranką pradės Šiauliuose

  2019-07-11

  Moterų rinktinė

  Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos čempionato atranką pradės Šiauliuose

  Rugpjūčio 29-ąją, 18:30 val., Šiaulių centriniame stadione bus galima išvysti Lietuvos moterų nacionalinės rinktinės susitikimą prieš patyrusią Kroatijos rinktinę. Šia data bus duotas startas...

 • Baltijos taurės turnyre užimta antra vieta

  2019-06-16

  Moterų rinktinė

  Baltijos taurės turnyre užimta antra vieta

  Lietuvos moterų rinktinei Rygoje vykusiose varžybose nepavyko iškovoti Baltijos taurės. Lemiamose rungtynėse su Latvija lietuvės rodė ambicingą žaidimą atakose, tačiau šį kartą įvarčių įmušti...

 • Baltijos taurės starte – pergalė prieš estes

  2019-06-15

  Moterų rinktinė

  Baltijos taurės starte – pergalė prieš estes

  Lietuvos moterų futbolo rinktine gražia pergalė pradėjo Baltijos taurės varžybas. Po keitimo į aikštę išėjusių Lolitos Žižytės ir Ritos Mažukėlytės puikūs įvarčiai antrajame kėlinyje padėjo lietuvėms...