Lietuvos futbolo federacija

U-19 rinktinė

U-19 rinktinė stos į kovą dėl Baltijos taurės

2019-06-05

U-19 rinktinė stos į kovą dėl Baltijos taurės

Nuo sekmadienio intensyviai besitreniravusi Lietuvos U-19 futbolo rinktinė išvyko į Estiją, kur pradės kovą dėl Baltijos taurės.

Beveik pusę rinktinės kandidatų sąrašą sudaro užsienyje žaidžiantys futbolininkai. Penki iš jų rungtyniauja Italijoje, po du – Anglijoje ir Vokietijoje. Pirmą kartą į Lietuvos jaunimo rinktines pakviesti Augustas Aldonis ir Augustas Valukonis, o po ilgesnės pertraukos sugrįžta saugas Kristianas Belousas (Londono „Fulham“, Anglija).

Dėl traumų iš rikiuotės paskutinėmis dienomis  iškrito Natanas Žebrauskas („Nurnberg) ir Ernestas Andriušis („Vilniaus Vytis).

Šių metų Baltijos taurės varžybose Valdo Trakio auklėtiniai susitiks su trimis komandomis. Birželio 6 d. (ketvirtadienį) lietuviai žais su Latvija, penktadienį išbandys jėgas su turnyro šeimininkais estais, o birželio 7 d. (sekmadienį) laukia paskutinės rungtynės su Suomijos bendraamžiais.

„Susirinkome į stovyklą tikrai gerai nusiteikę. Futbolininkų pasirengimo lygis yra skirtingas – vieniems sezonas baigėsi prieš savaitę kitą, kiti atsistatinėja po rungtynių. Turnyre visi žaidėjai turės galimybes parodyti save aikštėje – turėsime tris rungtynes per keturias dienas ir reikės rotuoti sudėtį“, – sakė V. Trakys.

Anot trenerio, kuris pats taip pat turėjo panašią patirtį žaisdamas Baltijos taurėje, garbingai atstovauti rinktinę šiame turnyre – principo reikalas: „Tai yra svarbus ir istorinę reikšmę turintys turnyras, kuris yra ne mažiau svarbus nei Europos čempionato atranka. Nevažiuojame šiaip sau išbandyti žaidėjų, o kovoti dėl aukštų rezultatų. Pats turiu gerų prisiminimų laimint šias varžybas, bet rungtynės čia niekada nebūna lengvos - įveikti artimiausius kaimynus nieakda nestinga motyvacijos. Varžovai yra panašaus lygio, tad laukia sunki kova“.

Lietuvos U-19 rinktinė paskutinį kartą Baltijos taurę iškovojo 2017 metais.

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis:

Vartininkai:

Kajus Urbietis (Telšių „Džiugas“)
Povilas Survila (Kauno „Stumbras“)

Gynėjai:

Modestas Vainikaitis („Šiauliai“)
Egidijus Dusevičius („Riteriai“)
Matas Dedura (Kauno SM „Tauras“)
Vakaris Kalėda (Alytaus „Dainava“)
Žygimantas Batrūnas („Padova“, Italija)
Valdas Paulauskas („Riteriai“)

Saugai:

Eugene Park („Hurth“, Vokietija)
Augustas Valukonis (Alytaus „Vidzgiris“)
Deimantas Rimpa (Feraros SPAL, Italija)
Kristianas Belousas (Londono „Fulham“, Anglija)
Vilius Piliukaitis („Blackburn“, Anglija)
Karolis Žebrauskas („Udinese“, Italija)
Linas Zingertas („Hellas Verona“, Italija)
Lukas Juodkūnaitis (FK „Vilnius“)
Augustas Aldonis („Vilniaus Vytis“)
Juozas Lubas (Kauno „Stumbras“)

Puolėjai:

Augustinas Klimavičius („Spezia“, Italija)
Meinardas Mikulėnas (Vilniaus „Žalgiris“)
Deividas Puodžiūnas („Šiauliai“)

 

Susijusios naujienos

 • Vaikinų U-19 rinktinė bursis į stovyklą Kaune

  2020-10-05

  U-19 rinktinė

  Vaikinų U-19 rinktinė bursis į stovyklą Kaune

  Lietuvos vaikinų iki 19 metų rinktinės kandidatai spalio 5–8 dienomis rinksis į stovyklą Kaune. Vyriausiojo trenerio Valdo Trakio sprendimu į rinktinės stovyklą buvo pakviesti šie...

 • Paskelbtas U-19 rinktinės kandidatų sąrašas

  2020-08-17

  U-19 rinktinė

  Paskelbtas U-19 rinktinės kandidatų sąrašas

  Vaikinų iki 19 metų rinktinė rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 2 d. rinksis į stovyklą Kaune. Vartininkai: Dovilas Vilkas (FK Kauno Žalgiris), Evaldas Jurgelis (FA Šiauliai), Geraldas Širvinskas (FK...

 • Keičiasi UEFA U-19 turnyrų formatas

  2019-12-03

  U-19 rinktinė

  Keičiasi UEFA U-19 turnyrų formatas

  Nuo šių metų keičiasi UEFA U-19 turnyro formatas ir didėja dalyvaujančių Europos rinktinių skaičius. UEFA keičia 2021–2022 ir 2022–2023 m. atrankos varžybų laiką į 2020–2022 ir 2021–2023 m., kurias...