Lietuvos futbolo federacija

U-21 rinktinė

Tikslas pasirodyti San Marine - trys taškai

2019-06-05

Tikslas pasirodyti San Marine - trys taškai

Antradienį Lietuvos U-21 futbolo rinktinė atvyko į San Mariną. Paskutinėje treniruotėje prieš Europos čempionato atrankos startą vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius ir puolėjas Eligijus Jankauskas kalbėjo apie tikslą kovoti dėl trijų taškų, tačiau teigė, jog reikia išlikti budriems gynyboje.

Su nykštukinės San Marino šalies jaunimo rinktine lietuviai oficialiose atrankos varžybose susitiko iš viso keturis kartus ir visose rungtynėse šventė pergalę. Šią tradiciją Lietuvos komanda tikisi pratęsti ir šiandien.

Po skrydžio iš Kauno į Boloniją antradienį, rinktinė kalvotoje vietoje įsikūrusį San Mariną pasiekė per dvi valandas kelione autobusu. Po surengtos treniruotės vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius pasakojo: „Viskuo esame patenkinti. Treniruotėje dar jautėsi, kad esame po kelionės, bet vaikinai pilni emocijų ir didelių motyvacinių kalbų prieš rytojaus rungtynes sakyti nereikės, nes aikštė yra idealios būsenos, seniai matėme tokią veją. Tikiuosi, būsime pilnai pasiruošę“.

„Truputi stebėjome praėjusiame cikle žaidusią varžovų komandą ir kažkokį bendrą vaizdą apie San Mariną esame susidarę, deja, bet iki šios dienos jie nėra sužaidę rungtynių. Jų treneris nepasikeitė ir, manau, jų žaidimo braižas nesikeis. Visgi, mano nuomone, svarbiausia yra mūsų pačių žaidimas – jeigu sužaisime taip, kaip galime, pergalę iš čia turėtume išsivežti“, - dėstė strategas.

D. Vencevičius sakė, jog nori matyti San Mariną atakuojančią Lietuvos komandą: „Nėra ko saugotis. Šiandien aišktėje norime išpildyti tai, ką darėme treniruotėse ir praėjusiose rungtynėse. Atsižvelgiant į situaciją, galbūt reikės atsitraukti į gynybą, bet planuojame atakuoti“.

U-21 rinktinės puolėjas Eligijus Jankauskas žaidžia jau antrame tokiame atrankos cikle iš eilės ir žino, ką reiškia žaisti prieš mažesnes ir didesnes rinktines. Jo teigimu, rezultatas šiandien komandai yra reikalingas, bet svarbu neprarasti budrumo.

„Visada, kaip ir praėjusiame cikle, į rungtynes einame kovoti dėl pergalės. Norime kontroliuoti kamuolį jų aikštės pusėje, kurti progas ir nepraleisti gynybos. Praėjusiais metais rungtynėse su Farerų salomis įsitikinome, kad svarbu ne tik pulti, bet ir gintis“, - sakė „Sūduvos“ klube šį sezoną penkis įvarčius įmušęs futbolininkas.

16 futbolininkų dabartinėje sudėtyje jau yra ragavę darbo su U-21 rinktine patirties, tiesa, dalis jų dar nespėjo debiutuoti oficialiose rungtynėse.

„Turime pasimokyti iš padarytų klaidų, pasakyti jauniems žaidėjams, ką matėme praėjusiais metais ir užvesti visus kovai. Dabar komandoje įvyko kartų kaita, bet mikroklimatas yra geras ir visi – užsivedę. Vieni žaidžia užsienyje, kiti rungtyniauja Lietuvoje, žvaigždžių neturime ir esame vieninga komanda. Jeigu norime siekti pergalės prieš tokias komandas, kaip San Marinas, negalime žaisti po vieną. Turime būti vieningi“, - pabrėžė E. Jankauskas.

Lietuvos U-21 rinktinė trečiadienį 21:30 val. stos į kovą San Marinu, o birželio 9 dieną Klaipėdoje draugiškose rungtynėse susitiks su Latvija.

Susijusios naujienos

 • Jaunimo rinktinė Škotijoje iškovojo lygiąsias

  2019-10-10

  U-21 rinktinė

  Jaunimo rinktinė Škotijoje iškovojo lygiąsias

  Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė iškovojo ketvirtąjį tašką Europos čempionato atrankos rungtynėse. Lietuviai svečiuose nenusileido vienai grupės lyderių Škotijos komandai. Škotijos sostinėje...

 • Jaunimo rinktinė išvyko į Škotiją

  2019-10-08

  U-21 rinktinė

  Jaunimo rinktinė išvyko į Škotiją

  Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė išvyko į Škotiją, kur žais ketvirtąsias rungtynes atrankoje į Europos čempionatą. Lietuvos komandai tai bus jau ketvirtos iš eilės rungtynės išvykoje. Birželį...

 • Graikijos karštyje – praleistas įvartis pabaigoje

  2019-09-10

  U-21 rinktinė

  Graikijos karštyje – praleistas įvartis pabaigoje

  Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė Graikijos karštį ir varžovų atakas atlaikė iki rungtynių pabaigos. Europos čempionato atrankos 4 grupės rungtynėse vienintelį įvartį varžovai pelnė likus žaisti...