Lietuvos futbolo federacija

UEFA Europos lyga

Istorinis įvykis – „Riterių“ rungtynės Europoje bus verčiamos į gestų kalbą

2019-06-14

Istorinis įvykis – „Riterių“ rungtynės Europoje bus verčiamos į gestų kalbą

„Riterių“ klubas kartu su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų organizacijomis šią vasarą startuoja su dar viena socialine akcija, kurios tikslas – į sportą įtraukti klausos negalią turinčius žmones.

Pirmąkart istorijoje „Riterių“ UEFA Europos lygos atrankos rungtynės bus pritaikytos klausos negalią turintiems žmonėms (su vertimu į gestų kalbą), o visa iniciatyva pažymėta grotažyme #MakeItLouder.

„Visų pirmiausia norėčiau pasidžiaugti ir padėkoti tiems žmonėms, kurie rūpinasi kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų žmonių gyvenimu kiekvieną dieną. Susisiekus su jais ir pristačius idėją, netrukus prasidėjo realūs darbai. Tai tik parodo, koks didelis tų žmonių atsidavimas savo darbui. Taip pat labai svarbu, kad mūsų klubas ir toliau puoselėja riteriškas savybes, o klubo vertybinis pagrindas yra labai tvirtas“, – sakė idėjos autorius, „Riterių“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Ovidijus Jurevičius.

Klausos sutrikimas yra viena dažniausiai pasitaikančių negalių. Lietuvoje gyvena apie 6 tūkst. kurčiųjų ir apie 40 tūkst. mažesnį ar didesnį klausos sutrikimą turinčių žmonių.

„Turime pripažinti, kad tiek sporto organizacijos, tiek ir visi kiti privalo dažniau atsižvelgti į neįgaliuosius ir jų poreikius. Idėjos žinutė – skatinti požiūrį, kad žmonės su negalia turėtų lygiai tokias pat sąlygas, kaip ir visi. Šiuo atveju, jie turi turėti galimybę visavertiškai įsitraukti į sporto rungtynes“, – dėstė O. Jurevičius.

„Riterių“ klubas šių metų UEFA Europos lygos atranką pradės nuo pirmojo etapo. Birželio 18 – ąją paaiškės pirmasis komandos varžovas, rungtynių laikas ir vieta, o iniciatyva #MakeItLouder startuos rungtynių spaudos konferencijomis su vertimu į gestų kalbą. Vėliau pačios rungtynės, į kurias kurtieji bus kviečiami nemokamai, stadione jiems vers gestų kalbos vertėjai, taip pat jau minėtas vertimas į gestų kalbą bus rodomas ir transliacijos metu žiūrovams.

„Lietuvoje kurtieji vis dar susiduria su informacijos neprieinamumu, renginių nepritaikymu, ir dėl šios priežasties klausos negalią turintys asmenys dažnai negali visiškai įsitraukti į viešąjį gyvenimą. Todėl labai džiaugiamės „Riterių“ idėja pritaikyti varžybas klausos negalią turintiems asmenims, juolab, kad anksčiau futbolo rungtynės niekada nebuvo verčiamos į gestų kalbą. Dar smagiau, kad ši iniciatyva kilo ne iš kurčiųjų, o iš girdinčiųjų pusės. Labai džiugu, kad būtent girdintieji stengiasi kuo plačiau pritaikyti aplinką kurčiųjų poreikiams,“ – akcijos sumanymu džiaugėsi Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) viceprezidentas Mykolas Balaišis.

Prie iniciatyvos aktyviai prisideda: Lietuvos kurčiųjų draugija, Kauno kurčiųjų jaunimo organizacija, Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija „Pagava“ ir Lietuvos gestų kalbos vertėjų asociacija.

Socialines akcijas Riteriai pradėjo nuo savo susikūrimo. Prieš penkmetį į AC „Milan“ rengiamas stovyklas nemokamai buvo kviečiami globos namų vaikai, o talentingiausi iš jų vyko į Milaną stebėti „Seria A“ rungtynių. Praėjusiais metais Europos lygos kampanija buvo paskirta „Misijai Sibiras“, taip pat klubas aktyviai prisideda bei organizuoja ir kitas socialines iniciatyvas.

Susijusios naujienos

 • Su Europos lyga atsisveikinta po dramatiškos kovos

  2019-08-29

  UEFA Europos lyga

  Su Europos lyga atsisveikinta po dramatiškos kovos

  Marijampolės „Sūduva“ per Europos lygos atrankos atkrintamojo etapo atsakomąsias rungtynes išvykoje po itin permainingos kovos nusileido Budapešto „Ferencvaros“ 2:4 (1:2) ir pasitraukė iš...

 • Pirmoji dvikova su Vengrijos čempionais – be įvarčių

  2019-08-22

  UEFA Europos lyga

  Pirmoji dvikova su Vengrijos čempionais – be įvarčių

  Europos lygos atkrintamojo etapo pirmosios rungtynės tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Budapešto „Ferencvaros“ baigėsi lygiosiomis 0:0.   Pirmajame kėlinyje kamuolį ilgiau kontroliavo svečiai, tačiau...

 • Dėl stadione mirusio aistruolio – užuojauta iš UEFA vadovybės

  2019-08-19

  UEFA Europos lyga

  Dėl stadione mirusio aistruolio – užuojauta iš UEFA vadovybės

  Praėjusią savaitę UEFA Europos lygos trečiajame etape įvykusį Marijampolės „Sūduvos“ klubo triumfą aptemdė netikėta aistruolio mirtis „Arvi“ stadione. Stadione apsilankiusiam fanui „Sūduvos“ ir...