Lietuvos futbolo federacija

Marijampolės apskritis

Ringauduose - kaimynus vienijanti futbolo iniciatyva

2019-06-28

Ringauduose - kaimynus vienijanti futbolo iniciatyva

Birželio 27 dieną įvyko kaimynų futbolo turnyras „Žaidžiam kieme!”, kuriame varžėsi Ringaudų miestelio, Pievų gatvėje gyvenantys kaimynai.

„Aktyviai leidžiant laiką su futbolo kamuoliu, kaimynų bendruomenėje atsirado idėja suorganizuoti futbolo turnyrą, įsteigiant pereinamąją taurę „Nespirk į pievas!”. Siekiant to, kad tai nebūtų vienos dienos turnyras, o galimybė vis dažniau susitikti su kaminystėje gyvenančiais žmonėmis ir aktyviai praleisti laiką žaidžiant futbolą, pasirinkta pereinamosios taurės idėja”, – pasakojo turnyro iniciatorius Martynas Karpavičius.

Bendruomenėje futbolas žaidžiamas tiesiog ant pievos, įsirengiant nestandartinio dydžio aikštelę, kur tik yra laisvesnės erdvės žaidimui. Futbolas žaidžiamas su įvairaus dydžio kamuoliais (nuo 1 dydžio iki 5 dydžio), kad būtų suvienodinamos galimybės žaisti tiek mažam, tiek dideliam.

Pirmajame turnyre dalyviai varžėsi žaisdami futbolą 3 prieš 3 su trečio dydžio kamuoliu, spiriant į netradicinio dydžio vartus. Varžybos vyko be teisėjų, tad visus sprendimus priiminėjo patys dalyviai, laikydamiesi pagarbos vienas kitam. Komandose žaidė tiek suaugę, tiek vaikai.

Pirmajame turnyre varžėsi 5 komandos: „Kiemas“, „Juliaus komanda“, „Rajonas“, „Didysis kiemas“, „Legionieriai“. Visoms komandoms sužaidus vieno rato sistema, paaiškėjo, kad pirmąją vietą ir pereinamąją taurę iškovojo „Kiemo“ komanda, antroji vieta atiteko „Juliaus komandai“, trečiąją vietą užėmė „Rajono“ komanda.

Šią iniciatyvą palaikė Lietuvos masinio futbolo asociacija.

 

Susijusios naujienos

 • Futbolo nykštukai iš Kybartų: nuo lopšio iki istorinio 100-mečio

  2018-11-15

  Marijampolės apskritis

  Futbolo nykštukai iš Kybartų: nuo lopšio iki istorinio 100-mečio

  Iš miestų ir miestelių kūrėsi Lietuva, iš nykštukų ir milžinų – kūrėsi istorija. Smarkius futbolo nykštukus, virtusius legendomis, augino ir Kybartai. Šis pasienio miestas vadinamas vienu pirmųjų...

 • Marijampolėje – šeimų futbolo šventė

  2018-09-26

  Marijampolės apskritis

  Marijampolėje – šeimų futbolo šventė

  Rugsėjo 23-30 dienomis visoje Europoje minint „UEFA Grassroots Week” savaitę, į ją įsitraukė ir Marijampolės futbolo centras bei MAFF.  Rugsėjo  23 d. turnyre dalyvavo net 10 futbolo ritmu gyvenančių...