Lietuvos futbolo federacija

Futbolas visiems

Kaune vyko ypatingas jungtinio futbolo turnyras

2019-07-11

Kaune vyko ypatingas jungtinio futbolo turnyras

Praėjusią savaitę Kaune vyko Specialiosios olimpiados (Special Olympics) organizuojamas tarptautinis jungtinio futbolo turnyras Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro padalinyje, kuriame savo jėgas išbandė intelekto sutrikimų turintys futbolo aistruoliai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos, Danijos, Kazachstano ir Azerbaidžano.

Specialioji olimpiada (Special Olympics), nuo 1999 metų bendradarbiaudama su UEFA, visoje Europoje vykdo futbolo renginius, seminarus, kurie skirti intelekto sutrikimą turintiems sportininkams. Pagrindinis šios programos tikslas – sudominti sutrikusio intelekto asmenis futbolu ir siekti socialinės integracijos į visuomenę.

Jungtinį futbolą šiame projekte žaidžia asmenys, turintys intelekto sutrikimą ir vadinamieji partneriai – asmenys be intelekto sutrikimo. Panašus socialinės atskirties mažinimo principas taikomas ir kitose sporto šakose.

„Tai yra jungtinis turnyras, kuriame prie intelekto sutrikimų turinčių žaidėjų prisijungia futbolininkai, rungtyniaujantys mėgėjų ir aukštesnėse lygose. Mūsų tikslas – integruoti intelekto sutrikimų turinčius žmones į visuomenę per sporto prizmę. Renginys šiais metais buvo sėkmingas ir tą byloja dar iki šiol plūstančios žinutės iš komandų, kurios liko patenkintos tiek apgyvendinimu, patogia renginio vieta  ir organizacija. Džiaugiamės, kad tai pavyko įgyvendinti“, - sakė vienas iš organizatorių Rytis Šležys.

 

Šiose, mažojo futbolo principu vykdytose varžybose aikštėje žaidžiančioje komandoje turėjo būti mažiausiai 5 sutrikusio intelekto žaidėjai ir du partneriai, išlaikant mišrią sudėtį.  

Kaune vykusiose varžybose iš pradžių komandos surėmė ginklus kvalifikacinėse varžybose, o tuomet buvo suskirstytos į dvi grupes pagal žaidimo lygį. Vienoje iš šių grupių triumfavo Lietuvos komanda, kitoje – Estija. Lietuvos komanda yra tarpautinių turnyrų, čempionatų prizininkai.

Varžybų dalyviams atiteko Lietuvos masinio futbolo asociacijos, UAB „Hummel LT", Kauno miesto savivaldybės tarybos nario, LR  seimo nario Ramūno Karbauskio, UAB „Mažosios ragainės, UAB „Alfa transporto“, UAB "Euribijos", "Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto", Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro,  UAB "VitaLitera", MB "Virmalda", šeimos restorano "Karavansarai", baikerių klubas "Iron Wings", UAB " Vičiūnų grupė".

 

Susijusios naujienos

 • Basanavičiaus gimtinėje rinkosi į futbolo varžybas

  2020-07-06

  Futbolas visiems

  Basanavičiaus gimtinėje rinkosi į futbolo varžybas

  Žaisti futbolą istorinėse vietose kasmet užsimoję entuziastai pradėjo nuo Jono Basanavičiaus gimtinės Liepos  5 dieną čia įvyko pirmasis šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ etapas. Futbolo...

 • Apklausa: Ar tavo klubas, komanda draugiški aplinkai?

  2020-06-16

  Futbolas visiems

  Apklausa: Ar tavo klubas, komanda draugiški aplinkai?

  Eilinės futbolo rungtynės taip pat gali prisidėti prie neigiamo poveikio aplinkai. Kiek prie to prisideda Jūsų futbolo klubas, komanda, organizacija, kviečiama pasitikrinti apklausoje. Tarptautinio...

 • Lietuvos masinio futbolo pasiekimai įvertinti UEFA seminare

  2020-06-10

  Futbolas visiems

  Lietuvos masinio futbolo pasiekimai įvertinti UEFA seminare

  Gegužės mėnesį UEFA surengė seminarus apie naująją „Football in schools“ programą, kuriose dalyvaus visos UEFA šalys narės. Internetiniuose seminaruose dalyvavo trys LFF atstovai – techninis...