Lietuvos futbolo federacija

Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

Paplūdimio rinktinė patirtį kaups Rusijoje

2019-07-17

Paplūdimio rinktinė patirtį kaups Rusijoje

Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė baigė paskutinę kelių dienų stovyklą Prienuose ir jau šiandien išvyksta į Rusijos sostinę Maskvą, kur kovos dėl penkių kelialapių į pasaulio čempionatą.

Liepos 19-27 dienomis vyksiančias pasaulio čempionato atrankos varžybas lietuviai pradės E grupėje, kartu su Šveicarija, Turkija ir Baltarusija. Iš viso atrankoje dalyvaus 19 komandų, o į kitą etapą pateks trys geriausios grupių komandos ir geriausią rezultatą pademonstravusi ketvirtoji komanda.

„Dar pilnai nesame pasiruošę, ruošimės iki pirmų rungtynių, - sakė Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės kapitonas Ramūnas Radavičius. - Surinkta gera komanda, palyginus su praėjusiais metais, tai šiemet stipresnė. Nuo metų pradžios turėjome laiko pasirengimui, turėjome kontrolines rungtynes su latviais. Dalis žaidė Lietuvos čempionate, tai gerai vyrai atrodo, dalis pažaidė ir Latvijos čempionate“.

„Esame pasiekę gerą sportinę formą, nemažai dirbame fiziškai, tačiau nesame nei pavargę, nei perkrauti. O pasiruošę esame tikrai gerai, manau, turėtume parodyti, ką čia varžovams paruošėme“, - kalbėjo Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės žaidėjas Aivaras Meškinis.

Tiesa, Lietuvos rinktinės atstovai supranta, kad Rusijoje teks kautis su pasaulio elitui priklausančioms rinktinėms, todėl vienas iš pagrindinių tikslų yra įgauti patirties ir pasiruošti Europos čempionato („Euro Beach Soccer“)  B diviziono kovoms.

„Pasaulio pirmenybių atrankoje mes pakliuvome į labai sunkią grupę. Šveicarija, Baltarusija ir Turkija žaidžia „Euro Beach Soccer“ A lygoje, jos labai stiprios, - vardino Lietuvos rinktinės treneris Sahibas Mammadovas. - Tačiau mes neturime bijoti. Aš esu laimingas, kad galėsime sužaisti trejas sunkias rungtynes. Tai bus labai geras jėgų patikrinimas prieš Italijoje vyksiančias „Euro Beach Soccer“ B diviziono kovas, nes ten jau žaisime su Vengrija, Estija ir Moldova. Todėl laukiančiais iššūkiais Maskvoje esu labai patenkintas“.

„Grupė labai stipri, - treneriui antrino kapitonas R. Radavičius. - Pirmos rungtynės su šveicarais bus pačios sunkiausios, jie turi labai gerą rinktinę. Su baltarusiais esame žaidę, du kėlinius galime lygiai, o trečiame pavargstame. Su turkais irgi esame žaidę, galime kovoti. Šįkart žaisime daugiau „antru numeriu“, reikės itin daug dirbti gynyboje. Mūsų grupė viena iš stipriausių atrankoje, bus labai įdomu save patikrinti. Kaip ir treneris minėjo, bus labai geras pasiruošimos kovoms Italijoje“.

Nors varžovai Lietuvos rinktinę nuvertina, tačiau mūsų šalies rinktinės nariai tikina, kad tai bus tik į naudą.

„Varžovai žiūrės į mus pro pirštus, mus laiko grupės autsaideriais, todėl norime juos nustebinti, - sakė A. Meškinis. - Jiems bus sunku, nes mes nežadame eiti į aikštę su mintimi, kad jau esame pralaimėję. Atiduosime 100 procentų savo jėgų. Šiuo metu turime 3 rungtynes ir nei viename kėlinyje nežadame nusileisti. Tai mums bus išbandymas, bet norime parodyti kaip esame pasiruošę, ko išmokome, pažiūrėti savo klaidas“.

Lietuvos rinktinės treneris džiaugiasi, kad žaidėjai kiekvienos stovyklos ir rungtynių metu deda žingsnį į priekį.

„Prieš mėnesį žaidėme kontrolines rungtynes su latviais, tada pirmos mums buvo geros rungtynės, o antros žymiai prastesnės. Jau kelis mėnesius mes dirbame visi kartu ir kiekvieną kartą mūsų žaidimas eina į priekį, - teigė S. Mammadovas. - Kol kas aš nenoriu kalbėti apie mūsų rezultatus Rusijoje, turime eiti į aikštę ir žaisti. Po to galėsime pasikalbėti. Mūsų laukia trys sunkios rungtynės. Aš tikiu savo komanda, mes pasaulio čempionato atrankoje galime nuveikti kažką ypatingo“.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis pasaulio čempionato atrankoje Maskvoje:

Liepos 20 d. 16:15 val. Lietuva - Šveicarija
Liepos 21 d. 10:15 val. Lietuva - Baltarusija
Liepos 22 d. 11:00 val. Lietuva - Turkija

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Mindaugas Malinauskas
Modestas Petrauskas
Audrius Plytnikas
Aleksandr Lebedev
Paulius Giedraitis
Aivaras Meškinis
Pavelas Smolkovas
Ramūnas Radavičius
Mantas Makutunovičius
Tomas Snapkauskas

Treneriai ir personalas:

Sahib Mammadov
Vytautas Gustaitis
Jaroslav Bojarskij
Robertas Valikonis

Pasaulio čempionato atrankos grupės:

A: Rusija, Vokietija, Vengrija, Estija
B: Portugalija, Prancūzija, Norvegija, Moldova
C: Italija, Lenkija, Čekija, Kazachstanas
D: Ispanija, Azerbaidžanas, Latvija (turėjo būti ir Ukraina, tačiau pasitraukė)
E: Šveicarija, Turkija, Baltarusija, Lietuva

Formatas:

Liepos 19-22 d. I grupių etapas
Liepos 23 d. TOP16 etapas
Liepos 24-26 d. II grupių etapas
Liepos 27 d. Atkrintamos ir finalai

Susijusios naujienos

 • Paskutinėse rungtynėse – pralaimėjimas Estijai

  2019-08-18

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paskutinėse rungtynėse – pralaimėjimas Estijai

  Lietuvos paplūdimio rinktinė sekmadienį Katanijoje (Italija) baigė kovas Europos čempionato („Euro Beach soccer“) B divizione ir prarado galimybes patekti į rugsėjį Portugalijoje vyksiantį...

 • Paplūdimio rinktinė sutriuškino Moldovą

  2019-08-17

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Paplūdimio rinktinė sutriuškino Moldovą

  Italijoje vykstančiame Europos paplūdimio (Euro Beach soccer) B diviziono čempionate Lietuvos rinktinė 6:0 sutriuškino Moldovą bei tęsia kovą dėl kelialapio į kitą mėnesį Portugalijoje įvyksiantį...

 • Europos čempionato starte – nesėkmė prieš Vengriją

  2019-08-16

  Paplūdimio futbolo vyrų rinktinė

  Europos čempionato starte – nesėkmė prieš Vengriją

  Italijoje prasidėjusiame Europos paplūdimio čempionato B divizione Lietuvos rinktinė 3:5 nusileido Vengrijos ekipai bei sukomplikavo padėtį kovoje dėl pirmosios vietos grupėje bei tiesioginio...