Lietuvos futbolo federacija

Vyrų rinktinė

V. Černiauskas: „Mūsų rinktinei labiausiai trūksta pasitikėjimo“

2019-09-10

V. Černiauskas: „Mūsų rinktinei labiausiai trūksta pasitikėjimo“

Po ilgesnės pertraukos į Lietuvos vyrų futbolo rinktinę grįžęs vartininkas Vytautas Černiauskas džiaugiasi būdamas komandoje ir sako, kad jai trūksta pasitikėjimo savo jėgomis.

Apie vartininkų konkurenciją, artimiausias rungtynes ir žaidimą Bulgarjioje V. Černiauskas papasakojo LFF.lt svetainei.

- Ar buvo ilgas laikas rinktinės? Ko pasiilgai, kaip jautiesi sugrįžęs, ar tikėjaisi?
- Labai ilgas, net nebeatsimenu kada paskutinį kartą buvau. Tikriausiai kai rinktinė žaidė kontrolines rungtynes su Sakartvelu ir Armėnija.

Pasiilgsti žaidėjų, rinktinės atmosferos. Norisi pakeisti aplinką. Visą laiką būni vienoje komandoje, norisi kažko naujo.

Visada apsidžiaugiu sulaukęs dėmėsiu iš rinktinės. Su treneriu kalbėjausi kelis kartus, tikėjausi, kad sulauksiu kvietimo.

- Kaip žiūri į vartininkų konkurenciją rinktinėje?
Visų pirma rinktinėje vartininkai yra draugai, kolegos. Bendras darbas yra vienam tikslui – kad rinktinei būtų geriau. Konkurencija visada naudinga, kad darbas progresuotų dar labiau. Nėra jokio pykčio, tiesiog treneris pasirenka kas yra geriausias. Atvažiuoji čia pasirodyti kuo geriau.

- Kokia tavo nuomone apie pasikeitimus rinktinėje ir komandos rezultatus?
- Keitėsi daug kas, bet manau, kad rinktinė žingsnis po žingsnį kils į viršų. Silpnų varžovų niekada nebūna. Visos rungtynės ganėtinai sunkios. Nėra didelių favoritų.

Mūsų rinktinei labiausiai trūksta pasitikėjimo, kad galime kažką daugiau padaryti. Atrodo stengiamės, padarome daug. Kartais nepasiseka, sėkmės pritrūksta.

- Ko tikiesi iš rungtynių su Portugalija? Ar gali pagelbėti žiūrovų palaikymas?
- Motyvacijos netrūks, žiūrovų bus pilnas stadionas. Labai svarbu, kai ateina ir palaiko komandą, tai kaip dvyliktas žaidėjas aikštėje. Galime tikėtis visko. Namų aikštė gali pakišti koją Portugaljai. Pasisekus galime turėti ir teigiamą rezultatą. Futbolas ne individualus, o komandinis sportas.

- Kaip sekasi žaisti Sofijos CSKA klube? Kokie klubo tikslai?
- Sofijoje viskas patinka, komanda žaidžia gerai. Žaidžiu daugumą rungtynių, treneriai pasitiki. Stengiamės įgelti „Ludogorets“. Jie diktuoja sąlygas. Po truputį artėjame, tikiuosi kad pagaliau pavyks. Komandai tikslai keliami didžiausi nes CSKA yra didžiausią istoriją turinti komanda Bulgarijoje. Visada tikslas yra laimėti čempionatą ir taurę. Užėmus antrą vietą visi liks nepatenkinti.

Susijusios naujienos

 • A. Novikovas: „Išėjome kaip vienas kumštis ir įrodėme, kad galime žaisti“

  2019-11-17

  Vyrų rinktinė

  A. Novikovas: „Išėjome kaip vienas kumštis ir įrodėme, kad galime žaisti“

  Po pergalės prieš Naująją Zelandiją kontrolinėje dvikovoje Lietuvos vyrų futbolo rinktinės žaidėjai Arvydas Novikovas ir Justas Lasickas buvo patenkinti, jog pavyko atsitiesti po itin nesėkmingų...

 • V. Urbonas: „Svarbu metus užbaigti pergale“

  2019-11-17

  Vyrų rinktinė

  V. Urbonas: „Svarbu metus užbaigti pergale“

  Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas po kontrolinių rungtynių su Naująja Zelandija džiaugėsi, jog metus pavyko užbaigti pergale.   „Noriu padėkoti aistruoliams ir žaidėjams už...

 • Sezono finiše – ilgai laukta pergalė

  2019-11-17

  Vyrų rinktinė

  Sezono finiše – ilgai laukta pergalė

  Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata. Kontrolinėse rungtynėse lietuviai namuose 1:0 įveikė Naujosios Zelandijos atstovus. Po paskutinių Europos čempionato...