Lietuvos futbolo federacija

Futbolas visiems

Masinio futbolo savaitę – dalyvių, vietų ir žaidimo būdų įvairovė

2019-10-04

Masinio futbolo savaitę – dalyvių, vietų ir žaidimo būdų įvairovė

Įkvėpti masinio futbolo savaitės įvairiuose Lietuvos kampeliuose su kamuoliu laiką leido ir vaikai, ir jų tėvai ir seneliai, o futbolo aikštėmis tapo tiek stadionai, tiek parkai ar net virtualūs įrenginiai.

Paskutinę rugsėjo savaitę visoje Europoje milijonai žmonių dalyvauja sporto savaitės renginiuose. Savo ruožtu Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) skelbia tradicinę masinio futbolo savaitę (Grassroots week).

Šią iniciatyvą palaikanti Masinio futbolo asociacija iš anksto užsiregistravusius renginių organizatorius skatino futbolo inventoriumi, prizais.

Prie futbolo savaitės prisijungė įvairių miestų – nuo Neringos ir Tauragės iki Raseinių, Ukmergės ir Alytaus – ir įvairaus amžiaus dalyviai. Futbolą žaidė darželinukai, pradinių ir vyresnių klasių moksleiviai, mokytojai ir auklėtojos, suaugę vyrai ir moterys, tėvai ir mamos su atžalomis ir netgi močiutės.

Organizatoriai bei dalyviai nestokojo originalumo ir pademonstravo, kad futbolą galima žaisti visur, visada ir visaip.

Raseiniuose daugiausiai emocijų sulaukė mamų ir vaikų futbolo varžybos. Butrimonyse (Alytaus raj.) vyko ne tik mažojo futbolo, tačiau ir virtualaus futbolo varžybos ant išmanių grindų.

Vilkaviškio rajone futbolas buvo žaidžiamas ir per lietų ant smėlio pasiskirsčius pagal profesijas, ir ant improvizuota aikšte tapusios vejos prieš pat Paežerių dvarą.

Plungėje žaisti tradiciškai susirinko daug moterų, kurias su futbolu anksčiau siejo ne įgūdžiai ar treniruotės aikštėje, o tai – kad jų atžalos yra jaunieji futbolininkai.

Mažeikiuose, Plungėje, Raudondvaryje vaikams užsiėmimus pravedė futbolo treneriai, esami ar buvę futbolininkai. Vilniaus „Rūtos“ ar Ukmergės „Nykštuko“ ir kituose darželiuose pavyzdį vaikams parodė auklėtojos – jos ėmėsi pačios pagainioti kamuolį.

Susijusios naujienos

 • Šeimų turnyre Vilkaviškio rajone – nuo vaikų iki senjorų

  2019-09-30

  Futbolas visiems

  Šeimų turnyre Vilkaviškio rajone – nuo vaikų iki senjorų

  Tradicinėje šeimų futbolo šventėje  „Vieninga šeima“. Vilkaviškio rajone žaidė ir vaikai, ir vyrai bei žmonos, ir seneliai. 2010 metais Keturvalakiuose (Vilkaviškio rajonas) startavęs futbolo...

 • Kačerginėje – skirtingų profesijų atstovų futbolo turnyras

  2019-09-30

  Futbolas visiems

  Kačerginėje – skirtingų profesijų atstovų futbolo turnyras

  Masinio futbolo savaitės proga Kačerginėje į futbolo aikštę nepaisydami lietaus rinkosi pedagogai, biudžetinių įstaigų darbuotojai, sveikatos specialistai, treneriai, informacinių technologijų...

 • Startavo masinio futbolo savaitė

  2019-09-23

  Futbolas visiems

  Startavo masinio futbolo savaitė

  Rugsėjo 23 - 30 dienomis Lietuvos futbolo entuziastai jungiasi prie Masinio futbolo savaitės (UEFA Grassroots Week). Kasmet nuo rugsėjo 23 iki 30 dienos milijonai žmonių – sporto profesionalų...