Lietuvos futbolo federacija

A lyga

Kovoje dėl penktosios vietos „Stumbras" parklupdė "Lietavą"

2016-08-11

Kovoje dėl penktosios vietos „Stumbras" parklupdė "Lietavą"

Fantastinės progos rungtynių pabaigoje neišnaudojusiai „Lietavai“ nepavyko išlyginti rezultato ir pakartoti praėjusio „SMScredit.lt A lygos“ turo sėkmės. Jonavos komanda svečiuose nusileido turnyro lentelės kaimynui Kauno „Stumbrui“, padidinusiam atotrūkį iki keturių taškų – 1:2 (1:1).

M. Pocius/alyga.lt | K. Dieninio nuotr.

Šia pergale Kauno komanda nutraukė trijų nelaimėtų rungtynių seriją. Jonavos ekipa rakto į pergalę nerado jau ketvirtose rungtynėse paeiliui.

Pirmajame kėlinyje žiūrovai išvydo du įvarčius. Progas mačo pradžioje kūrę aikštės šeimininkai pirmieji pasiuntė kamuolį į tinklą, 20-ą minutę surengę pavyzdinę greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Robertas Vėževičius įmušė vienu lietimu po idealaus Giorgio Russo perdavimo.

Tuo tarpu pirmuoju savo smūgiu į vartų plotą „Lietava“ rezultatą išlygino, sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį. Laimėjęs oro dvikovą prieš Pavelą Kotovą, Valdemaras Borovoskis galva numetė kamuolį be priežiūros paliktam Tomui Salamanavičius, kuris savo šansą nedelsdamas išnaudojo.

„Stumbras“ pirmoje mačo pusėje nevengė išbandyti sėkmę labai tolimais, bet pavojingais smūgiais. Dmytras Babenka ne be vargo už galines linijos nukreipė G.Russo ir Abdulo Basito šūvius, šalia virpsto mušė R.Vėževičius.

Išsiveržę į priekį kauniečiai privalėjo padvigubinti persvarą už dešimties minučių, tačiau dar vieną akistatą su prieš jį atsidūrusiu R.Vėževičiumi laimėjo „Lietavos“ vartininkas.

Aikštės šeimininkams kėlinyje teko atlikti ir priverstinį keitimą. Traumą patyrusį legionierių Alexandre’ą Kore pakeitė Klaudijus Upstas.

Antrajo kėlinio pradžioje už galvos griebėsi G.Russo. Greitos atakos metu po K.Upsto perdavimo prieš vartus iššokusį italą pavedė techniką, kamuolį legionierius pasiuntė aukštai virš vartų.

Pora pavojingų išpuolių atsakė ir „Lietava“. Prieš vartus atsidūręs Tadas Eliošius per toli atleido kamuolį ir leido po kojomis kritusiam Rimvydui Saudauskui užgesinti kilusį gaisrą. Netrukus komandą gelbėti teko ir Rafaeliui Broetto. „Stumbro“ vartininkas paliko vartus ir padarė viską, kad atremtų prieš jį iššokusio T.Salamanavičiaus smūgį.

Sužaidus daugiau nei valandą, komandos ėmė demonstruoti atvirą futbolą. Dusyk blykstelėjo keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis Nauris Petkevičius, tačiau sykį kaunietis mušė šalia vartų, vėliau jo smūgį blokavo gynėjas.

P.Kotovas atpirko savo pirmojo kėlinio nuodėmę 74-ą mačo minutę. Rusas, įžaidus kampinį, pasiuntė kamuolį link vartų, kur jį krisdamas galva į vartus pasiuntė R.Sadauskas, išvesdamas „Stumbrą“ į priekį.

Mačo pabaigoje Td.Eliošius negalėjo patikėti savo akimis, kai jo smūgis į visiškai tuščius vartus buvo netikslus, kamuolio rankose neišlaikius su savo gynėju susidūrusiam R.Broetto. Jo laimei, jonaviškis įsigudrino mušti virš skersinio, neišnaudodamas neįtikėtinos kauniečių dovanos.

Per pridėtą laiką po pražangos šalia baudos aikštelės svečiai gavo teisę atlikti baudos smūgį, bet Tautvydas Eliošius į vartus nepataikė.

Susijusios naujienos

 • D. Šimkus karjerą tęs Izraelyje

  2021-01-17

  A lyga

  D. Šimkus karjerą tęs Izraelyje

  Tris sezonus Vilniaus „Žalgiriui“ atstovavęs Lietuvos rinktinės saugas Domantas Šimkus karjerą tęs Izraelyje. Praėjusiame sezone D. Šimkus A lygoje sužaidė visas 20 rungtynių ir ženkliai prisidėjo...

 • J. Tadičius keliasi į Vilnių

  2021-01-16

  A lyga

  J. Tadičius keliasi į Vilnių

  Vilniaus „Žalgirio“ puolimo gretas papildys komandos gerbėjams gerai žinomas buvęs varžovų žaidėjas – patyręs snaiperis Josipas Tadičius. 33 metų kroatas pastaruosius kelis metus su pertrauka...

 • A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  2021-01-15

  A lyga

  A. Kaludžerovičius lieka Serbijoje

  Vilniaus „Žalgirio“ ir Andrijos Kaludžerovičiaus keliai prieš 2021 metų sezoną išsiskyrė. Legionierius iš Serbijos dėl asmeninių aplinkybių artimiausiu metu į Lietuvą negrįš. Klubas turėjo galimybę...